"החקיקה להצלת ערוץ 10 מבזה את הכנסת"

באגודת "לדעת" מבקשים מיו"ר הקואליציה ויו"ר הכנסת להימנע מהליך חקיקה שמקורו בהחלטה של היועמ"ש שניתנה בחוסר סמכות.

חזקי ברוך , י"ד בטבת תשע"ה

יהודה וינשטיין
יהודה וינשטיין
צילום: פלאש 90

אגודת 'לדעת' דורשת למנוע את הליך החקיקה שיזם היועץ המשפטי לממשלה ברגע האחרון להמשך פעילותו של ערוץ 10 בחצי השנה הקרובה.

באגודה דורשים לבטל את כינוס המליאה והועדה המשותפת לוועדות הכלכלה והחינוך, בראשות ח"כ זאב אלקין, שמתוכננים להיום (שלישי), ומטרתם היא להתניע את הליך החקיקה אותו יזם היועמ"ש.

במכתבים ששיגרה ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין ולח"כ זאב אלקין, העומד בראש הועדה המשותפת, מתריעה 'לדעת', כי החלטת היועץ המשפטי לממשלה לאפשר את המשך פעילותו של ערוץ 10 לתקופה של חצי שנה, ניתנה ללא סמכות וללא אזכור כל סעיף בחוק המתיר לו לעשות זאת.

"החלטת היועץ המשפטי לממשלה שמה ללעג ולקלס את מעמדה של הכנסת כרשות המחוקקת. כיו"ר הכנסת, האמון על שלטון החוק, אנו קוראים לך לדחות היום את הליך החקיקה להצלת ערוץ 10 המבזה את הכנסת כרשות המחוקקת במדינת ישראל", מציינת האגודה במכתבה ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין.

"אגודת 'לדעת', כקול בודד וכמעט יחיד, שהביעה עמדה ציבורית ברורה נגד המהלך של היועץ המשפטי לממשלה, מבקשת מיו"ר הכנסת ומח"כ זאב אלקין, העומד בראש הועדה המשותפת, למנוע את הליך החקיקה הנוכחי להצלת ערוץ 10 הפוגע במעמדה של הכנסת כרשות המחוקקת", נאמר בהודעת האגודה.

נציין כי היום צפוי לעלות במליאה החוק אותו יזם למעשה היועמ"ש, ואשר מאריך באופן טכני את זיכיון השידורים של ערוץ 10 בחצי שנה, תוך הפחתת חובות התוכן לרמה המחייבת בעלי רשיון.