המנהל דגני לא ראוי

אריה יצחקי , ב' באייר תשע"ב

שמענו ולא האמנו למשמע אוזנינו. בראיון לחדשות ערוץ 2 (23.4.12) האשים האיש הזה כי האלימות בארץ במגרשי הכדורגל, בחופים ובתאטרון הקאמרי בהצגה "גטו" מקורה ב"מדיניות הכיבוש" של ישראל, והדגיש האדון דגני והוסיף: "עם שמפעיל אלימות במשך שנים רבות כנגד "עם אחר" שלא יחשוב שהאלימות נשארת ב"שדה ההוא", היא חוזרת אלינו".

אין ספק שעם הארץ הזה הנושך כחמור, חי בבועה. ל"מנהל" הנבער הזה אין מושג בתולדות ארץ ישראל, והוא זקוק לקורס דחוף בהיסטוריה של העת החדשה.

מזה 130 שנים מנהל ה"עם האחר" קרי הערבים בארץ ובארצות שכנות מלחמת חורמה נגד עם ישראל שמטרתה השמדה פיזית טוטאלית. יסודות המלחמה הן שנאה תהומית ליהודים בדגם נאצי. בעשר מלחמות ובמספר עצום של פעולות טרור וחבלה נהרגו ונרצחו בישראל כ- 25,000 יהודים (חיילים ואזרחים) כולל נשים ילדים וטף. תוך הפרת כל הסכם תרבותי בין בני אנוש.

האויב - קרי "העם האחר" שניצב מולנו פועל באלימות מפלצתית הכוללת מעשים בלתי נסבלים של התעללות בגוויות על סף קניבליזם. האויב הברברי הזה מקדש את המוות ומחנך את ילדיו לרצח ואיבת עולם. זהו המקור לאלימות בארץ ישראל.
הבעיה של דגני וחבריו לדעה היא פסיכוטית- הם סובלים ממחלת נפש ששמה תסמונת שטוקהולם – הזדהות עם הרוצח, עם הפושע, עם התוקפן

הבעיה של דגני וחבריו לדעה היא פסיכוטית- הם סובלים ממחלת נפש ששמה תסמונת שטוקהולם – הזדהות עם הרוצח, עם הפושע, עם התוקפן.

אסור באיסור חמור שאיש כזה יעסוק בחינוך ילדינו ויש להשעותו מיד.

אדם המגלה בורות וצביעות הנובעים מאג'נדה פוליטית אסור שישמש מנהל בית ספר ומחנך במדינה הדוגלת בערכי הציונות. גם תל אביב שבתחומה יושבת הגימנסיה – לשיטתו נכבשה מעם אחר, ועדיין "הכובשים" בעשרות השנים הראשונות למדינה כיבדו את הקדוש לעם ישראל ולא העלו בדעתם לבזות את השואה- האסון הטראומתי ביותר שהיה לעם ישראל.

האלימות, זילות ערכי הציונות, חוסר התרבות ואובדן הדרך מאפיינים את הנוער בישראל מאז שקמו לו "מחנכים" כדוגמת מר דגני המחנכים לקוסמופוליטיות ולמדינת כל אזרחיה. מורים ומחנכים שאינם מבינים את ההיסטוריה של העם היהודי ואת צידקת ישיבתו בארץ ישראל.

חינוך הדור הבא הוא חזית קיומית למדינת ישראל המקבילה לחזית הבטחונית. יש לעקור מהשורש בהקדם האפשרי את כל אנשי החינוך המעוות המוליכים את עתיד המדינה לתהום ערכי. יש למנף את האירוע המבזה והמקומם בכדי לחדש את השורות עם אנשי חינוך וערכים ציוניים יהודים.

נקווה ששר החינוך גדעון סער יענה לאתגר ויבצע את משימת ניקוי האורוות מהמזיקים המסוכנים, שחדרו למערכת בתקופה בה כיהנו שרות החינוך מהשמאל הקיצוני – שולמית אלוני ויולי תמיר שגרמו לאובדן הדרך ולנזקים קשים.

אך המצב הפיך – הנוער טוב בבסיסו והשלב הראשון צריך להיות הדרכתם של המורים.