תג מחיר?

כאשר ראש הממשלה אומר "תג מחיר" הוא מתכוון להאשים ציבור שלם כאחראי. מנין לו ולמעצבי דעת הקהל מי הכתובת?

הרב שמעון בן - ציון , י"ח בשבט תשע"ב

דעות תג מחיר מסגד אל מועייר
תג מחיר מסגד אל מועייר
צילום: עצמי

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו נשא נאום ביום ההולדת של הכנסת. בתוך דבריו ציין תופעה מסוכנת שצריך לשרש ולעקור בכל הכוח: תג מחיר.

אני תושב קריית ארבע חברון מזה שלושים ושמונה שנה. אני שואל את עצמי ואת הקוראים שתי שאלות. השאלה הראשונה: האם נתפסו אי פעם אלה שריססו את כתובות תג המחיר או הדליקו אש?

הרי כאשר ראש הממשלה אומר "תג מחיר" הוא מתכוון להאשים ציבור שלם כאחראי. אבל מנין לו ולמעצבי דעת הקהל מי הכתובת.

אולי אלה הערבים בעצמם (ראה טובא זנגריא),ואולי אלה סוגים שונים של פרובוקטורים? ואולי אנשים בלתי מאוזנים שלא מייצגים שום ציבור? למי אתה מתכוון אדוני ראש הממשלה?

ושאלה שניה וקשה הרבה יותר.

האם האבנים והבקת"בים שנזרקים עלינו יום יום אינם "תג מחיר" שצריך לצאת בכל הכוח נגדו? מתי ישבה הממשלה ,ישיבת חירום ודנה ב"תג מחיר" זה?

מאז שחרור יהודה ושומרון היו אין ספור התקפות, האם הכנסת, או ועדת חוץ וביטחון דנו בשפיכת דם ישראל ובביזיון כבודנו הלאומי. אפילו ירושלים עיר הבירה עדה להשתלחות חסרת רסן זו של הפורעים, מהר הזיתים ואפילו עד לגן הפעמון.

אני מכיר שען קשיש בירושלים, איש מקצוע ואדם ישר. הוא חולם כמו בשיר לתקן שעון, שעל כפיו אותו יביא לאליהו הנביא. כאשר אני נכנס לחנותו יותר מאשר לתקן שעון הוא שמח למצוא אצלי אוזן קשבת,

הוא מספר שכאשר היה הולך עוד לפני השואה מכפר לכפר בפולין, היה תמיד חוטף אבנים מהנערים השייגצים. שם הוא אומר, זה היה טבעי לצערנו, אבל למה כאן הוא שואל וכואב, ילדיו נכדיו וניניו הגרים ביהודה מותקפים?!

משוררינו הלאומי אורי צבי גרינברג שראש הממשלה גדל על שיריו משחר נעוריו, מתאר מצב בספרו "רחובות הנהר" איך נערים פולנים מיידים קזוזות (אבנים מחודדות) ופוגעים בעין של תינוק יהודי והיא שותת דם.

שיירת היהודים ממשיכה בדרכה והדם ניגר לארץ. כאן ליד ביתי פגעה אבן בראשו של תינוק בן שנה יונתן פלמר הי"ד. מאז נזרקו עשרות אבנים קטלניות מרכבים חולפים בצירי יהודה ושומרון.

למה זה לא "תג מחיר" אדוני ראש הממשלה?