חדשות ערוץ 7

עכשיו בכותרות: תג בכותרות

"הלעיטני נא מן האדום האדום הזה"

שבילי הכלניות והמים בצפון הנגב. מגוון פעילויות לכל המשפחה

שיתוף קובי פינקלר, י' בשבט תש"ע

בימים אלו, לאחר מנת הגשמים היפה שירדה בצפון הנגב ( כן, בהחלט לפי הנתונים) פורחות  אלפי  כלניות במרחבי צפון הנגב הנפרשות כמרבד אדום מרהיב וססגוני. החלק המפורסם מכולם הוא כמובן יער בארי, סמוך לצומת סעד ועלומים.בעיצומו של החורף פורחות הכלניות בשפע רב בכל הסביבה. משטחים אדומים מכסים את פני כל הארץ. בין לבין עולים עשבים ירוקים, והתחושה היא שאנחנו בכלל באירלנד הירוקה ולא בנגב. על מנת להתמצא בשפע הפעילויות יפעלו תחנות מידע מרכזיות בצומת יד מרדכי ובצומת בית קמה בימי שישי בחודש פברואר אשר יספקו למטיילים מפות, מידע על הטיולים, האירועים והפעילויות וכן מגדיר פרחים ושקית אשפה לשמירה על הניקיון. בנוסף ימוקמו תחנות מידע באתרי הפריחה. 

 ואחרי הפרחים לאתרי הסביבה.

 "חץ שחור" בדרך לעלומים

באתר שהוקם  על כביש שדרות –סעד "חץ שחור", אתר מורשת  הקרב של הצנחנים, מובא סיפורם של כל פעולות התגמול, תוך כדי תצפית על כל רצועת עזה. רק כשעומדים על הגבעה הנישאת הזו מבינים את מושג יישובי הספר של מדינת ישראל ,זאת ,באמצעות מסלול סיור יפה, על רקע אדמות הנגב הצפוני.

לוחמי יחידה 101 של הצנחנים אשר הוקמה בחודש אוגוסט 1953 כיחידת פשיטה מיוחדת סללו את  הדרך לפעולות נועזות כנגד בסיסי היציאה של המרצחים.לאחר כ-5 חודשים התאחדו היחידות והם ביצעו את מרבית פעולות התגמול.על אחת מפעולות אלו כתב המשורר חיים גורי את המילים " רכבי האש שותקים בטרם אור יהל בטרם אות ייתן".

הייתה זו פעולת התגמול בניצנה. קו הגבול באזור ניצנה היה פרוץ למעשה. המצרים עקרו את סימני הגבול וחדירה לשטח ישראל הייתה עניין שבשגרה ואף בנו מוצב גדודי מאויש על ידי כח סדיר תוך סירוב לדרישת האו"ם לפנותו.בינות למצבות האבן השחורות , פרק היסטורי חשוב בזהותה של המדינה שבדרך.

 מעוז מול עזה

מבט נוסף על עזה  מצוי לא הרחק משם ,ב"מעוז מול עזה", שם  מתקשרים ימי מלחמת העצמאות עם ההווה. זהו מוזיאון הממוקם בבנין היחיד ששרד  מקיבוץ סעד  בתקופת מלחמת העצמאות .שלושה קיבוצים דתיים  שאת סיפורם מביא  המוזיאון עמדו באזור בעקשנות אל מול  הצבא המצרי הגדול: בארות יצחק, כפר דרום וסעד.  שנתיים אחרי גירוש יהודי כפר דרום אנו שבים לנדבך נוסף של הגוש שחרב. חזיון אור קולי מתאר את האוירה הכללית  ששררה באותם ימים : קו המים הראשון  לנגב, מעללי הפלמ"ח, משטר המים ומעל לכל תצפית אל הים התיכון, הגדר החדשה, ומבט אל הגוש שהיה.

הביקור במקום כולל סיור מודרך במוזיאון, חיזיון אור קולי (ב- 4 שפות)  ותצפית אסטרטגית ביטחונית מגג המבנה, אל עבר עזה.

המוזיאון פתוח לקהל הרחב, בתיאום עם שרה ריבלין: 3934516-052. בקיבוץ סעד הסמוך, ארוחות צהרים בתיאום עם שרה.

