עוגן בשעת סערה

הציבור נאמן ארץ ישראל התנגד מאז ומתמיד להקמת מדינה פלסטינית, בכל צורה ולבוש שהוגשה לו. אינסטינקט בסיסי של הישרדות. אין צורך להאריך בדיבור על כמה רעה מדינה זו אם תשכון מצד זה של הירדן.

השר אורי אריאל , כ"ד בכסלו תשס"ג

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
לקראת סוף המרוץ לפריימריז בליכוד הפעיל שר החוץ את הארטילריה הכבדה; "שרון יקים מדינה פלסטינית". "העם לא רוצה אסון". בנימין נתניהו קלט בחושיו החדים שזהו הדבר המרתיע ביותר בכל משנתו של ראש הממשלה, ובאמת אין טיעון מרכזי ומהותי ממנו, ואין סכנה מוחשית יותר.

הציבור נאמן ארץ ישראל התנגד מאז ומתמיד להקמת מדינה פלסטינית, בכל צורה ולבוש שהוגשה לו. אינסטינקט בסיסי של הישרדות. אין צורך להאריך בדיבור על כמה רעה מדינה זו אם תשכון מצד זה של הירדן. מדינה זו שמדובר בה תוקם חו"ח בשטחי ארץ ישראל שאותה נשבענו - לא נחלק ולא נמסור. הערבים הוכיחו במשך דורות ובייחוד בשנתיים האחרונות שאין לסמוך עליהם במאום, ובוודאי לא לתת להם שטח ונשק. מדינה ערבית בשטחי יש"ע תגרור ע"פ התוכניות השטניות הללו טרנספר של יהודים מעל אדמתם וקריעת העם לגזרים. ברור מעל לכל ספק; אין לתת לאויבינו אפילו סדק אחד של תקווה שתוקם מדינה כזאת.

אך אריאל שרון מדבר עליה. קבל-עם ותקשורת. בלי בושה הוא מצהיר וחוזר ומצהיר שזהו פתרונו המדיני. לשם הוא שואף. כנראה שלא ברצון, ואין הוא חש בנוח, אבל גם בגין לא מסר את סיני ברצון, ובכל זאת מסרה.

לפיכך, ומשום שגם הקדנציה הבאה תהה סוערת כתמיד, צריך ליצור בכנסת עוגן ימני, אמיתי, חזק, שישמור על ראש ממשלתנו מהסחף. שותפי-אמת לממשלתו, גדולים ובעלי אמירה משמעותית: "לא תוקם מדינה ערבית בישראל". עוגן זה, שיורכב מכל המפלגות ימינה לליכוד, ישתף פעולה באופן מלא. אנו שואפים ופועלים להקמת סיעה משותפת לאחר הבחירות, כזאת שתוכל לשמור על אריאל שרון מהיסחפות שמאלה וכזאת שתיתן תקווה.

ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד ברק, נתן לצה"ל הוראה לברוח מלבנון. נסיגה חד צדדית זו, שנגדה התרענו, נולדה בחטא פופוליסטי וגרמה נזק שאין לנו אפשרות לשער אותו עדיין. 10,000 קני ארטילריה חיזבאללית מופנים ליישובי צפון הגליל עד מפרץ חיפה. חיילים נחטפים. חיילים מושפלים. אסור לתת למקרה זה להישנות ביש"ע. אסור לתת לטרור מדינה.