לתקוף באירן? איך מחליטים?

מנהיגים שפויים יוצאים להתקפה רק כשמאמינים בניצחון, אבל, לא ניתן לנצח מבלי לשלוט בתורת לחימה המעודכנת להיום.

יוסף דוריאל , כ' בשבט תשע"ב

יוסף דוריאל
יוסף דוריאל
ערוץ 7

נכון עושים הפרשנים המשווים את מצב העולם מול מנהיגי אירן לזה שהיה בשנות השלושים של המאה הקודמת, כשהיטלר פתח בהתחמשות מטורפת בשם אידיאולוגיה פנאטית של עליונות בני הגזע שלו שצריכים לשלוט בעולם.

הוא היה גם ראשון בהיסטוריה המודרנית שפתח בגלוי בהסתה להשמדת עם – העם היהודי. מנהיגי אירן של היום חוזרים על המודל של היטלר, כשבמקום אמונה פנאטית בעליונות הגזע שצריך לשלוט בעולם מניעה אותם השאיפה המטורפת להשליט על העולם את דת האסלאם. וכדי להלהיב את ההמונים הנבערים – גם הם, כמו היטלר – מבטיחים לשתף אותם ברצח המוני של יהודים.

כשפרופסור אמריקאי בכיר, המרצה על קבלת החלטות אסטרטגיות, שלח לי ניתוח מלומד של פרדיגמות עם מודל מתמטי להבנת המצב של העולם מול אירן, עניתי לו שחבל על טרחתו: את מודל הפרדיגמה האירנית אפשר לראות "מהמוכן" במה שעשה היטלר עם אמונה פנאטית דומה.

מה ש"העולם הנאור" לא הבין אז וגם לא מבין כיום זה – איך שמאחורי ההסתה להשמדת העם היהודי מסתתר מסע פנאטי להרג המוני של כל בני העמים שלא יקבלו את שלטונו עליהם וזה - מבלי לעשות חשבון על האבידות והסבל שייגרמו לבני עמו עצמו. מכאן גם ברור המניע להצטייד בנשק אטומי ובחימוש אחר להשמ
מה היה קורה לו להיטלר היה אז נשק אטומי? האם לא ברור שאחמדינג'ד הוא דגם איסלמי של היטלר, העומד מאחורי מעשי הזוועה של אונס וטבח המוני של ילדי בית הספר הרוסי בבסלאן, בספטמבר 2004?
דה המונית, שרק פתאים מאמינים שנועדו "לצרכי שלום". זהו ה"קייס" אותו צריכה להציג ישראל בפני העולם, ולצאת בדרישה מוחצת, עם הסברה התקפית כלל-עולמית – התואמת את תורת הלחימה המודרנית של שנות האלפיים – להביא למשפט בינלאומי את המטיפים החדשים לרצח עם – שהוא פשע מלחמה בינלאומי, שדינו עונש מוות. כמו-כן, לדרוש בתקיפות את ביצוע החלטת האו"ם על פירוק הזרוע הטרוריסטית של אירן בלבנון, עם אזהרה חד-משמעית שהתקפת טילים שלהם על ישראל תביא להפסקת קיום מדינת לבנון.

ולכן – לא פצצות-ענק לפיצוח בונקרים מבוצרים יפתרו את הבעיה אלא – חיסול ההיטלרים החדשים ושלוחיהם - לפני שיעוללו לעולם את אסונות היטלר המקורי, והפעם – עם נשק אטומי קוטל המונים והשתלטות על מקורות הנפט החשובים ביותר בעולם.