נחל גרר

מספר ק"מ  מהמעוז,נמצא יובל של נחל גרר המקראי  על שלל האתרים המעניינים בו. כמו גבעת גמא, בית החרושת לגופרית שאפשר עדיין לטייל ולהריח את הגופרית מהאדמה ממנה הפיקו אותה, בית הביטחון של קיבוץ בארי הבולט בשטח, חורשה יפה  עם מתקני קק"ל וכמובן אנדרטת אנז"ק, ללוחמים האוסטרלים והניו-זילנדים שנהרגו כאן בכיבוש עזה בקרבות של מלחמת העולם הראשונה ועוד. לאורך הקטע המערבי של נחל גרר סידרה הקק"ל מסלול משולט מקסים של מתקני מים עתיקים - חלקם בני מאה וחמישים שנה וחלקם בני 1500 שנים. העיסוק המתמיד בבארות המים שהולכות בימים אלו ומתמלאות, לצד מרבדי פריחה אדומה ומריבת עין  הפך לחלק בלתי נפרד מארץ ישראל. בחודש שבט, חוברים להם הפריחות והמים יחדיו. בספר בראשית מוצאים מלא הטנא  תיאורים על חפירת וכריית בארות, מאבקי כח  על הבארות ומפגשים ליד אותן בארות. הבאר, הפכה להיות  אבן שואבת  (תרתי משמה) לשאיבה, לשידוכים ולצרכי השתיה הבסיסיים. במקורות חז"ל אנו למדים על הצומח בארץ ישראל. אחת הנקודות היותר מפורסמות במקרא בהקשר לבארות ולפריחה  היא נחל גרר .

השם "נחל גרר" מעלה מיד בזיכרון את תקופת האבות. שביל טבעתי מוסדר , מסומן בסימון שבילים אדום,( כלניות שולטות בו ..) שהוכן על ידי אנשי הקק"ל ואנשי רשות העתיקות , מוביל אותנו לתצפית על נחל גרר, הזכור מתיאורי ספר בראשית כמקום אשר שימש את אבימלך המלך הפלשתי של  האזור במאבקו נגד אברהם ויצחק.הנוף המצוקי המכונה ביתרונות בארי, נוצר בשל התחתרות הנחל באדמת הלס המונעת את חלחול המים למעמקי האדמה. זרימת מי הנגר מתפתחת לזרימה שטפונית וכאשר שוצפים המים בעצה עזה יוצרים הם ערוצים ומתלולים עמוקים. המסלול מוביל אותנו בתוך הנחל ועל גדותיו, למתקני מים שונים, בין מצוקים גבוהים ומרשימים. את המסלול אפשר לעבור ברגל, באופניים ואף במכונית. נדגיש.מי שלא יוצא בכל פעם מהאוטו, נושם את ריח הפרחים, מאזין לציוץ הציפורים וקורא את שלטי ההסבר - מפסיד.

והיכן  לנים?

בתוככי קיבוץ עלומים, הוקם אירוח-כפרי המיועד לאירוח משפחות דתיות. החדרים מאובזרים היטב לנוחות האורחים. האירוח הכפרי שוכן בלב הקיבוץ.הנוי המטופח,הפרחים ופינות החמד הרבות מעניקים לשוהים אוירה מיוחד.
זאת ועוד . לצד האירוח הכפרי בעלומים ניתן למצוא באזור מגוון הצעות ומקומות תיירותיים נוספים. למתארחים במקום, ישנם סיורים מודרכים באזור ובהם גם הצצה לעולם המקובלים בנתיבות כולל קבר הבבא סאלי  ובעקבות לוחמים בדרום הארץ. לפרטים : לפרטים : 08-9937300 . 

והיכן  עוד אוכלים?

בקיבוץ סעד באוירה שרק קיבוץ יכול לתת, ישנה מסעדה  כשרה בהשגחת הרב דוד אסולין רב הקיבוץ, המציעה ארוחות במקום וארוחות לדרך.  כמו כן ניתן להזמין חבילת ארוחות "בחיק הכלניות" בסגנונות שונים.פרטים: 052-3961858 . בימי שישי מכירת אוכל מוכן לשבת.  

