גיא זוהר התייאש מהקמת מדינה פלשתינית

המועצה האזורית שומרון המובילה את מערך ההסברה ביו"ש הביאה הפעם לסיור את מגיש חדשות 10 גיא זוהר שהתרשם ו"צייץ".

בני משה , ז' בתמוז תשע"ג

גיא זוהר ברחלים
גיא זוהר ברחלים
מועצה אזורית שומרון

מגיש חדשות ערוץ 10 גיא זוהר, סייר  במועצה האזורית שומרון במסגרת פרוייקט ההסברה של המועצה "שומרון – נעים להכיר".

בראשית היום נועד  האורח לסקירה מקיפה עם יוסי דגן, מ"מ ראש המועצה האזורית שומרון העומד בראש "משרד החוץ של השומרון" – מערך הסיורים וההסברה של השומרון בארץ ובחו"ל.

לאחר סקירה על ההתיישבות ביו"ש יצא  המגיש הבכיר האורחים לסיור עומק בישובים ובמאחזים עד לשעות הערב בהדרכת בועז העצני מהיחידה האסטרטגית במועצת השומרון.

זוהר, מבכירי הטאלנטים בישראל כיום הידוע בדעותיו ובהשקפותיו הלא חופפות את מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון, סייר באזור התעשיה ברקן, בנופים, ברחלים וביקב "טורא", באלון מורה שם פגש את יו"ר ועד מתיישבי השומרון בני קצובר  וביצהר שם התארח אצל רב הישוב הרב דוד דודקביץ.

כמו המגיש ומפקד גלי צה"ל לשעבר משה שלונסקי, פרשן עיתון הקיבוצים ארנון לפיד ורבים נוספים, גם גיא זוהר הגיע בעקבות הסיור למסקנה ברורה: מדינה פלשתינית כבר איננה ריאלית.

לאחר הסיור צייץ  גיא זוהר בחשבון הטוויטר שלו על ביקור בשומרון, התייחס לנתונים אליהם נחשף וכתב בין השאר את מסקנותיו מהם:

"ציטוט מוביל מאלון מורה: הגידול הממוצע של יהודים בישראל הוא פחות משני אחוזים בשנה. בשומרון 8%. ספרו לי עוד על אופציה של שתי מדינות" – סיכם זוהר.

גיא זוהר התארח  בשומרון במסגרת פרוייקט הדגל של הסיורים וההסברה ביו"ש, "שומרון – נעים להכיר", במסגרתו כבר התקיימו בשומרון למעלה מ-600 סיורי עומק, לאורך יום שלם, לפוליטיקאים, חברי כנסת, עיתונאים ומערכות תקשורת.

בנוסף, סיירו בשומרון בשנה האחרונה למעלה מ-1,500 אוטובוסים ובהם אלפי אזרחים מכל רחבי הארץ, רובם מהציבור החילוני.

במקביל, הקימה המועצה האזורית שומרון "משרד חוץ" הפועל בהסברה ברחבי העולם, אשר אירח בשנה האחרונה למעלה מ-70 חברי פרלמנט מרחבי אירופה, 5 חברי קונגרס מארצות הברית ולמעלה מ-100 עיתונאים זרים.

יוסי דגן סיפר כי הסיור התקיים באוירה נעימה וידידותית עד מאוד. "אין תחליף למראה עינים" – אומר דגן – "אנו נמשיך להביא את עם ישראל כולו לסיורים בשומרון, לראות בעינים את ההתיישבות ולהתחבר".