אירוע טולוז כבר כאן

קל היה לנו לשבת בסוף השבוע הזה ולנתח את אירועי השבוע החולף בטולוז שבצרפת. הרי כולנו מומחים למשא ומתן ולפשיטות על מבנה שטוף אש.

עופר לפלר , ב' בניסן תשע"ב

עופר לפלר
עופר לפלר
צילום: פנימה

בדרומה של העיר העברית הראשונה, תל אביב, מתארגן עכשיו תא טרור אסלאמי קיצוני שנולד ממצוקה.

תא שיחקה את הפעולה בטולוז כדי להראות שהטרור מכה בכל מקום או בשביל לזעוק את זעקתם של מהגרי עבודה נטושים. זה לא תרחיש דמיוני. אלא זה תרחיש שנולד מחוסר התעסוקה ומהייאוש המתפתח בשוליים של מהגרי העבודה הבלתי חוקיים.

קל היה לנו לשבת בסוף השבוע הזה ולנתח את אירועי השבוע החולף בטולוז שבצרפת. הרי כולנו מומחים למשא ומתן ולפשיטות על מבנה שטוף אש. שמעתי את חברי מסביב לשולחן הפיצוחים והיין מדברים על פריצה או החדרת גז, אבל שכחו את מאות ההרוגים בתיאטרון במוסקבה, כן, הרוגים מהגז.

למידע המודיעיני שלקח איתו המחבל למפגש עם 72 הבתולות היה ערך רב ביותר. אבל תרבות האינסטנט שלנו ולחץ מנהיגים בניהול משברים מובילים לפריצה ולכישלון מבצעי - אין לנו את מוחמד מראח בחיים, יש לנו שהיד שבטח כבר הוליד באזור דמדומים כל שהוא  חולייה על שמו.

אבל לא בניהול משבר או בניהול מו"מ מול חלון המאמר שלי יעסוק. אלא דווקא בכל פעמוני האזעקה והרמזורים האדומים שהוא אמור להדליק ולצלצל בנושא הגירת עבודה בלתי חוקית. אני מקווה שהאירוע המזעזע בצרפת הדליק את האור לא רק באירופה אלא דווקא אצלנו ובמקומות הנכונים.
 
האם פעמוני האזעקה של צרפת ואירופה מובנים כאן לכל אותם אלה שמתעלמים מהעובדה שהבעיה של מהגרי עבודה בלתי חוקיים - זועקת לשמיים.

ארגוני זכויות אדם חשובים ככל שיהיו אשר מנהלים מאבק לגיטימי לצערי מנציחים ומשרישים את הבעיה. ארגונים שמבקשים להשאיר
תעשו לי טובה ותחסכו ממני את זעקות השבר ותצעקו כי גזענות נשמעת מכתבתי - יישרו מבט אמיתי לבעיה. אל תטיפו לי ישר על גזענות ובורות כי לפני למעלה מעשור בהיותי שותף להקמת מנהלת ההגירה ב 2002 הייתם בנות יענה שלא ראה את הנולד
את הלא חוקיים ואת אלה שלא הוגדרו כפליטים על ידי נציבות האו"ם לפליטים. האם המבקשים לחייב את ישראל להכניס ולקלוט את כל מי שהגיע בנדידת העמים ופרץ את הגדר הדרומית באופן בלתי חוקי מבינים את הבעיה הצומחת. זה אותם מאות אלפי מהגרי עבודה אשר נמצאים ברחבי ישראל ומתוכם למעלה ממאתיים אלף לא חוקיים ולא מוכרים לרשויות אשר מהם חלילה עלול לצמוח מוחמד מראח המחבל מטולוז.

מהגרי העבודה הלא חוקיים אינם מסתפקים במגורים ולינה בערים הגדולות וניתן למצוא אותם גם בקהילות אסלאמיות בישראל וביהודה ושומרון בפרט.

כן אני יודע שמרביתם בכלל נוצרים מאמינים האוהבים את ישראל. אבל מספיק אחד, חריג, שמתחזק עכשיו במסגד או בתוך הייאוש הכולל. נשק ותחמושת זה הדבר הכי קל להשיג בישראל - תשאלו במשטרה שם מורטים שערות מהקלות שהאמל"ח נגנב בצבא.
 
האם בדרומה של תל אביב, או בעיר אילת לא מתארגן עכשיו איש בודד או תא טרור אסלאמי קיצוני שנולד מהמצוקה, מהסתובבות חסרת המעש, מחוסר התעסוקה ומהייאוש המתפתח כאן ברחובות. תעשו לי טובה ותחסכו ממני את זעקות השבר ותצעקו כי גזענות נשמעת מכתבתי - יישרו מבט אמיתי לבעיה. אל תטיפו לי ישר על גזענות ובורות כי לפני למעלה מעשור בהיותי שותף להקמת מנהלת ההגירה ב 2002 הייתם בנות יענה שלא ראה את הנולד. התרענו שזו אינה בעיה של רק עבודה זרה וכלכלה (שהן בעיות כבדות משקל בפני עצמן) זה הרבה מעבר לכך. תופעת מהגרי עבודה, לא חוקיים, בעולם ובישראל בפרט מביאים איתם תופעות שליליות.