איך מגיעים?

לנחל גרר -נוסעים על כביש 232 לכוון דרום. לאחר 9.8 ק"מ מצמת סעד חוצים את הגשר על נחל גרר ומיד לאחריו פונים ימנה לפי שלט הכוונה לחניון רעים ו"דרך בורות המים".

לקיבוץ עלומים-

נוסעים בכביש 4 עד יד מרדכי. שם פונים שמאלה לכיוון שדרות( כביש 34). בצומת גבים פונים לכיוון צומת סעד   לכביש 232. ממשיכים עד צומת סעד פונים ימינה ומיד שמאלה שוב בכביש זה. מימין קיבוץ עלומים. לחץ שחור : בצומת גבים פונים לכיוון צומת סעד   לכביש 232. כעבור 4 ק"מ מבחינים בשלט מצד ימין לאתר ההנצחה "חץ שחור". ללא תשלום.

למעוז מול עזה. בצומת גבים פונים לכיוון צומת סעד   לכביש 232.מימין שילוט למקום.

למושב כפר מימון. נוסעים על כביש 25 לכיוון נתיבות, בצומת זמרת ( כביש 2422 ) פונים מערבה לכפר מימון.

בימים אלו מתקיים באזור פסטיבל דרום אדום.בצפון הנגב.

כל פעילויות פסטיבל הכלניות דרום אדום 2010 (כולם לא בשבת!)

תחנות מידע יעמדו לרשות המטיילים בימי שישי בצומת יד מרדכי ובצומת בית קמה בין השעות: 9:00-16:00 ויפעלו בכל מזג אוויר. בתחנות  יחולקו תכניה עם הטיולים והאירועים בפסטיבל, מפה וחוברת על מסלולי טיול, אתרי בילוי ולינה באזור.

אירועים מרכזיים בכל סוף שבוע

ט"ו בשבט בשביל הסלט

תלמי יוסף

שישי, 29/1, בתשלום, בתיאום מראש, לפרטים -052-8606265

"שביל הסלט" מזמין אתכם לחוויה חקלאית בלתי נשכחת בחממות חבל הבשור. סיור חקלאי חווייתי לכל המשפחה ב"הי טק" של החקלאות.במהלך הסיור נקבל הדרכה ע"י האגרונום אורי אלון ונבקר במספר תחנות: ביקור בחממות של תות שדה מעופף,פרדס תפוזונים, עגבניות שרי עסיסיות ומרוץ של יוני דואר ועוד . לכבוד החג "סדנת שתילת גן ירק" – אורי האגרונום ידריך את הילדים וההורים כיצד מכינים גינת ירק פרטית,תתבצע הדגמה כולל זריעה ושתילה.(כל ילד יקבל מספר שתילי ירקות שיוכל לשותלם בביתו).

הפנינג אומנים ב"בית הלבן"

"הבית הלבן" סמוך לקיבוץ ניר עוז

כל שישי אומני אשכול מציגים ומוכרים עבודות בגלריה "הבית הלבן" הסמוכה כק"מ לקיבוץ ניר עוז: פיסול, ציור, קרמיקה, תכשיטים ועוד.

במקום : בית קפה, ג'חנון, פיתות חמות עם לבנה וזעתר ועוד...

דוכנים עם תוצרת מקומית, סדנאות יצירה לילדים, סיורים מודרכים מ"הבית הלבן, דרך בורות מים ביזנטיים, פסיפס מעון, גן האיקלום "נקודה ירוקה" בקיבוץ ניר עוז ומוזיאון "המקלחת"  50 שנות היסטוריה קיבוצית.

ניתן לטייל באופניים וברגל מנחל אסף דרך פסיפס מעון ועד לבית הלבן, שילוט במקום.

שוק אוכל אתני

מצודת פטיש – פארק אופקים באופקים

מידי יום שישי בין השעות 9:00 – 15:00

דוכני אוכל אתני מגוון של נשות האזור למרגלות המצודה  על רקע נוף יפיפיה. ניתן לאכול במקום או לקנות אוכל מוכן הביתה.כשר.

