חמאס אוסר על קשר עם התקשורת הישראלית

עיתונאים מעזה אינם רשאים עוד ליצור קשר עם אמצעי התקשורת הישראליים, כך החליטה ממשלת חמאס בעזה.

דלית הלוי , י"ג בטבת תשע"ג

מקשיבים ודוחים. חמאס ונתניהו
מקשיבים ודוחים. חמאס ונתניהו
פלאש 90

ממשלת חמאס מטילה איסור גורף על העיתונאים ברצועת עזה מליצור קשר כלשהו עם אמצעי התקשורת הישראליים, אותם היא הגדירה "עוינים". ההחלטה התקבלה בישיבת ממשלת חמאס שנערכה אתמול (שלישי) בראשותו של סגן ראש הממשלה זיאד זאזא.

בהקשר אחר גינתה ממשלת חמאס את המשך הבנייה בהתנחלויות באיו"ש ואת "האצת ייהוד ירושלים", וקראה לקהילה הבינלאומית ללחוץ על ממשלת ישראל להפסיק את ההתנחלויות, שהן בגדר "פשע מלחמה" והפרה של אמנת ז'נבה הרביעית. הציבור הפלסטיני נקרא לפעול בתקיפות ובכל האמצעים העומדים לרשותו כדי לסכל את הבנייה בהתנחלויות ו"לא להיכנע לפשעי הכיבוש".

הטרוריסטים הפלסטינים המרצים עונשי מאסר בישראל זכו לתמיכה מלאה של ממשלת חמאס, שהודיעה על המשך פעילותה בניסיון לכפות על ישראל לסגת מהכבדת ידה על האסירים. ממשלת חמאס פנתה למוסדות הבינלאומיים בבקשה לנקיטת צעדים מעשיים להגן על האסירים הפלסטינים.

במסר של רצון טוב הודיעה ממשלת חמאס על שחרור אסירים הנמנים על תנועת פתח, אשר היו מעורבים בסוגיות ביטחוניות, וזאת כדי לשפר את האווירה לקראת השיחות על פיוס לאומי. כמו כן, נמסר שניתן היתר לתנועת פתח לקיים את העצרת השנתית לציון יום השנה להקמת הארגון.