אישום: פרסם בפייסבוק תמיכה בפיגועי טרור

כתב אישום נגד ערבי בן 25 בגין הסתה לאלימות וטרור. לאחר הפיגוע הרצחני ברחוב הגיא כתב ''השהיד - לגן עדן גיבור".

עדו בן פורת , ג' בשבט תשע"ו

אינטרנט פייסבוק
אינטרנט פייסבוק
Thinkstock

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה (יום ד') לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד סאמר רג'בי בן 25 מירושלים בגין הסתה בפייסבוק לאלימות ותמיכה בארגון טרור.

כתב האישום הוגש באישורו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, נוכח אופי העבירות המיוחסות לרג'בי המשיקות לחופש הביטוי.

על פי כתב האישום, במהלך אוקטובר 2015 על רקע האווירה הציבורית הרגישה והנפיצה ששררה בישראל בחודשים האחרונים, פרסם סאמר רג'בי בחשבון הפייסבוק שלו קריאות ישירות למעשי אלימות וטרור נגד אזרחים וכוחות הביטחון, ודברי שבח, אהדה, עידוד תמיכה והזדהות כלפי עושיהם.

בעקבות הפיגוע בחג הסוכות בעיר העתיקה, שבו נרצחו הרב נחמיה לביא הי"ד ואהרון בנט הי"ד, פרסם רג'בי שתי תמונות בהן מופיעה גופת המחבל, ולצדן כתב "שכם צעקה וירושלים ענתה, השהיד מוהנד אלחלבי מבצע הפיגוע במדרגות מסגד האקצה שבה הרג שני מתנחלים ופצע שניים, לגן עדן גיבור".

במקרה אחר פרסם רג'בי ציור בו מופיע רעול פנים משסף את גרונו של חייל בעל חזות יהודית חרדית כשברקע מסגד אל אקצה.

כמו כן, הוא פרסם תמונה בה נראים רעולי פנים מסמנים בידיהם תנועת ניצחון כשברקע שריפה. בתמונה נוספת מופיעה יד אשר אוחזת בקבוק תבערה ומאחורי בקבוק התבערה מופיע "מוות לישראל" וכן "עזה הקטנה #סילוואן#". במקרים רבים אחרים הביע רג'בי תמיכה בארגון הטרור חמאס ובזרוע הצבאית שלו גדודי עז עדין אל-קסאם.

על פי כתב האישום, במעשיו האמורים פרסם רג'בי קריאות לעשיית מעשה אלימות או טרור או דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות או טרור, תמיכה או הזדהות עימו, ועל פי תוכנו של הפרסום המסית והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה אלימות וטרור.

הפרקליטות מבקשת לעצור את רג'בי עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.