לפרטים טל' 052-6615641,2,3,4,5,6,7,8,9

נשים מבשלות בנתיבות

מידי יום שישי לאורך כל תקופת הפסטיבל יפתחו נשות נתיבות את מטבחן וימכרו אוכל בניחוח אתני מעדות שונות אתיופי, מרוקאי ,הונגרי, כורדי, בוכרי, וטוניסאי. כל המאכלים מבושלים על ידי קבוצת נשים הנקראת הנקראת "קבוצת תבלינים" נשים תושבות האזור

לפרטים טל' 054-2235482, 052-9125559 054-4995754, 050-9370468.

מרתון בארי ה-3

יום שישי,12/2, 07:00 יציאה מ'לה מדווש' בכניסה לבארי, בתיאום והרשמה באתר www.bikeisrael.com או בטלפון 0508807548

מרתון סינגל בארי השלישי, מירוץ תחרותי לרוכבים מקצועיים לאורך 26 נק"מ בין מרבדי הכלניות.

חגיגה של שקט

מוזיאון המים ניר עם

שישי,19/2, 10:30-15:00, כניסה חופשית

באתר החץ השחור ( סמוך למפלסים)במקום יתקיים הפנינג צבעוני לכל המשפחה

מוזיקה, שוק אומנים, הפעלות, תחרויות ספורט, סדנת ומופע קפוארה וקבלת שבת חגיגית.

החל מ 10:30 ,הכניסה חינם.

מטס כדורים פורחים בבתרונות רוחמה

קיבוץ רוחמה

המראת בוקר וטיול זריחה בשעה 06:00

מפגן מרהיב של כדורים פורחים בצבעים וגדלים שונים אשר יצבעו את שמי צפון הנגב ויתחרו בניהם בטיסה תוך ביצוע מטלות שונות. האירוע יחל בטיול (זריחה ושקיעה) מודרך שיצא מקיבוץ רוחמה לעבר הכפר הערבי העתיק ג'ממה ובמהלכו נחזה במטס בו ימריאו הכדורים הפורחים מאזור סכר רוחמה.

הטיסות יוצאות בשעות השקיעה והזריחה בהן מזג האויר מתאים להמראה וממולץ להגיע חצי שעה קודם לחזות בהכנות! 

מטס ראשון: יום שישי 26/02 בשעה 06:00 בבוקר.

פרטים לגבי האירוע באתר www.habsor.co.il ובמרכז מידע: 072-2510271, 08-6809600

(המטס תלוי במזג האויר וכדאי להתעדכן יום לפני לוודא שהוא אכן מתקיים)

ניתן להזמין טיסות בכדור פורח במהלך האירוע ובכל תקופת דרום אדום במחירים מיוחדים לחורף באתר האינטרנט www.overisrael.co.il ובטלפון: 057-2900007 (בתיאום מראש בלבד!)

שושן פורים באדום

יער שוקדה (סמוך למושב שקודה)

1.3.10 11:00-16:30, ללא תשלום, 08-9938949, 050-2070449

על רקע פריחת הכלניות המרהיבה, שפע פעיליות לילדים: סדנאות יצירה, תחרות תחפושות, שוק פורימי,  במה פעילה שתופעל ע"י ליצן, פינות ג'ימבורי לפעוטות, מעגל מתופפים, הולכי קביים, טיולי שטח- ע"י רכב ספארי, מסלולי אופניים,  הדרכות והסברים על הפרחים והעצים הגדלים ביער,    דוכני מזון, שדרת אומנים, פירות הדר שיחולקו חינם!!אפשרות לקיום פיקניק / מנגל במתחם

פעילויות וסיורים

"האוטובוס המזמר"

כל שישי מתאריך 5/2

יציאה בשעה 7:30 מת"א נקודת איסוף בצומת יד מרדכי בשעה 8:30

האוטובוס ייצא לסיור אתרי פריחה בנגב הצפוני הסיור מלווה בשירה בציבור

משך הטיול יום שלם עלות לאדם 150 ש"ח הסיור כולל ביקור האור הנר בנתיב המוראלים

הסיור מותנה בקבוצה של 30 איש.

