שתיקת השפנים

למה שותק השר עוזי לנדאו שצוטט בניו יורק טיימס כאומר "צריך להרוס את הרשות הפלסטינית"? למה שותקים השרים לימור ליבנת, דני נווה ,סילבן שלום, רובי ריבלין וצחי הנגבי?

אל"מ (מיל.) משה לשם , ט"ו בכסלו תשס"ג

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: עצמי
ביום א' נפטר אבא אבן, שר חוץ בממשלות ישראל ודיפלומט בעל שם עולמי, אני אזכור אותו בזכות דבריו על גבולות 1967: "אנו אומרים גלויות שהמפה לא תהיה לעולם דומה לזו מ הרביעי ביוני 1967. עבורנו זה עניין בטחוני ועקרוני. המפה עד ל-4 ליוני 67' הייתה דוגמא לחוסר בטחון וסכנה. אני לא מגזים אם אומר שהגבולות הזכירו לנו את אושוויץ. אנו נרעדים מה היה קורה אילו נוצחנו ביוני 1967. כאשר הסורים יושבים על ההר ואנחנו בעמק, כשהצבא הירדני צופה לים התיכון והמצרים אוחזים בגרוננו בעזה. זהו מצב שלא יחזור לעולם. (בראיון לעיתון הגרמני דר שפיגל , 5 בנובמבר 1969 ).
יהי זכרו ברוך.

"יהודה תחילה" בניגוד לדעת קצינים

בעבר כתבתי על הקלות הבלתי נסבלת בה נרצחים יהודים בארץ ישראל, הזכרתי שבכל מקום שנתנו הקלות לערבים, ספגנו בתמורה אבידות קשות בנפש. ביום שישי האחרון נהרגו 12 לוחמים, חיילי צה"ל, לוחמי מג"ב, ולוחמי כיתת הכוננות של קריית ארבע. הם נהרגו בקרב קשה במארב אויב מתוכן היטב .

בתורת הקרב ידוע כי כאשר כוח נכנס למארב, הוא נקלע למצב הקשה ביותר בלחימה ואבידותיו תמיד היו ויהיו כבדים ביחס לכוח האורב, אשר בידו כל היתרונות של ההפתעה, ההכנה בשטח, המיקום והפעלת הנשק המתוזמנת והמדויקת.

הרוצחים הערבים מחברון הכינו את המארב בקפדנות, הם ידעו למי הם אורבים, הם היו מוכנים ומכות האש שלהם היו קטלניות. חוליית המרצחים הזו, נמלטה מחברון כשכוחותינו השתלטו על העיר לפני מספר חודשים, הרוצחים חזרו לעיר והתארגנו בה רק לאחר שצה"ל עזב את חברון בבצעו את התכנית האווילית של שר הביטחון הקודם , פואד, "יהודה תחילה".

התכנית בוצעה בלחץ אישי של שר הביטחון בן אליעזר בגיבוי ראש הממשלה אריאל שרון ובניגוד לדעת קצינים בכירים. לכן לא ברור לי למה טוען פואד שהעיתונאי, חגי הוברמן, מ"הצופה" הסית נגדו.

הוברמן קרא למאמר: "קורבנות הפריימריס של פואד". פואד, כך נכתב בעיתון ידיעות אחרונות, הגיב בזעם ואמר: "אילו היה טורח לבדוק את העובדות, הוא היה מגלה שהאירוע כולו בשטח שבשליטה ביטחונית ישראלית מלאה". אני אומר מכאן לפואד, אתה חושב שעם ישראל המוכה, הוא עם של מטומטמים, הרי דבריך הם תוספת של עלבון על פשע.

הרמטכ"ל ושר הביטחון אמרו בישיבת הממשלה כי החוליה חזרה לחברון אחרי שאתה החלטת להסיג את צה"ל ממנה. בכל מדינה נורמאלית הייתה מוקמת ועדת חקירה ומענישה את מתכנני התכנית "יהודה תחילה" שגרמה למותם של הלוחמים בחברון, ואילו בישראל חוקרים את רמת הדרג הצבאי בקרב ולא את הדרג המדיני שגרם לאסון. הדרג המדיני הם שר הביטחון שקיבל גיבוי מראש הממשלה.

