לרחם על רחמנים, להתאכזר על אכזרים!

אני קוראת לרחם על רחמנים - על האסירים היהודים היושבים בכלא בגלל מעשים שנעשו מתוך מצוקה בטחונית בזמן שהטרור משתולל.

ציפי שליסל , כ"ז בחשון תשע"ב

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

לפני 12 שנים, לאחר שנתפס הרוצח של אבי הרב שלמה רענן הי"ד. ביקשנו פגישה עם השר לבטחון פנים מר שלמה בן עמי , יחד עם בחורה שנפצעה בפיגוע השלישי שעשה המחבל המתועב.

את אבי רצח סאלם רג'ב מחמוד אל צרצור שר"י בערב ר"ח אלול תשנ"ח כשנכנס לבית הורי שבחברון דרך החלון. בדקירות סכין אכזריות טבח באבי ואף ניסה לפגוע באמא וזרק בבית בקבוק תבערה- שתי קפיצות, שני צעדים והמחבל ברח לחיקה של הרשות הפלשתינית כדי שיוכל להתכונן לפיגוע הבא. וזה לא אחר לבוא – יום הכיפורים , עיצומו של היום הקדוש, זרק המחבל אלצרצור ימ"ש רימון על קבוצת חיילים בככר גרוס- חיילים חמושים –צבא הגנה לישראל, ביצעו מרדף כמה מטרים עד גבול הרשות הפלשתינית וכך חמק אלצרצור אל תוך סמטאות הקסבה ביודעו ששם לא יפגע. בפיגוע השלישי הדרים לבאר שבע (התנחלות ידועה) ושם בתחנה מרכזית נתפס לאחר שפגע בחיילים ואזרחים רבים.

בפגישה עם השר ביקשנו שתי בקשות הראשונה שהמחבל שהרג ופצע כ"כ הרבה יהודים ישב בבידוד ובתנאים הקשים ביותר שקיימים בכלא. הדרישה השניה היתה שמחבל כזה שחוזר שוב ושוב להרוג יהודים – לא ישוחרר בשום עסקה עתידית.

לבקשה הראשונה שלנו התכונן השר היטב והביא למשרדו מומחים שיסבירו לנו בצורה מלומדת שהרבה יותר טוב לאסיר להיות בצינוק ולכן העונש הקשה ביותר זה להושיב את המחבל עם חבריו בחדר עם עוד מחבלים רבים .ולכן לא מתקבלת בקשתנו לתנאי כליאה קשים יותר ותנאי מאסרו לא ישתנו. לדרישה שלא לשחרר את המחבל בעיסקה עתידית סירב השר בכל תוקף.

כשאני משחזרת היום פגישה זו , כשרוצח אבי מסתובב חופשי בעולם , ואולי אף מתכנן שוב איך לפגוע ביהודים, אני מבינה שהשר שישב מולי לא רק שיקר במצח נחושה (המומחה מהשב"ס לא מסביר כך את תנאי הבידוד של יגאל עמיר –שזוכה לבידוד שוב ושוב ולא כהטבה בתנאי הכליאה) אלא נתן להסבריו ההזויים גושפנקה מקצועית.
אני קוראת לרחם על רחמנים, לרחם על האסירים היהודים היושבים בכלא בגלל מעשים שנעשו מתוך מצוקה בטחונית בזמן שהטרור משתולל- לחון אותם ולשחררם. ולהתאכזר על אכזרים- אויבים מחבלים המנסים להשמידנו.

וכך גם מאז ועד היום התקשורת, הפרקליטות , הדרג המדיני מסבירים לעם באופן "דמוקרטי" ונאור בשפה מלומדת ששחור זה לבן, שצינוק הוא תנאי בית מלון, שארץ ישראל מולדת העם היהודי היא אדמה כבושה של עם חדש שנוצר זה עתה . שמלחמה היא שלום, והאויב המנסה להשמידנו הוא לוחם חופש שצריך לשמור על זכויות האדם שלו.

אני מסתכלת על קורבנות השלטון הנאור במדינה האהובה שלנו לדורותיו .ש"עובד עלינו בעיינים" ומוכר לנו "תחושת בטחון" אך בפועל מפקיר את חיינו שוב ושוב. בהסכמים שקריים , במתן אימונים ונשק לאויבי ישראל ובגירוש וחורבן יהודים ובתוכם גם כאלה שראו את חבריהם או בני משפחתם נטבחים, נשחטים או מתפוצצים ועשו מעשים קשים של יאוש. יהודים אלו יושבים שנים רבות בכלא .יהודים נאמנים לעמם וארצם שהרגישו שהקרקע נשמטת מתחת לרגלי העם היושב בציון.

אני קוראת לרחם על רחמנים, לרחם על האסירים היהודים היושבים בכלא בגלל מעשים שנעשו מתוך מצוקה בטחונית בזמן שהטרור משתולל- לחון אותם ולשחררם.

ולהתאכזר על אכזרים- אויבים מחבלים המנסים להשמידנו. לא לתת להם הזדמנות נוספת לפגוע. כפי שקיבל רוצחו המתועב של אבי ועוד מאות מחבלים ששוחררו בעסקת שליט, אלא ללחום בהם ביד רמה – לתת להם עונש מוות ולהודיע בכך לכל אויבינו את האמת הפשוטה – זו ארצינו לנצח ולא ניתן לאויבינו לפגוע בנו !