התקשורת ואנחנו

ברור לכולנו שאין מקום לזריקות אבנים, למלחמת אחים. אבל האם זה בכלל קרה? האם אנחנו נגנה ונאשר בהינף יד את השקרים המופצים נגדנו?

מיכאל דוכן , כ"ג בכסלו תשע"ב

דעות תג מחיר
תג מחיר
צילום: אישי

שנים אנו חיים בצל התקשורת הכללית כועסים ופגועים. בכל אירוע שמי מאיתנו היה בו, הוא גילה כי הסיקור התקשורתי היה לא מדויק במקרה הטוב, ובמקרה הנפוץ יותר שיקרי לחלוטין.

אירועי אוסלו - עד היום אנו מתכווצים כאשר מישהו רק מזכיר את "רה"מ במדי אס אס" כאשר כולנו יודעים בוודאות מוחלטת שזו הייתה פרובוקציה של איש השב"כ אבישי רביב.

השקר כי יגאל עמיר כביכול הלך לרצוח את רבין בהוראת הרבנים, חזר ונשנה עד שהפך לאמת צרופה. המנטרה החוזרת ונשנית שהמתנחלים חיים על חשבון משלם המיסים, היא שקר מוחלט שאנו חיים בצילו כבר שנים.

המסגד בטובא זנגריה שכולנו הזדעזענו כאשר הנוער שלנו, בשר מבשרנו, שרף אותו אך אף אחד לא סיפר שהוא נשרף על ידי ערבים תושבי המקום. זכור לטוב המאבק על גוש קטיף שזכה לסיקור מוטה ולא מדויק על ידי "כלב השמירה" של מטרות השמאל בישראל.

כאשר אשר ויונתן פלמר הי"ד נרצחו,  שיקר דובר צה"ל לציבור הישראלי וקבע שמדובר בתאונה על מנת "להרגיע את הרוחות".

הדוגמאות רבות מספור, אבל אנחנו שותים בצמא כל פיסת מידע וממשיכים להתכווץ מבושה. היינו מצפים מעצמנו להיות מעט
אשריכם, מקבלי לשון הרע, שמתוך רצון למצוא חן בעיני אנשים שעסוקים במשך עשרות שנים בהשחרת פנינו הצטרפתם כולכם למסע הסתה מתוזמן היטב
יותר ביקורתיים כלפי דיווחי התקשורת, אבל לא! את כל תפיסתנו על החרדים אנו שואבים מהתקשורת את כל תפיסתנו על "נערי הגבעות" אנו שואבים מאותו מקור מידע מפוקפק.

כאשר אותם אמצעי התקשורת מדווחים לנו על התפרעות המונית בחטמ"ר אפרים בלי אף תמונה אחת של צמיגים קרועים/שרופים, ללא עדות של אף חייל ולמרות נוכחות המשטרה במקום- אף לא עצור אחד מתוך הבסיס!

אף אחד לא שואל את עצמו: אולי זה שקר מוחלט? אולי לא כצעקתה?

במקום לשאול את השאלות שהתשובות עליהן ברורות רצים להתנצל ולהתנער מכל אותם בחורים שפתאום מסתבר שהם לא כל כך נערי גבעות אלא בחורים שבאו למחות בצורה לגיטימית נגד הרס של ישוב בשומרון.במקום לתקוף את הנושא העיקרי שהוא ניסיון ליצור דמוניזציה לציבור שלם יוצאים חלק גדול ממנהיגי הציבור בהודעות נחרצות לתקשורת "הם לא חלק מאיתנו".

פתאום הם רצים לשבת עם אדריכל אוסלו ,"שמעון פרס"- האחראי באופן ישיר לאחד האסונות היותר גדולים שידענו- על מנת להתנצל בפניו. ישיבת ההסדר רמת השרון יוצאת בהודעה בהולה לתקשורת "לא נסכים שמי שהשתתף באירועים בשומרון יישאר בתחומנו", למרות שאפילו הפרקליטות והמשטרה לא הצליחה להאשים אותו במה שאתם והתקשורת הכללית מאשימים אותו.

אשריכם, מקבלי לשון הרע, שמתוך רצון למצוא חן בעיני אנשים שעסוקים במשך עשרות שנים בהשחרת פנינו הצטרפתם כולכם למסע הסתה מתוזמן היטב, מעט האנשים שכן יצאו או ייצאו בעתיד משליטה יגיעו למצב זה בזכות היכולת שלכם להוקיע אותם על מעשים שלא נעשו (בזריזות ראויה לציון).

בסופו של יום כנראה שהדברים יתבררו ובקול חלוש תופיע הודעה בעמוד שבע למטה שהדברים לא היו בדיוק כפי שפורסם, כנראה שעוד חמש שנים תקום אילנה דיין "באומץ לב" מעושה ותגיד סליחה טעינו ולמחרת תחזור לאותה הסתה. כל זה לא משנה כלום - הנזק נעשה ואתם, כל מצקצקי הלשון ומגלגלי העיניים עשיתם את חלקכם בצורה מושלמת, השתתפתם בהצגה בתפקיד המרכזי ובאופן המיטבי. עכשיו כולם אוהבים אתכם.

לא מצאתם גינוי במאמר הזה. נכון, ברור לכולנו שאין מקום לזריקות אבנים, למלחמת אחים. אבל האם זה בכלל קרה? אם המשטרה, הצבא והפרקליטות לא הצליחו להנפיק ולו בדל של עדות קלושה לכך, האם אנחנו נגנה ונאשר בהינף יד את השקרים המופצים נגדנו? חובה עלינו להשמיע קול נחרץ, לא מגמגם: זכותנו להפגין נגד החרבת בתים בישראל! הדמוקרטיה בישראל אינה חד כיוונית! ולא נשתתף במחול השדים המתוזמר הזה.