מסתננים על חשבון ישראל

האם כשחס ושלום נצטרך להתאשפז לא יימצא מקום עבורנו משום שהמיטה נתפסה ע"י פליט בלתי חוקי סודאני?

ד"ר מיכאל פבלוב , י"ז בכסלו תשע"ב

דעות סודנים
סודנים
Flash 90

כשעליתי ארצה ולמדתי באולפן לעברית שמעתי פעם שיחה של אחד התלמידים עם המורה. תלמיד שאל, מה העתיד של מדינת ישראל, כשמסביב יש מלא שונאים ומדינות אויב, השיבה המורה, כי הסכנה העיקרית למדינת ישראל היא לא מבחוץ אלא מבפנים.

המצב חמור שבעתיים, אמרה המורה, כשיש עשרות אלפי אזרחים, ששונאים את המדינה, ואלה בנוסף מקבלים תגבור של אלפי בני אדם מבחוץ - ממסתננים סודאנים.

מה מביאים לנו הסודאנים המסתננים?

1. פשיעה

סודאן - מדינה עם רמת פשיעה גבוהה מאוד. זה לא סוד גדול, שבין המסתננים הסודאנים יש כמות לא קטנה של פושעים, שברחו מסודאן מפחד לנקמה ומעונש מוצדק על מעשיהם. הם לא באים לישראל כדי להתחיל חיים חדשים, אלה מביאים את הפשיעה שלהם אלינו. אני פגשתי לא מעט סודאנים, אשר נעצרו ע" משטרה עקב גניבות. אני פגשתי אישה יהודיה שנאנסה ע" סודני, ונער יהודי שנפל קורבן למעשה סדום ע" סודאני. האם אנחנו רוצים שהפשיעה הזאת תמשך?

2. תרבות זרה ופגאנית

לפחות 5% מאוכלוסיית סודאן הם פגאנים. הם מתפללים לפסילים ואלילים. הם מביאים קורבנות לפסלים שלהם, ולפי דיווחים ברשת האינטרנט באזורים רחוקים של סודאן נדיר אך קיים רצח אדם כקורבן לפסל. את המנהגים הפאגניים שלהם סודאנים מביאים לארצנו. אם אתם זוכרים, בקיץ השנה התקיים בחיפה אירוע מזעזע, אתר חדשות ערוץ 7 כתב עליו.

ביום שבת בגן ציבורי בחיפה מאות סודאנים הביאו אליל וחגגו את החג שלו. אזרחי ישראל הזעיקו משטרה למקום, אבל מישהו שהיה חייב לשמור על החוק לא שמר על המסורת היהודית ולא גירש את הפגאנים יחד עם הפסל שלהם.

האם אנחנו צריכים מנהגים זרים בארצנו?

3. מחלות זיהומיות

אני עובד כרופא בדרום הארץ. עקב מחסור בצוות סיעודי ורפואי יש לחץ כבד וזמן המתנה ארוך בחדרי מיון. רופאים ואחיות עובדים קשה מאוד, ובכל זאת מדי פעם זמן המתנה בחדר מיון מגיע לכחמש או שש שעות. בשנים אחרונות המצב הפך להיות עוד יותר קשה. מאות סודאנים באים ומובאים לבתי חולים. חלק מהם מופנים עקב פציעות ירי ממשמר הגבול המיצרי.

תרשו לי להיות ציני לדקה ולספר בדיחה, ששמעתי אותה מזמן. תיירים נוסעים לסודאן ואחד שואל את המדריך, איך הבחורות
כל מי שאוהב את מדינת ישראל צריך להבין - ישראל היא לא המקום לסודנים. סודאנים צריכים לחזור הביתה ולבנות מדינה שלהם, ולא לחיות בארצנו על חשבוננו
במדינה. המדריך עונה, שלחצי בחורות צעירות יש AIDS ולחצי-שחפת. התייר אומר, שהבין את המדריך, ואפשר להכיר בחורה בסודאן רק אם רואים אותה משתעלת דם. סלחו לי על הבדיחה העצובה, אבל כפי שאומרים בכל בדיחה יש חלק של אמת.

לפי הדיווחים של ארגון הבריאות העולמי, במשך שנים רבות סיבת המוות העיקרית בסודאן היא מחלות זיהומיות. עשרות אלפי איש בסודאן מתים משחפת, AIDS, כולרה, מלאריה ומחלות זיהומיות אחרות. המסתננים הנגועים במחלות האלו מגיעים לישראל ומביאים עמם סכנה גדולה לבריאות של תושבי ישראל. אני כרופא סמוך ובטוח, שהעולם צריך לתת עזרה לסודאן ולטפל באנשים חולים. אבל לתת את העזרה הזאת בתוך סודאן ולא במדינת ישראל.

בבתי חולים ישראליים אין מספיק מקום וכוח אדם כדי לטפל באזרחים.

האם אנחנו רוצים להידבק במחלות זיהומיות ממסתננים? האם כשחס ושלום נצטרך להתאשפז לא יימצא מקום עבורנו משום שהמיטה נתפסה ע"י פליט בלתי חוקי סודאני?

השאלה העיקרית שלי היא למה הממשלה לא מגינה על הגבול של ישראל? האם למדינה אין כסף כדי להגן על הגבול באופן ראוי? למה לא לארגן גוף מתנדבים, בדומה למשמר אזרחי (בו התנדבתי במשך שנים לפני הפציעה ב"עופרת יצוקה") לצורך הגנה על הגבול? לדוגמא, בשנות מלחמת האזרחים באוקראינה סבא רבה שלי, חיים אוסטרוי, הקים גדוד הגנה עצמית של יהודים, אשר במשך כשנתיים הגן על איזור שלם באוקראינה מפוגרומים אנטישמיים.

לפי דעתי יש אנשים, שלא מעוניינים בגבול חזק. אלה אנשים, שמעוניינים לדלל את הרוב היהודי בארצנו. אלה אנשים, שרוצים בכל דרך למוטט את מדינת ישראל. אלה אנשים שמבריחים סמים דרך גבולות.

אני מסכם. לדעתי, כל מי שאוהב את מדינת ישראל צריך להבין - ישראל היא לא המקום לסודאנים. סודאנים צריכים לחזור הביתה ולבנות את המדינה שלהם, ולא לחיות בארצנו על חשבוננו.

אני קורא לממשלה להגן על הגבול ולגרש את המסתננים הסודאנים שכבר נמצאים בארץ. אני קורא לשר החוץ אביגדור ליברמן לבצע הסכם עם ממשלת סודאן לצורך החזרה מיידית של סודאנים מסתננים. גירוש הסודאנים הוא נושא יותר חשוב לארצנו, מאשר השגחה על תוצאות הבחירות לפרלמנט הרוסי.

אני קורא לארגון הבריאות העולמי לעזור לסודאנים חולים ולהשקיע כספים בבניית בתי חולים בסודאן, ולא לזרוק את בעיות הבריאות של הסודאנים על מדינת ישראל.