הרשמה באתר kebela@zahav.net.il   או בטל' 0544733685

סיורים חקלאיים

מו"פ דרום

כל יום שישי. סיור אורך כ 90 דקות. בין השעות 9 עד 14.

מו"פ דרום, תחנת ניסיונות חקלאית פותחת את שעריה לקבוצות מאורגנות לסיור מרהיב בפיתוחי הקידמה החקלאים באיזור הנגב. ראו במו עיניכם את תוצאות הניסויים ששומרים על היתרון היחסי של חקלאי הישראלי. סיורים מאורגנים בתאום מראש. לא בשבת. תאומים: ליאנה 052-561-8239

בחצר של אורה-כפר מימון

כל שישי, בתיאום והרשמה.  9941285- 08 4234833- 054

סיור בבוסתן של 80 עצי פרי אקזוטיים ייחודים בליווי הדרכה ,הכולל טעימת מיצים וליקרים תוצרת בית מפירות הבוסתן!ניתן לקנות ליקרים וריבות.

סיורים בימים א-ו, בתיאום טלפוני מראש , סגור בשבת.

סיור וטעימות 30 ₪ סיור וארוחה 110 ₪

סיור בחווה אורגנית, מושב תקומה

מידי שישי,בכל שעה  בתיאום מראש, 050-5667439

הסיורים יתקיימו לקבוצות של 10 איש ומעלה. סיורים מרתקים בחווה האורגנית של משפחת קוך,סיור מפורט וקבלת הסבר על הגידולים האורגנים,תהליך האריזה, השטיפה וכו'.. במיכון טכנולוגי החדיש. קינוחי פינוק ממאפה ביתי וריבות מיצור ביתי. סיורים בימים א-ו, בתיאום טלפוני מראש.

סיור בשביל הסלט
שישי בשעה 10:30. בתיאום והרשמה. שאר ימות השבוע- לקבוצות בתיאום
חוויה חקלאית בלתי נשכחת בחממות חבל הבשור. במהלך הסיור נקבל הדרכה ע"י האגרונום אורי אלון בחממות ההיטק ייחודיות,נטעם מהפירות ישר מהצמח. סיור חקלאי חווייתי לכל המשפחה ב"הי טק" של החקלאות - ביקור בחממות של תות שדה מעופף,פרדס תפוזונים, עגבניות שרי עסיסיות ומרוץ של יוני דואר. מחיר לשעתיים סיור 35 ₪

לפרטים והרשמה: 052-8606265

 

חוות הקקטוסים- מושב תלמי יוסף

כל שישי 11:00- 14:00 משך הסיור: שעה

במשך השבוע א- ו' 11:00 – 17:00 בתיאום לפרטים: 050-7549648

סיור מודרך בין מאות אלפי הצמחים המרהיבים ביופיים ,אודות צמחיית המדבר, הכירות עם  צמח הדיאטה הפלאי- צמח ההודיה ולהרים כוסית לרגל השנה החדשה. ניתן לבקר במשתלה בה ניתן לקנות אלפי מיני  קקטוסים וסוקולנטים במחירים מוזלים.

פעילויות לכל המשפחה

אופנים  בלה מדווש- קיבוץ בארי

מדי שישי בשעה 7:00-15:00  לה-מדווש שבכניסה לקיבוץ בארי. 08-9949374

מרכז האופניים לה מדווש מציע מגוון מסלולי אופנים לכל המשפחה. במקום אפשרות להשכרת אופניים לכל גיל,מפות וייעוץ ליוצאים למסלולי טיולים. שירותים, מזנון וחנות אופנים. כל ימות השבוע אפשרות לסיורים מודרכים לקבוצות, בתיאום.

מחלבת צאלה- חוות משק צאן(ליד עין הבשור) גבינות, סיורים ועוד...

ימי ה' – במהלך כל תקופת הפסטיבל -  "ארוחה מול השקיעה".

תחילת הפעילות: 16:00-צפייה בחליבה והסבר על המקום. (ללא תשלום).

