פראיירים מתחלפים...

עו"ד יהודה אריה שמעון , כ"ה בניסן תשע"ב

יהודה אריה שמעון
יהודה אריה שמעון
ערוץ 7
שקלתי לקרוא למאמר "שלום על ישראל", או יותר נכון "שלום נגד ישראל ולהיפך", אבל שלום אייזנר הוא לא הנושא, הוא סתם אירוע מכונן שמביא אותי לחשוב – מה בעצם אנחנו עושים שם? מצאו כבר קטעי ארכיון של שלום בהפגנה נגד ההתנתקות, בהמשך מן הסתם יביאו לנו קטעים ותמונות של שלום הולך לבי"ס, שלום הולך לגן ושלום מתחיל לזחול....

"והיית ממשש בצהרים כאשר ימשש העור באפלה ולא תצליח את דרכך", כך מזהירה אותנו התורה בפרשת "כי תבוא". אם תרשו לי לנסות כיוון של הסבר –, לא נוכל לראות דברים ברורים כצהרים כאילו הם באפלה והמשך הפסוק ברור. אין מה לעשות, גם כאן הדברים ברורים כצהרים, אנרכיסט גוי שאין כל קשר בינו לבין המציאות הישראלית והיהודית, מרשה לעצמו להתעמת עם קצין צה"ל שנשלח לבלום אותו, בשלב מסוים פוקעת סבלנותו של האנרכיסט והוא מרשה לעצמו להכות באמצעות מקל קצין בכיר למול פקודיו ושובר לו את היד! הקצין האומלל מחזיר ומודח. גם במקרה של המרמרה זה היה דומה, קבוצה של אנרכיסטים לא חמושים היכו וניסו לרצוח מס' חיילי שייטת שבסוף גם החזירו ועוד איך.... עכשיו בואו נדיח את כולם!

עכשיו בואו נדמיין את הסיטואציה הזאת עם שוטר פשוט בניו יורק, בסין בחומס או בכל מדינה אחרת, סביר להניח שהבחור כבר מזמן היה אזוק עם הרצפה, מוכה וחבול בכל גופו מובל לבימ"ש וזה במקרה הטוב, במקרה היותר גרוע מבחינתו – הוא היה מוחזר אחר כבוד למדינתו בארון מתים עם כדור בראש!

רק כאן בישראל, ראש ממשלה ואלוף פיקוד מרכז, אותם אלו ששלחו לפני כשנה 500 שוטרים וחיילים, לירות כדורי גומי, להכות, לעצור באופן בלתי חוקי ולפצוע אזרחים של מדינת ישראל שאינם חמושים ואליהם מצטרף דובר צה"ל – פולי מרדכי, באותו הזמן ראש המנהל האזרחי שהיה אחראי באותה מידה על אירועי חוות גלעד לעיל, מחליטים לגנות את "אלימות הסמח"ט" והאלוף אף מגדיל לעשות ומשעה את הסמח"ט! האם האלוף השעה את עצמו בעקבות אירועי חוות גלעד? האם הוא השעה מפקד אחר? ברור שלא וכל זאת על אף שהיו צילומים, היו סרטונים, מצגת הוצגה בועדת חקירה שיזמה כנסת ישראל ואחרי למעלה משנה – עדיין לא הסתיימה החקירה! אצל שלום – גילו יעילות שיא וכל הדרגים – החל מרוה"מ, וכלה בדובר צה"ל – העמידו לדין, שפטו, תבעו ותלו את שלום בכיכר העיר! לפני כשנתיים הם עשו אותו דבר עם סמ"פ מחטיבת כפיר בשם אדם מלול, גם הוא בטעות נקלע לחיפוש נשק בכפר קדום לאחר שבוצע ממנו ירי על הישוב קדומים, בטעות הוא דפק סטירה למחבל שסרב לגלות היכן החביא הנשק ובטעות הוא עשה את זה ליד חייל אנרכיסט שמאלני בעצמו שרץ והשתנקר עליו, אדם בילה בסוף כמה חודשים בפנים והודח מהצבא....אבל עזבו אותו, הוא רק סמ"פ, לא? שלום סמח"ט, כבוד!

תסלחו לי, אבל למרות הנימה שמשתמעת מדברי - אני לא מרחם על שלום! אני אפילו סולד ממנו, אני חושב שבמצבו הוא יכול לטעון לחוסר שפיות זמנית, בעצם... כל אחד שלובש מדים הוא כזה מרגע שהמדים עליו ועד שהם יורדים ממנו. נכון, קשה, אך מה לעשות והמדים הם כמו "כותונת משוגעים", מין בגד כזה שמלבישים משוגעים והם לא יכולים לזוז. ברגע שאדם ולא משנה כמה הוא מוסרי, דתי או ערכי לובש את המדים – הוא חושב צה"ל, מרגיש צה"ל ומכריע צה"ל.

תראו את הרבצ"ר, כמה התפתלויות צריך להתפתל כדי להתיר איסור שקבע מרן השו"ע?! היכן הציב הרבצ"ר את סולם הערכים הצבאי, היום אפשר להבין מהתנהלות הצבא כי ערכי הלכידות הצבאית והלויאליות למערכת הם בראש תרי"ג המצוות! תראו מאות קצינים וחיילים דתיים אחרים שהתירו לעצמם להשתתף בגירוש מגוש קטיף וגירושים נוספים, אם זה לא חוסר שפיות, תגידו לי מה כן (עכשיו זה הזמן לטוקבקים בנוסח – "תסתכל על עצמך ותבין....וכדו').

אבל הנה – במקום לפוצץ הכל עכשיו, להקים מחאה חברתית צבאית ולנטוש את הצבא על רקע חוסר הגיבוי של חיילי צה"ל ובעצם – "הפקרת פצועים בשטח", דבר שהצבא מצטיין בו מאז מקרה שליט, עכשיו במקום שהמפד"ל, או הבית היהודי, או הבית היהודי החדש או כל שם אחר שתרצו – יודיעו על פרישה מהממשלה לאור המקרה הזה ואירועים נוספים כדוגמת אירועי בית המכפלה במהלכם פוצצו חיילים את הראש למס' ילדים לא חמושים (רק שם כנראה קיבלו צל"ש), במקום שכל הרבנים יקראו לחיילים לחזור הביתה, לאמא, לישיבה, אנחנו ממשיכים עם פיצול אישיות שנגוע במזוכיזם, מחבקים את צה"ל אבל גם את שלום וגם אולי את האנרכיסט הספרדי המסכן, קוראים לבנינו להמשיך ולהשקיע במערכת הצבאית ובקצינים שצוחקים עליהם מלמעלה. עכשיו נותר לשאול – מי יהיה הפראייר הדתי התורן?!