סיילם זה כאן

בשבועות האחרונים נערכים שני מסעות ציד אחד מהם מתייחס לנשים והשני למתנחלים, ושניהם שלובים זה בזה, שניהם נגד דתיים.

אמוץ אייל , כ"ב בכסלו תשע"ב

דעות לבן ריק
לבן ריק
יח"ץ
ציד מכשפות:

תפוס אותה! מהר לפני שהיא בורחת, היא רצה החוצה מהכפר תחסמו אותה.

תקריא לה את כתב האישום: הנך מואשמת בכישוף! העובדות: לבוש מוזר, בגדים רחבים וכובע, ראו אותך ממלמלת דברים בבוקר, בצהריים וגם בערב. ביום שישי בשבוע שעבר השכנים שלה ראו כי היא מבשלת משהו מתוך קדרה ענקית כשהיא שרה לעצמה. והאשמה החמורה ביותר: היא עושה מאה דברים בו זמנית - מבשלת, מטפלת בילדיה, עובדת, מתעמלת בחדר כושר ועוד...

ציד צוענים:

תתפסו אותו! מהר לפני שהוא בורח, הוא קופץ מעל הגדר.

תקריא לו את כתב האישום: הנך מואשם כי אתה נודד ומלוכלך! העובדות: אין לך מקום מגורים קבוע, אתה נראה שונה, מגדל שיער בצדי הראש, לפעמים מלוכלך, רוקד ריקודים מסורתיים מוזרים ושומע מוזיקה שונה. והאשמה החמורה ביותר: אתה גר מעבר להרי החושך!

בשבועות האחרונים נערכים שני מסעות ציד אחד מהם מתייחס לנשים והשני למתנחלים, ושניהם שלובים זה בזה, שניהם נגד דתיים. ההאשמות גובלות לפעמים בסוג של כישוף – בגלל הדרת נשים שורפים מסגדים, כך הקבילה ציפי לבני.

שעות נפרדות בחדר כושר תדיר את הנשים! (אבל הבקשה לכך הגיעה מהסטודנטיות הדתיות); המתנחלים הם כת טרור ומסכנים את הצבא! (אופס, כמעט 50% מהקצינים משתייכים לזרם המתנחלים).

אנשי השמאל ואבירי זכויות האדם למדו היסטוריה, וכנראה שציד המכשפות - אי שם בחשכת ימי הביניים – השרתה עליהם את הרעיון: אם אין אנו יכולים להיפטר מהציבור הדתי-המתנחלי, נאשים אותו בכישוף או בצועניות, אלו האשמות שאינו יכול להתגונן מפניהן, והציבור חש פחד וחרדה מהם.

והתקשורת משתפת פעולה ב"מבחן המכשפה": נשרוף אותם על מוקד! אם יחיו – סימן שהם מכשפות, אם ימותו – הרי הם זכאים.

בהשאלה לימינו אנו: אם המתנחלים יגנו את המעשים הנפשעים– הם לוקחים אחריות על הפורעים; אם הם לא יגנו – סימן שהם תומכים. בכל מקרה האשמה היא על המתנחלים ועל הדתיים.

אז כן, גברת לבני, יש קשר בין הדרת הנשים לבין מה שקרה בשומרון השבוע. אבל הקשר מאוד ברור. הקשר הוא הדה לגיטימציה שאת ואחרים מנסים לעשות לציבור הדתי ולמתנחלים.

הקשר הוא – ציד המכשפות.

קצת עובדות, שהתקשורת שכחה: בשבועיים האחרונים מנסים לפגוע בציבור גדול של אנשים אוהבי המדינה אשר תורמים לה יום יום.

המונח 'הדרת נשים' מזמן כבר יצא מהקשרו. היום המונח התהפך - כל מי שלא רוצה לראות אישה על פוסטר ועוצם עיניים – הוא מדיר. כל מי שמבקש שלא להאזין לזמרת השרה – הוא אויב העם. וגם סטודנטית שמבקשת שעה ללא גברים בחדר כושר – מדירה את הנשים. משהו במושג הזה התעוות.

התקשורת עושה יד אחת עם ציידי המכשפות ומציגה את המתנחלים כסכנה הגדולה של צה"ל. אין זה חשוב אם במשך שנים הם מארחים חיילים כל שבת לארוחה חמה; אין זה משנה אם האחוז הכי גדול של לוחמים יוצא מבין שורותיהם ועל אחוז הקצינים בכלל אין מה לדבר, ושבפועל צה"ל זה המתנחלים, והמתנחלים זה צה"ל.

התקשורת והשמאל מאשימים את המתנחלים בכישוף: אם ימותו – יצאו זכאים, אם יחיו- יהרגו אותם. ותודה לתקשורת שהכינה את המדורה.