עם תחילת ההתקפה האמריקאית על "ציר הרשע", באביב 2003, נפגשה קבוצת ותיקי מלחמת העצמאות של ישראל, המייצגת את מאגר הניסיון הוותיק והייחודי בהגנה מהאימפריאליזם האסלאמו-נאצי, לחילופי דעות על הדרך השגויה בה התחיל הנשיא בוש את המלחמה בעיראק. כתוצאה – הוכן מניפסט מפורט עם המלצותינו איך לנצח במלחמה, שנשלח לנשיא ויועציו, ובהמשך – קיבל תפוצה בין תומכי ישראל הנוצרים באמריקה. עיקרי ההמלצות היו:

במקום להדיח את סדאם חוסיין ולהקים "ממשלה דמוקרטית" שלא תהיה לה שליטה על מגוון השבטים והכתות שאוחדו למדינת עיראק המלאכותית, להשאיר את סדאם לשלוט בבגדד וסביבתה, ולתת אוטונומיה בפיקוח אמריקאי לשני האזורים המהווים את מקור ההכנסה מנפט למימון החימוש שלו – אוטונומיה שיעית בדרום, וכורדית בצפון.

להבהיר לאירן שכך ייעשה גם לשדות הנפט שלה – אם תמשיך ללבות את הטרור האסלאמו-נאצי, תוך הצעה לרוסיה לקבל לחסותה את שדות הנפט הצפוניים, בהם חי רוב אזרי.

לחדש את זרימת הנפט בציר קירקוק-חיפה הישן, ולהפוך את נמל חיפה למוצא הראשי של נפט המזרח התיכון למערב (תוך חיסכון של 5000 ק"מ שייט בכל כיוון, דרך מיצרי הורמוז הבעייתיים).

לקבוע את ההסתה האסלאמו-נאצית כפשע בינלאומי, ולמגר את כל המקורות שלה.

ביום ה-1 במאי 2003, לאחר הכיבוש המיותר של בגדד, הופיע הנשיא בוש בנאום-ניצחון מצולם על נושאת מטוסים אמריקאית, תחת הסיסמה – MISSION ACCOMPLISHED , כשלנו היה ברור שהמלחמה האמיתית רק מתחילה. ואכן, רוב האבידות נגרם לצבא ארה"ב בשנים שלאחר הצהרת הניצחון, ויציאת כוחות העולם החופשי מהמזרח התיכון משאירה אותו בטירוף מערכות מוחלט.

לאחר שקיבלנו תגובות אוהדות מראשי ציבור אמריקאים (שמועמדם ייבחר, כנראה, לנשיא הבא של ארה"ב), הצענו לשר החוץ שלנו שיתוף פעולה להסברת עמדותינו בעולם. התברר שהשר לא למד מאומה מהצלחת אויבי ישראל להשתמש בארגונים לא-ממשלתיים (NGO) לגיוס תומכים לפעילותם, כפי שראינו בוועידת דורבן "נגד הגזענות".

טעות זו – הגיע הזמן לתקן, ולהתאים את ההסברה לאופי ציבורי המטרה השונים, כגון – נוצרים מאמינים, שוחרי שלום וזכויות אדם אמיתיים, או פטריוטים לאומיים. לגבי הרוסים, למשל, שמנסים לחפות על אירן, יש לעם היהודי זכות וחובה להזכיר את טעותו הנוראית של סטאלין שהאמין להיטלר לפני התקפת הפתע שלו על רוסיה, ואף תמך בו באספקת חומרי גלם ובסיוע תעמולתי של האינטרנציונל הקומוניסטי.

מה היה קורה לו להיטלר היה אז נשק אטומי? האם לא ברור שאחמדינג'ד הוא דגם איסלמי של היטלר, העומד מאחורי מעשי הזוועה של אונס וטבח המוני של ילדי בית הספר הרוסי בבסלאן, בספטמבר 2004? האם מנהיגי רוסיה הנוכחית מוכנים להיכנס להיסטוריה כחוזרים על שגיאתו של סטלין? רוסיה של היום – שלא כמו בעבר – אינה חסומה יותר בפני הסברה מבחוץ, ולדעת הקהל יש יותר השפעה על המנהיגות.

צודקים הדורשים לתקוף את אירן עכשיו, במקום להיגרר לשמוע שוב ושוב את השקרים הערמומיים שנועדו להרוויח זמן, אך אין זה אומר שצריך להתחיל מהטלת פצצות מפצחות בונקרים. הגיע הזמן לאמץ תורת לחימה מערכתית, התואמת את תנאי שנות האלפיים.