השמאל: גירוש הקרבנות

בשמאל הקיצוני הישראלי מנצלים בציניות את הרצח בחברון, הם מבקשים לתת פרס לרוצחים וקוראים לעקירת היהודים מחברון. החל בדברי התועבה של יוסי שריד שאמר שלמרות שמתנחלי חברון הם אנשים מגעילים, אסור שייהרגו. החרה אחריו רן כהן שאף הוא נגד רצח ישראלים, ואת האשמה הוא מטיל על ממשלת ישראל שמאפשרת את הנוכחות של יהודים בחברון. וזו הסיבה לרציחתם של 12 ישראלים בחברון. ומצטרפת למקהלת שונאי היהודים חברת הכנסת זהבה גלאון שמתנגדת לניצול עובדת הרצח (כך היא מכנה זאת) להמשך הבנייה והנוכחות היהודית בעיר חברון, אלא להיפך לנצל את העובדה לגירוש הקהילה היהודית מחברון. תשובתנו לכל שונאינו מבית ומבחוץ צריכה להיות, בניית חברון וחיבורה לקריית ארבע והגדלת הישוב היהודי בה עשרות מונים.

בפעולת צה"ל נגד יחידת הביטחון המסכל של ה"רשעות הפלסטינית" בעזה, התברר, כך מצוטט תא"ל ישראל זיו מפקד אוגדת עזה כי כוח הביטחון המסכל הוא בעצם ארגון טרור, שביצע פעולות טרור רצחניות וסיפק אמצעי לחימה כולל מרגמות וטילי קאסם לארגונים אחרים. להזכיר לכולנו כי כוח זה הוא כוח שסר למרות ישירה של ערפאת וחבר עוזריו הקרובים ואומן בזמנו על ידי ה- CIA האמריקאי. אכן גילוי חשוב שמאשר את כל טענותינו מהעבר, שכל ה"רשעות הפלסטינית" היא ארגון טרור אחד גדול ומטריה לכל הרוצחים הערבים היוצאים ממנה . את ה"רשעות" הזו רוצה אריאל שרון להפוך למדינה.

קרש קפיצה לחיסול ישראל

מדינת טרור בלב ארצנו שתשב כאבן רחיים על צווארנו וכמאכלת חדה על גרוננו.

מדינה פלסטינית אומר דובר מטעם ערפאת היא סופה של מדינת ישראל, או כפי שתיאר זאת לא פעם רב המחבלים ערפאת "קרש קפיצה" לחיסול ישראל. נשאלת השאלה איך זה ששרי הליכוד שותקים ולא פוצים פה? איך זה יתכן שהם לא יוצאים נגד אריאל שרון שתומך בהקמת מדינה פלסטינית על פי מפת הדרכים של נשיא ארה"ב בוש ואשר התבטא בתכנית טלוויזיה עם דן שילון שמדינה פלסטינית היא עובדה מוגמרת? למה הם שותקים?

למה שותק השר עוזי לנדאו שצוטט בניו יורק טיימס כאומר "צריך להרוס את הרשות הפלסטינית"? למה שותקים השרים לימור ליבנת, דני נווה ,סילבן שלום, רובי ריבלין וצחי הנגבי? הרי כולם מדברים נגד מדינה פלסטינית, למה הם לא יוצאים נגד דברי אריאל שרון?

בראיון ברדיו נשאל צחי הנגבי:" לדבריך, מדינה פלסטינית היא אסון, ושרון – תומך במדינה פלסטינית, למה אתה שותק? אתה שפן?".

תשובת השר צחי הנגבי הייתה :"אני לא שפן, אני זהיר". ענה לו המראיין: " זה נקרא שפן!". וצודק המראיין.

אז האם כל השרים שמניתי הם שפנים? אולי שפנים זהירים? ואם לא יפרו את שתיקת השפנים, צריכים חברי מרכז הליכוד שהצביעו ברוב מוחץ נגד מדינה פלסטינית להענישם בפריימריס, אותם ואת אריאל שרון.

ואת פושעי אוסלו יש להעמיד לדין !!