30,444 מבנים ערבים בלתי חוקיים

ראש מועצת גוש עציון הגיש דו"ח מאחזים לח"כים בליכוד. אחה"צ יפגשו ראשי מועצת יש"ע עם השר יולי אדלשטיין. "ברק עושה מה שבא לו".

חזקי ברוך , ב' בסיון תשס"ט

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין, חילק לחברי סיעת הליכוד, לפני כניסתם לדיון בראשות ראש הממשלה, מצגת ודו"ח על המאחזים ביהודה ושומרון. מהדו"ח עולה כי כ-200 ישובים בתחומי הקו הירוק נבנו באופן בלתי חוקי ורק אחרי שנים אושרו למפרע.

עוד עולה מהדו"ח כי 30,444 מבנים ערבים בלתי חוקיים מפוזרים בתחומי ישראל ואין עליהם דיון.

בדו"ח מתחייבים נציגי יהודה ושומרון כי אם תופשר הבנייה בישוביי יו"ש ותוקם וועדה עיניינית - יקבלו הנציגים את החלטותיה.

ראשי מועצת יש"ע יפגשו אחרי הצהריים עם שר ההסברה, יולי אדלשטיין, בכנסת בירושלים. בפגישה תביע מועצת יש"ע מחאה חריפה נוכח כוונת שר הביטחון לפנות מאחזים ביו"ש, ולהמשיך את הגזירות הביטחוניות על תושבי יהודה ושומרון.

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) התייחס לדרישת האמריקאים להקפאת הגידול הטבעי של היהודים ביהודה ושומרון, ואמר כי זו דרישה לא מוסרית ומזכירה גזרות עבר כנגד העם היהודי. לדברי ח"כ שנלר, "למעשה מדובר בגזרה חמורה יותר מהספר הלבן, שכן הספר הלבן לא הכיר בזכותנו לבית לאומי, ואילו הגזרה האמריקאית לא מכירה בזכותינו הטבעית ללדת".

שנלר ציין כי על אף שהוא מאמין בפתרון של 2 מדינות ל-2 עמים ויודע שיתכן ויאלץ לעזוב את ביתו במכמש, הוא לא יתן יד "לגזרה האוסרת על בנותיי ללדת את נכדי, ולא אשתף פעולה עם רמיסת זכות האדם שהיא במהות הדרישה האמריקאית".