התופעה בחברה שלנו הביאה להגדלת הפער בין השכבות החלשות בקרב היהודים והערבים לבין העובדים הזרים אשר מובילה בסופה לגילוי אלימות והובילה להתפרצויות גזעניות. כשזעקנו שבצירי ההברחה מסיני יבואו לא רק מהגרי עבודה לא חוקיים, סמים וסיגריות אלא יגיע על אותו גמל או ברגל אמצעי חבלה ומחבלים - ולצערי כך קרה.
 
בימים האחרונים, בכותרות העוסקות בתחום הפלילי בעיתונים בישראל דובר על עליה של עשרות אחוזים בפשיעה בה במעורבים מהגרי העבודה הלא חוקים ובעיקר מארצות האסלאם ומאפריקה. ורק לידע כללי על כל פשע מדווח בעבירות הרכוש והסדר הציבורי  יש עשרות אירועים שלא דווחו וגם שלא ידווחו. פשיעה חמורה בקרב אוכלוסיית המהגרים אינה מגיעה כלל למשטרת ישראל.

כבר למעלה מעשור מנסה מדינת ישראל לדעת מי הגיע לכאן באופן חוקי ולעולם לא יצא את גבולות הארץ המובטחת. אך עיקר הבעיה זה לדעת מי חצה כאן גדרות ומסתובב בלי זהות או רישום כל שהוא. הצועדים כל  הדרך מארצות האסלאם ומדינות אפריקה השסועות באו רק בשביל הרווחה הכלכלית הצפויה למשפחתם בסודאן, אריתריאה או בכל אזור קרבות אחר על פני הגלובוס. הם לא באו לחפש ביטחון אישי אלא ביטחון כלכלי – זו הבשורה שהם מפיצים לנשארים בארצות המוצא. לא בכדי מעשרות אלפי הבקשות המוגשות לאו"ם להכרה כפליטים אושרו מספרים בודדים.
 
מהגרי עבודה במדינת ישראל היא תופעה שאיננה חדשה יותר. הגירת העבודה לישראל חוגגת כבר את כניסתה לעשור השלישי וזאת למרות שבכל החלטות הממשלה, וועדות החקירה והבדיקה שקמו ודנים בנושא נרשם כי תופעה ההגירה היא חדשה -  אז, זהו שזה לא שהיא כבר לא חדשה בכלל והיא הכתה כאן שורשים מסוכנים. ישראל זקוקה לידים עובדות ולעובדים זרים לא בכדי הם החלו לזרום למדינת ישראל במחצית השנייה של שנות השמונים אך לצערי הם הכו כאן שורשים ומזה זמן עברו למעמד של  תושבים/מהגרי עבודה חוקי ושאיננו חוקי.

חוסר במדיניות אחידה של כל ממשלות ישאל בשלושה עשורים וחוסר בפעולות אכיפה הם שהולידו את התופעה של מהגרים בלתי חוקים. זו הממשלה הראשונה מזה עשור שהחליטה ומבצעת וראויה להערכה על הקמת גדר המערכת בגבול הדרומי. גדר שתמנע כניסת מסתננים לאורך גבול השלום עם מצרים. לצערנו הטרור האסלאמי של חמאס והג'יהאד הם שדחפו את הבניה הזריזה.

יש צורך דחוף לבצע יישום של החלטות כלל הוועדות שבחנו את השתלשלות התופעה האיומה של מהגרי עבודה ולאכוף את המלצות ולמגר תופעה זו.

אל לנו להאשים רק את אוזלת ידה של ממשלות ישראל לאורך ההיסטוריה אלא להביט היטב במראה ולדעת שכל מי שמעסיק באופן בלתי חוקי מהגר לא חוקי במו ידיו מייצר את הפצצה האנושית שתבצע את הפיגוע הבא. אתם רוצים עובד זר לניקיון, למפעל, למסעדה או כמטפל בילדכם תפעילו את מכבש הלובי ותחוקקו חוקים ותסדירו את עבודתם. כתוצאה מהסדרה חוקית של כל התחום האפור נביא להגדלת הכנסות המדינה (ואל נקל ראש בכך), נסדיר את מעמדם של הנוכחים נפקדים שמסתובבים בינינו ונגביל את שהייתם לתקופות עבודה ובכך נקטין מספר המהגרים הבלתי חוקיים ובעיקר נדע מי מסתובב כאן.
 
הפיגוע שפגע בקהילה היהודית בצרפת וברציחת שלושה לובשי המדים הצרפתים על ידי מחבל אסלמי קיצוני צריכה לעורר כאן דיון ציבורי. לא דיון שיעסוק באיכות הכוחות המיוחדים של צרפת אלא דווקא על השאלות העוסקות במדיניות צרפת ואירופה בתחום ההגירה ומה משמעותה של הדלת פתוחה.

אירועי טולוז צריכים להדליק פעמוני אזעקה בעולם כולו אך בעיקר לעורר אותנו מתרדמת הנוחות וההתעלמות ממהגרי העבודה הבלתי חוקיים.