ערוץ הכנסת - גם באמצעות לוויין

בתגובה לטענות מהציבור הערבי הורה יו"ר הכנסת:<br/>ערוץ הכנסת ייקלט מעתה באמצעות צלחות לוויין.

חזקי ברוך , כ"ו באייר תשע"ד

מליאת הכנסת
מליאת הכנסת
צילום: פלאש 90

שידורי ערוץ הכנסת (ערוץ 99) יוכלו מעתה להיקלט בלוויין פתוח (צלחות לוויין). בכך נותנת הכנסת מענה לפניות רבות בציבור הערבי שלא יכול היה עד כה לקלוט את שידורי ערוץ הכנסת.

לאחרונה, הגיעו בנושא זה ליושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין פניות רבות מהציבור הערבי, גם באמצעות חברי הכנסת הערביים, בטענה שהעובדה שלא ניתן לקלוט את השידור בלוויין הפתוח פוגעת בציבור הערבי.

יושב ראש הכנסת הנחה את מנכ"ל הכנסת רונן פלוט להביא לפתרון הבעיה. מספר מהלכים שעשה פלוט הביאו לכך שמועצת הכבלים והלוויין נעתרה לפניית הכנסת ואישרה רשמית את הבקשה לחדש את שידורי ערוץ הכנסת באמצעות הלוויין הפתוח.

לפני מספר שנים, החליטה הכנסת, משיקולים כלכליים, להפסיק את השידור בלוויין הפתוח ולהסתפק בשידורי עידן פלוס. ההנחה הייתה שלא תהיה פגיעה ממשית בציבור הצופים, במיוחד במגזר הערבי. אולם, לאור הטענות הרבות שהגיעו לכנסת – הוחלט לחדש את השידור.

בפנייתו למועצת הכבלים והלוויין כתב מנכ"ל הכנסת רונן פלוט כי "מטרתו העיקרית של ערוץ הכנסת היא להנגיש את העבודה הפרלמנטרית לציבור הרחב ובכלל זה למגזר הערבי. העובדה כי רבים מהצופים במגזר הערבי אינם קולטים, הלכה למעשה, את שידורי הערוץ היא הנימוק המרכזי לחידוש העברת שידורי הערוץ בערוץ לווייני פתוח".

"פניות רבות שהגיעו לכנסת ציינו בבשל הפסקת ההפצה בלוויין שוב אין ביכולתו של הציבור הערבי לצפות בשידורי הערוץ, וכי יש בהפסקת העברתם של שידורים אלו בשידור לווייני פתוח לא רק כדי לפגוע בנגישותם של שידורי הערוץ לאוכלוסייה, אלא גם יש בה כדי לפגוע בקשר שבין חברי הכנסת הערביים לציבור בוחריהם". כאמור, מועצת הכבלים והלויין בראשות מימון שמילה דנה בנושא ואישרה את בקשת הכנסת.

יושב ראש הכנסת עדכן בהחלטה את חברי הכנסת הערביים בראשם ח"כ באסל גאטס. "אני שמח על השלמת מהלך חשוב שינגיש את עבודת הכנסת, באמצעות ערוץ הכנסת, גם לציבורים, ציבור דוברי הערבית וציבורים אחרים, שנמנעה מהם עד כה הצפייה בערוץ הכנסת. נגישות לעבודת הכנסת ושקיפות עבודת הכנסת – היא עבורנו עיקרון מוביל שנמשיך להשתדל ליישם בכל דרך".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il