סגן שר החוץ: ההחלטה של גוגל תמוהה

סגן שר החוץ, זאב אלקין, שיגר היום מכתב חריף למנכ"ל גוגל עולמי, בו דרש לבחון את החלטת ההנהלה להגדיר את אזורי הרש"פ כ'פלסטין'.

חזקי ברוך , כ"ה באייר תשע"ג

ח"כ זאב אלקין
ח"כ זאב אלקין
צילום: פלאש 90

סגן שר החוץ, זאב אלקין, שיגר היום (ראשון) מכתב חריף למנכ"ל גוגל עולמי, לארי פייג', בו דרש לבחון את החלטת ההנהלה להגדיר את האזורים של הרשות הפלסטינית כ'פלסטין'. 

סגן השר הבהיר כי מדובר בצעד שאינו מקרב את שני הצדדים אל שולחן המשא ומתן ואף להיפך, כל החלטה כזו מבצרת עוד יותר את הפלסטינים בעמדתם שעל ידי צעדים חד צדדיים הם יצליחו לגרום להכרה במדינתם.

"ההחלטה של גוגל תמוהה", כתב אלקין, "במיוחד לאור העובדה שמדובר בהתערבות של חברה בינלאומית בפוליטיקה מקומית שאינה משרתת שום צד בצורה טובה לטווח הרחוק".

סגן שר החוץ ביקש לקיים דיון מחודש בנושא, בהשתתפות נציגים מישראל, שיחדדו את העמדה הישראלית המושיטה ידה לשלום בכל הזדמנות, לעומת צעדים חד צדדים של הרשות הפלסטינית שגורמים להם פעם אחר פעם לפספס הזדמנויות לשבת ברצינות סביב שולחן המשא ומתן.

"גוגל היא חברה בינלאומית ששינתה את פני הטכנולוגיה בעולם וחרתה על דגלה את הרצון לחבר בין אנשים. צעד כזה למעשה סותר את המטרה הזו ומרחיק את הצדדים מקיום דאילוג משותף", הוסיף אלקין, "אני סבור כי מעצם מעמדה של חברת גוגל, היא תשכיל בעת הזאת לעשות חושבים ולחזור בה מן ההחלטה השגויה הזו".

הבוקר דווח כי חברת גוגל הודיעה כי היא מתייחסת לרשות הפלסטינית כפלסטין. על פי נציג החברה, גוגל החליטה לכנות את הרשות הפלסטינית פלסטין בכל שירותיה השונים.