ארדן יחזור לממשלה

התקדמות במגעים עם נתניהו. ככל הנראה, ארדן יהיה השר לביטחון פנים עם תוספת תקציב למשטרה. הוא מבקש אחריות על הרפורמה ברשות השידור.

חזקי ברוך , ז' בסיון תשע"ה

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

חבר הכנסת גלעד ארדן (הליכוד) צפוי להצטרף בהקדם לממשלה-34.

ארדן מנהל הבוקר (שני) מגעים מתקדמים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שיאפשרו לו להתמנות לשר לביטחון פנים, עם תוספת תקציב של מאות מיליוני שקלים למשטרה.

ייתכן שארדן יהיה גם שר האסטרטגיה או שר ההסברה. כמו כן הוא דורש מראש הממשלה אחריות מלאה על הרפורמה ברשות השידור שיזם עם יאיר לפיד בכנסת הקודמת.

בימים האחרונים ניהלו נתניהו וארדן שיחות ממושכות, ובליכוד אמרו כי ''ראש הממשלה רואה בגלעד ארדן שותף בכיר ושר מוביל שחייב להיות בממשלה בשל יכולותיו, הישגיו ומנהיגותו''. 

נזכיר כי יום לאחר הקמת הממשלה הסביר חבר הכנסת ארדן את החלטתו המפתיעה לא להצטרף לממשלת נתניהו הרביעית. ארדן אמר כי ''מדובר ביום מורכב מאוד עבורי ועבור חבריי הטובים המלווים אותי לכל אורך דרכי הפוליטית. החלטתי לא להצטרף לממשלה במתווה שהוצע לי. הסיבה - מהות".

הוא סיפר כי מגיל צעיר חלם לשרת את הציבור. "מרגע שנבחרתי, טובת הציבור, והיא בלבד, עמדה לנגד עיניי ופעלתי נמרצות כדי לקדם אינטרסים ציבוריים בתחום הכלכלה, הגנת הסביבה, תקשורת, הגנת העורף ועוד''.

"קיוויתי להמשיך ולשרת אתכם גם בממשלה הזו, אולם, לצערי, ההצעה שהציע לי ראש הממשלה לא העניקה לי את הכלים הדרושים כדי להוביל את השינוי האמיתי לו אנו זקוקים במשרד לביטחון פנים ובמשטרה ולהצליח במשימתי הציבורית. בנסיבות אלה לא יכולתי לקחת על עצמי תפקיד זה''.