פרסום מעצר המרגל הוקדם בשל "הוראה מגבוה"

נציג המשטרה הודה בדיון על הארכת מעצר המרגל האיראני, כי קיבל "הוראה מגבוה" לבקש להקדים את הפרסום מהיום לאתמול.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו בתשרי תשע"ד

מנצורי בטיילת בתל אביב
מנצורי בטיילת בתל אביב
דוברות שב"כ

המשטרה הודתה היום (שני), במהלך הדיון בהארכת מעצרו של עלי מנצורי החשוד בריגול לטובת איראן, כי פרסום הפרשה הוקדם בשל "החלטה שהגיעה מהדרגים הגבוהים".

בדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה נאמר, כי צו איסור הפרסום על הפרשה היה אמור להיות מוסר רק היום - אך אתמול ביקשה המשטרה אישור מיוחד מבית המשפט להקדים את הפרסום.

"ההחלטה לא התקבלה על ידי", אמר נציג המשטרה, "אני לא יודע מה הסיבה, ההחלטה הגיעה מהדרגים הגבוהים. אני קיבלתי הוראה והגשתי את הבקשה".

העיתון "טהרן טיימס", אשר דיווח הבוקר (שני) על המעצר בישראל, טען כי במהלך תעמולתי שנועד למנוע את ההתקרבות המתרחשת בימים אלו בין אירן למדינות המערב.

"ישראל עברה למצב של "בקרת נזקים" בעקבות ביקורו המוצלח של הנשיא רוחאני בארצות הברית", נכתב בעיתון. "הצעד הזה הוא המהלך הישראלי הראשון בניסיון למנוע הפשרה ביחסים בין אירן למערב, והוא לא מפתיע שכן ישראל ניסתה מאז ומתמיד לעשות דמוניזציה לאירן".

בהמשך הדברים נכתב כי הפרסום אודות המרגל לכאורה זכה לסיקור תקשורתי מועט במערב, מפני שלדבריהם פרשנים פוליטיים רבים ראו במעשה "מהלך זול" במטרה לחתור תחת מאמציו של רוחאני להראות את פניה האמיתיות של אירן בפני ארצות הברית.