עיתונאית חשפה: סוטה מתחזה בשמי בפייסבוק

העיתונאית אפרת שפירא-רוזנברג פרסמה בדף הפייסבוק שלה פוסט בו היא מספרת על אדם קרוב שהתחזה וניהל שיחות כביכול בשמה.

אורנית עצר , י"א באדר תשע"ד

אינטרנט פייסבוק
אינטרנט פייסבוק
Thinkstock

העיתונאית אפרת שפירא-רוזנברג פרסמה היום בדף הפייסבוק שלה פוסט חושף בו היא מספרת על אדם שהתחזה אליה בשמה בצ'אט וניהל שיחות אינטימיות עם חבריה.

"כבר שנתיים שאני מתכננת לכתוב את הפוסט הזה, כותבת, מוחקת, מנסחת, מתחרטת. אבל האמת היא שנגמרה לי הסבלנות לחכות- אז הנה זה בא...", פתחה שפירא-רוזנברג.

"לפני בערך שנתיים נודע לי בדרך לא דרך שמישהו מתחזה אלי בצ'טים ברשת, ומנהל בשמי שיחות אינטימיות, עם אדם מסויים. אותו אדם פנה אלי לאחר שחשד שזו לא באמת אני וחשף בפניי חלק מהטקסטים ואת התמונות שנשלחו אליו כדי להוכיח שזו אני- תמונות אמיתיות שלי מאירועים משפחתיים הכוללות בני משפחה כאלה ואחרים. מיותר לציין שהזדעזעתי מהעניין, מאופי הטקסטים ומכך שמישהו השיג תמונות אמיתיות שלי וידע עלי מספיק פרטים ביוגרפיים כדי לשכנע שהוא אני, ולאחר לילה ללא שינה פניתי ליחידה לפשעי מחשב במשטרה והגשתי תלונה על התחזות ופגיעה בפרטיות".

אפרת שפירא-רוזנברג מספרת שבאמצעות המשטרה גילתה במי מדובר, "אדם אותו אני מכירה שנים רבות ומצוי בקשר קרוב איתי ועם משפחתי. קשה לי לתאר את האימה שתקפה אותי כשגיליתי במי מדובר. זהותו מוסיפה נופך משמעותי לסיפור והופכת אותו לקטסטרופלי במיוחד, אבל כיוון שעוד נותרה בי חמלה לאשתו ולילדיו, אני נמנעת בשלב זה מלחשוף את שמו או את הדרך שבה הוא מכיר אותי".

בהמשך היא מספרת על מקרים נוספים שהגיעו אליה, "לכל אחד שפנה אלי בתורו סיפרתי שזו לא אני, שיש מתחזה, שנפתח תיק, ושבבקשה ישתפו פעולה עם המשטרה בחקירה כדי שאפשר יהיה לתפוס את המנוול".

עוד סיפרה על התקופה הארוכה בה החקירה נמשכה, "החקירה נמשכה ונמשכה, ואני שמתי את מבטחי ברשויות אכיפת החוק שהזהירו אותי שלא אשבש את החקירה. מלבד מספר חברים קרובים עימם התייעצתי איך להתקדם, השארנו- בן זוגי ואני- את הסיפור בפנים. וכל התקופה הזו אני מתהלכת בתחושה שאי שם בעולם מסתובבים מי-יודע-כמה אנשים שחושבים שאני מנהלת חיים כפולים- כלפי חוץ כותבת, מבקרת, מתפלמסת ומתערבת, ובחדרי חדרים מנהלת שיחות ממין אחר לגמרי- תרתי משמע. כל טלפון ממספר לא מזוהה החזיר את החרדה שהנה מגיע עוד אחד . כל מבט לא ברור גרם ללב להחסיר פעימה".

על ההחלטה להיחשף כתבה, "אז אחרי עוד חודשים של כאבי בטן, הקאות וחששות, קילוגרמים רבים פחות ממה שהייתי לפני שנתיים, החלטתי שלא להשאיר יותר בפנים. שבעצם אין לי מה להסתיר. שאין לי במה להתבייש. אני קרבן של עבירה שלקחה את העניינים בידיים והחליטה להילחם. ביום שנודע לי המקרה הראשון, פניתי למשטרה ופתחתי בהליך המשפטי הראוי".

לסיום כתבה, "שתי בקשות אישיות לסיום. האחת- תשתפו את הסיפור כדי לעזור לי להילחם במטורף הזה עד כמה שניתן. השנייה- אם אתם/ן קוראים/ות את הסיפור הזה ויודעים/ות שמדובר בכם/ן, אל תצרו איתי קשר בבקשה. אני לא רוצה לדעת יותר. מאד אודה לכם אם תהיו אמיצות ותצרו קשר עם היחידה לפשעי מחשב בלה"ב 433 כדי שאחריתו של האיש הרע הזה תהיה רעה אף היא".