משפחת אדלסון תרמה לאוניברסיטת אריאל

25 מיליון דולר העבירה משפחת אדלסון לאוניברסיטת אריאל לשם המשך פיתוח של ביה"ס ללימודי הבריאות והרפואה.

ניר הר זהב , כ"ה בסיון תשע"ד

שלדון אדלסון
שלדון אדלסון
פלאש 90

איש העסקים היהודי-אמריקני שלדון אדלסון ורעייתו מרים, תרמו חמישה מיליון דולר להמשך פיתוח בית הספר למדעי הרפואה והבריאות באוניברסיטת אריאל.

השניים יתרמו עוד 20 מיליון דולר כשיתקבלו האישורים לפתיחת תכניות נוספות במדעי הרפואה.

בבית הספר למדעי הרפואה באריאל לומדים השנה כ-1200 סטודנטים, מתוך כ-14,000 סטודנטים המגיעים מכל רחבי הארץ לאוניברסיטת אריאל. בביה"ס פועלות מחלקות לפיזיותרפיה, הפרעות בתקשורת, מדעי הסיעוד, מדעי התזונה ומינהל מערכות בריאות.

באוניברסיטה אומרים כי תכנית הפיתוח של ביה"ס כוללת הקמת מרכז רפואי אזורי שישרת את האוכלוסייה היהודית והערבית, בתחום רפואת החרום ובשורה ארוכה של נושאי רפואה ובריאות להם נזקקת אוכלוסיית האזור. במקביל יפתחו מסלולי לימוד בריפוי בעיסוק, כימיה תרופתית, רפואת חרום וכן פיתוח המחקר וההוראה במדעי הרפואה על שלל ההיבטים המדעיים- ישומיים והקליניים.

תרומת משפחת אדלסון ניתנת בשלבים, במקביל לאישורן ופתיחתן של התכניות החדשות בביה"ס למדעי הרפואה והבריאות, וכחלק מהיקף התרומות הנרחב שלהם למוסדות חינוך ואקדמיה ולקרנות מחקר רפואי.

ד"ר מרים אדלסון אמרה כי "כרופאה בעצמי וכמי שמכירה את שירותי הרפואה המעולים של ישראל, אני ערה למחסור הגדול ברופאים בישראל. בית ספר נוסף לרפואה הוא צורך חיוני דחוף ואוניברסיטת אריאל- שבזמן קצר הוכיחה יכולות מדעיות מצוינות – היא המקום המתאים להתפתחות מבורכת זו".

"התרומה הזו באה מתוך אמונה ביכולת של אוניברסיטת אריאל לשמש מוקד אקדמי של מצוינות בלב הארץ ולהוות גשר בין חלקי העם, ובינינו לבין ערביי השומרון. רצינו גם לחזק את המתיישבים ביהודה ושומרון, ולהביע הוקרה והערכה לחלוציות שלהם, לציונות היומיומית שלהם. זאת, על רקע המערכה המתמשכת נגד ישראל בכלל ונגד מפעל ההתיישבות בפרט והקריאות לחרם עליהם מאגפים רדיקליים בעולם.

"מול הטרור והאלימות הרצחנית במשטרים שסביבנו הקוראים לרצח והרג, מדגישים לימודי הרפואה באריאל את האנושיות, השאיפה לחיים וערך חיי האדם באשר הוא אדם בתוך הטרוף האלים הרואה במוות מטרה מקודשת", הוסיפה.