17:00 – ארוחת גבינות מפנקת מול השקיעה – הארוחה בסגנון "בופה":

גבינות המחלבה, סלטים, לחמים, חמאה, ריבה תוצרת בית, זיתים, שתייה חמה וקרה, (אפשרות ליין בוטיק) וקינוח.עלות: 65 ₪ למבוגר.35 ₪ לילד.יש לשריין מקום מראש.

מקסימום 50 איש.טל' לבירורים: 052-8478935

כל שישי: יום ו': 09:00-15:00 

סיורים מודרכים, טעימת גבינות, ללא תשלום, במהלך כל היום.

ניתן להזמין מראש ארוחות לקבוצות, סדנאות להכנת גבינה ומארזי פיקניק.

לפרטים :052-8478935  www.tzeela.co.il 

חמאם על הזמן בקיבוץ צאלים

חמישי- 13:00-22:00

חמאם- בריכה של מים תרמומינראלים הנובעים ממעמקי האדמה,סאונה יבשה וחדרי טיפולים. במקום , קפיטריה לארוחות קלות. ומאהל אירוח בדואי לאירוח ארוחות ניגובים קלות תה וקפה מהמדורה .ארוחות צהריים על הדרך בחדר האוכל של הקיבוץ.

מחיר כניסה 50 ₪ למבוגר 40 ₪ לילד

ביתן הבד-יושיביה

מידי שישי, ,10:00-16:00 08-9942687  0547603457/8 בתיאום מראש

בית בד להפקת שמן זית בכבישה קרה באמצעים מודרנים.בבית הבד יתקיימו סיורים מודרכים, סרט ופעילות לילדים ומשפחות מילוי חול צבעוני בבקבוקים. סיורים יתקיימו בימים א-ו בתיאום טלפוני .במקום ניתן לקנות שמן זית איכותי וקוסמטיקה טבעית.

מחיר לפעילות 10 ₪

חממת קטיף עצמי-שביל הסלט במושב תלמי יוסף

חממה לקטיף עצמי. בחממות ניתן יהיה לקטוף ירקות במגוון רחב למשל עגבניות בונבוניירה, פלפלונים ננסיים, תבלינים ובמיוחד לדרום אדום חממת כלניות ונוריות מתורבתות לקטיף עצמי.החממה פתוחה כל יום משעה 10:00- 16:00 ההגעה בתאום מראש. מחיר כניסה לחממה 20 ₪  תוצרת הביתה לפי גודל הקופסא    .לפרטים ולהזמנה 052-8606265

טיסה בכדור פורח

כל שישי בתיאום מראש.

חוויית טיסה בכדור פורח מעל הפריחה  ארץ הבתרונות 057-2900007.

www.overisrael.co.il

חוויית יונה במושב פדויים

כל שישי, בין השעות 11:00-14:00. בתיאום מראש. א-ה בתיאום. סגור בשבת.

סיור רגלי בבוסתן כולל טעימות מפירות העונה. מחיר לילד 25 ₪ מחיר למבוגר 10 ₪

אפשרות לסדנאות שונות  והסעדה תימנית אותנטית

מושב פדויים  משק 63 052-3902577 ,  08-9922042 

 

סיורים בניחוח היסטורי

אתר חץ שחור: (בסמוך למפלסים) ראו כתבה.

כל שישי, שעות: 10:00-15:30, ללא תשלום. 

ותיקי הלוחמים מיחידת ה- 101 וחברי העמותה ידריכו באתר על הקרבות וסיפורי הגבורה של היחידה המונצחים באתר ועל שימור מורשת הצנחנים, בתקופת פעולות הגמול 1953-1956.

 

אתר הראשונים, רוחמה:

מוזיאון ארכיאולוגי מקומי בקיבוץ דורות:

כל השבוע כולל שישי ,ללא תשלום, פרטים: 050-7267348.  בתיאום מראש

יש להתקשר ולתאם הגעה.

במוזיאון מוצגים ממצאים מהאתרים סביב קיבוץ דורות ובמיוחד אתר רוגע המצוי מול חוות השקמים.

