מערת המכפלה מגיעה לבתי ישראל

אנו מנסים בהתמדה להגיע גם אל ציבור רחב הנמצא מחוץ למעגלים המוכרים, המקורבים לחברון וארץ ישראל.

נועם ארנון , י"ט בחשון תשע"ב

נעם ארנון ליד מערת המכפלה
נעם ארנון ליד מערת המכפלה
חזקי עזרא

טענה נפוצה, אותה אני שומע לעיתים קרובות מאורחים המגיעים לחברון ומבקרים בפעם הראשונה במערת המכפלה, היא – "איך לא הגענו לכאן קודם? מדוע לא הגעתם אלינו? איך לא שמענו עליכם קודם? התקשורת מלאה בחומר עויין ומטעה – מדוע אינכם מפיצים את האמת בעוצמה גדולה?".

עלי להודות, כי אכן בטענות הללו יש ממש. התקשורת העויינת היא רבת עוצמה והשפעה, וארגונים עוינים פועלים בהתמדה ובתקציבי ענק כדי ליצור דימוי שלילי להתיישבות בחברון ולקשר למערת המכפלה.

ניתן, כמובן להתמודד וליצור מערכת תודעה גדולה, אמיתית וחיובית; אך מערכה כזו, הכוללת פרסום משמעותי, באמצעים שונים, בקנה מידה המותאם לכובד המשימה, הוא הרבה מעל ומעבר ליכולותינו הכספיות. (אגב, אבקש להוסיף כאן פניה לחברים בעלי אמצעים: השקעה בהסברה, פרסום ותקשורת היא חיונית עד כדי "פיקוח נפש", אך היא גם יקרה מאד. כל מי שיכול לעזור – מוזמן לפנות אלי!) בכל אופן, אנו מנסים בהתמדה להגיע גם אל ציבור רחב הנמצא מחוץ למעגלים המוכרים, המקורבים לחברון וארץ ישראל.

מספר פעולות בתחום זה כבר נעשו בעבר, אם כי במתכונת מצומצמת. כעת יזמנו צעד נוסף: לכבוד ערב שבת "חיי שרה" מצורפת תמונת מערת המכפלה לעיתון "בשבע", ובד בבד תופץ התמונה בעשרות אלפי עותקים גם בין קוראי עיתון "ישראל היום". אנו מקווים כי נקבל מקוראי "ישראל היום" שיקבלו את התמונה היפה והמרשימה לבתיהם תגובות נלהבות, דומות לאלו שאותן אנו שומעים בקביעות מאורחים המגיעים מרחוק למערת המכפלה. (תרומות נוספות למטרה זו יתקבלו בברכה, ויאפשרו לנו להרחיב את מעגל הפצת התמונות!). לנוחיות גולשי ערוץ 7, מצורפת התמונה בפורמט נוח להדפסה, וכך תוכל תמונת מערת המכפלה להביא את זכות האבות והאמהות בשבת "חיי שרה" לכל בית יהודי בעולם.