יקב פסגות: קברנה סוביניון 2009 מכרם יחידני

היין הופק מענבי קברנה סוביניון, מכרם יחידני הגדל בטרסות גיר עתיקות על צלע הר המתנשא לגובה של 900 מ'.

ניר הר זהב , ט"ז בכסלו תשע"ב

יעקב ברג
יעקב ברג
עוזי ברוך

יקב פסגות השיק לאחרונה יין מיוחד במינו - פסגות קברנה סוביניון 2009 מכרם יחידני – SINGLE-VINEYARD.

ההשקה המיוחדת, בהשתתפות עיתונאים מכל רחבי הארץ, התקיימה בסוף השבוע שעבר.

מנהל היקב, יעקב ברג, סיפר כי היין הופק מענבי קברנה סוביניון, מכרם יחידני הגדל בטרסות גיר עתיקות על צלע הר המתנשא לגובה של 900 מ'. הטיפול בכרם נעשה תוך שמירה על יבול נמוך במיוחד, השקייה מזערית וטיפול ידני מסור.

"פסגות קברנה סוביניון 2009" מכרם יחידני, הינו יין שמביא לידי ביטוי את האדמה היחודית עליה גדל הכרם, שילוב נדיר של ניגודים בהרמוניה נפלאה- בומבסטיות ועדינות, עוצמה ורכות , עושר של טעמים ודומיננטיות, סיפר ברג.

"ליין עשיר זה, צבע סגול-ארגמן והוא מתאפיין בארומות וטעמים עמוקים ומלאים של פירות יער בשלים שהתפתחו במשך היישון הממושך ובסיומת עמוקה שנשארת לאורך זמן".

לדבריו, היין יושן במשך 13 חודשים בחביות עץ צרפתיות, בתוך מערה עתיקה מתקופת בית שני שהתגלתה במהלך הקמת היקב וכי תנאי הלחות הטבעיים והטמפרטורה הקבועה, סייעו בתהליך היישון האיכותי של יין משובח זה.

השבועון האמריקאי,"JEWISH-WEEK" קבע כי זהו היין הכשר הטוב ביותר בעולם במסגרת מדריך היינות הגדול שפרסם השבועון בפסח האחרון. "פסגות קברנה סוביניון 2009" מכרם יחידני, מופיע עם תווית חדשה שעל גביה הטביעו שיחזור של מטבע עתיק מתקופת המרד הגדול (66-73 לספירה), המטבע נתגלה במהלך חפירת המערה בה מיושנים יינות היקב.

לדברי יעקב ברג, איכות הענבים הנדירה של היקב נובעת בשל שיטת הגידול המיוחדת של הכרמים, הנטועים על טרסות גיר עתיקות בגובה 900 מ' מעל פני הים, באזור שהיה משופע בכרמים עוד בימי התנ"ך.