 

מעוז מול עזה-קיבוץ סעד. ראו כתבה

מידי שישי בשעות 8:00 – 13:00, בתיאום,052-8694507

המוזיאון מספר  את סיפור עמידתם האיתנה של שלושת הקיבוצים הדתיים: סעד, כפר דרום ובארות יצחק מול הצבא המצרי במלחמת השחרור.ביקור במקום תצוגה אביזרים ומסמכים נדירים.הביקור כולל סיור מודרך במוזיאון, חיזיון אור קולי ותצפית אסטרטגית בטחונית מגג המבנה, אל עבר עזה חוויה ציונית מרתקת.סגור בשבת .

פתוח בימים א-ו בין השעות 8-16, בתיאום מראש .אפשרות להסעדה בקיבוץ.

 

מורשת צאן ברזל צאלים

סיור מודרך במוזיאון ייחודי למטבעות סמלים ואמנות משנת 1906 ועד שנת 2003

תאום מראש.לפרטים תיירות צאלים טלפון : 089989268

 

פארק סיירת שקד ( ע"י אופקים )

כל שישי 10:00 – 15:00 – ללא תשלום.

סיפורי מורשת מפי מפקדים ולוחמים מתקופת שירותם בנגב ובעזה.

סיור מודרך עם וותיקי סיירת שקד בפארק סיירת שקד והפעלה בגישוש, טשטוש וגילוי עקבות. פרטים בטל' – 052-4371780

גלריות ותערוכות

הגלריה של מתי אורלוב

מידי שישי, סיור בגלריה ומפגש עם האומן , בתיאום מראש.

 08-9941345, 052-3961845

גלריה לפיסול בברזל .יצירות מגוונות וייחודיות. בביתו הפרטי קיימת גלריה ומרכז מבקרים בחצר האחורית , במסגרת זו מתקיימת פגישה עם האומן המפרט את דרכי עבודתו ומקור רעיונותיו, המתקיימים בתיאום מראש.סיורים בימים א- ו בתיאום מראש. סגור בשבת.

אפשרות לביקור במוצאי שבת .

בנפחייה של אמנון

כל שישי 10:00- 16:00 טלפון: 0542009605

סיפורו של האומן אמנון גולץ מלווה בהדגמה וכוס קפה. במקום פעילויות לילדים וסדנאות יצירה

פתוח כל השבוע עד הצהריים או בתיאום מראש.

 

הגלריה של  אחינועם גולן בקיבוץ סעד

מפגש אישי  עם הצורפת בו היא תספר את סיפור משפחתה ואת מקור ההשראה.

מידי שישי, בתיאום. 08-6800345; 052-3934531.

מעצבת וצורפת תכשיטים ייחודיים לפי מסורת אבותיה מתקופת המלך שלמה ומלכת שבא, דרך תימן ועד ישראל שלי ימנו, אחינועם היא חלק מהשרשרת.

בשאר ימות השבוע, בתיאום מראש. סגור בשבת.

הבית הלבן

כל שישי כל היום לפרטים: 0547916915 

מבנה היסטורי בשדות נירעוז אשר שופץ ומשמש כגלריה לתערוכות מתחלפות מחוץ למבנה גן פסלים של אומני האזור.

הביקור במקום ללא תשלום.

גלריית בארי

 החל מה  6.2.10- 27.2.10 תוצג בגלריה תערוכה של האומן גאנדי סקוסירב  ציורים

איתן בוגאנים וידאו.

שעות פתיחה:חמישי 9:00- 12:00 ו 17:00- 19:00

שישי 11:00- 12:30

או בתאום מראש. לפרטים – 0547918049

הגלריה של שוש בקיבוץ כפר עזה

שישי : 10:00 – 14:00

גלריה צבעונית ומוארת לציורים מקוריים על קנווס עבודות קרמיקה תכשיטים ופסלים מעיסת נייר אשר שוש שגב, אמנית רב תחומית יוצרת במגוון חומרים מפגש עם האומנית ואפשרות לסדנאות ליחידים או לקבוצות  בתיאום מראש א- ו 9:00 – 16:00.

בסדנא של שוש יוצגו לאורך כל תקופת הפסטיבל פוטומונטאזים המתעדים את תהליך היצירה בפרוייקט הגמל אשר יוצג בכניסה לכפר עזה.לפרטים:050-6492864;
toaster