ועדת הכלכלה דחתה את אישור תקציב רשות השידור

יו"ר הועדה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן, מתח ביקורת על הגשת התקציב לוועדה רגע לפני סוף השנה וביקש זמן נוסף ללמוד אותו.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ח בטבת תשע"ג

רשות השידור
רשות השידור
פלש 90 ?

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ כרמל שאמה-הכהן, קיימה היום דיון לאישור תקציב רשות השידור לשנת 2012, אולם טרם אישרה את התקציב.

בפתח הישיבה מתח היו"ר שאמה-הכהן ביקורת לנוכח העובדה שהתקציב הוגש לאישור הוועדה ברגע האחרון. רפרנט תקשורת באגף התקציבים במשרד האוצר, עופר מרגלית, הסביר כי התקציב שתואם את הרפורמה הוגש לאוצר רק ב-6 באוגוסט 2012, כאשר הסכמי הרפורמה נחתמו מאוחר יותר.

הוא הוסיף כי לאחר מכן האוצר קיים בדיקה מעמיקה של התקציב, שארכה כחודשיים שהם לדבריו "טווח סביר לבדיקה של תקציב בסדר גודל שכזה".

עוזר היועץ המשפטי במשרד ראש הממשלה, עידו אציל, מסר כי התקציב אושר בממשלה רק לאחרונה והועבר לוועדה בסמוך לקבלת ההחלטה בממשלה. הוא התייחס להגשת התקציב לאישור בסוף השנה ואמר כי ייתכן של-2012 המעשה כבר עשוי אך לאי אישור התקציב יהיו השלכות לגבי תקציב 2013.

יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, אמר כי מזה 7 שנים אין לרשות תקציב מאושר ומוטב מאוחר מאשר לעולם לא. עוד הוסיף גילת כי התקציב התעכב תחילה בגלל הדיון בבג"ץ באשר להפקות המקור. כמו כן אמר גילת כי התקציב עומד על 860 מיליון שקלים וכולל בתוכו השקעה של 70 מיליון שקל בהפקות מקור קנויות. עוד אמר גילת כי תקציב 2013 אושר אתמול ברשות וכי הוא מקווה שיאושר במועד מוקדם יותר.

היועצת המשפטית של הוועדה, עו"ד אתי בנדלר, ביקשה לדעת האם התקציב כולל תוספות שהרשות התחייבה להעביר להפקות מקור, בהודעתה האחרונה לבג"ץ. נציגי הרשות אמרו בתגובה כי התקציב לא כולל את אותן ההעברות, והסבירו כי מדובר בהעברות פנימיות בין סעיפי התקציב שיבוצעו לאחר אישורו.

בתום הדיון אמר היו"ר שאמה-הכהן כי הוא מבקש זמן ללמוד את התקציב וכי הוא מעדיף שלא לאשר אותו לבד. עם זאת הוא ציין כי הוועדה תקבע מועד נוסף לדיון באישור התקציב בהקדם, ככל הנראה כבר בעוד מספר ימים.