החירות ביהודה ושומרון-מרגישים בבית

מרגש לראות מאות אלפי המבקרים דתיים ושאינם דתיים מהארץ ומחו"ל שפקדו את אתרי התיירות ביהודה שומרון ובנימין.

הרב הלל הורוביץ , ב' באייר תשע"ב

דעות גם ביו"ש. מטיילים
גם ביו"ש. מטיילים
צילום: ערוץ 7

אנו נמצאים בימים אלו, בחיבור המרומם בין ימי חג הפסח לימי הזיכרון והעצמאות הבעל"ט וברצוני להאיר ולהעצים מדרגת עצמאות שהתקדמנו אליה בימי חג החירות השנה.

אי אפשר היה שלא לראות ,להתפעם ולהתרגש ממאות אלפי המבקרים דתיים ושאינם דתיים מהארץ ומחו"ל שפקדו את אתרי התיירות והמקומות הקדושים במרחבי יהודה שומרון ובנימין.

תנועה בלתי פוסקת לאורך כל ימי חול המועד :מסוסיא העתיקה ,קברי האבות והאמהות במערת המכפלה וקבר רחל, דרך המעיינות ונופי הפריחה בהרי בנימין והשומרון, יקבי היין ואתר המשכן בשילה, ומעל הכל לראות ולהיות יחד עם האלפים-כרבבה של יהודים עולים בגאון לחורבות חומש בצפון השומרון–כששירת ההלל בפיהם  "אבן מאסו הבונים היתה לראש פינה".

כשהחידוש המרנין שבלט השנה: התנועה החופשית ברכבים פרטיים ובאוטובוסים לא ממוגנים, אמירה חזקה ש
התנועה החופשית ברכבים פרטיים ובאוטובוסים לא ממוגנים, אמירה חזקה של אנחנו כאן בבית שלנו, בארץ שלנו ללא פחד ומורא
ל אנחנו כאן בבית שלנו, בארץ שלנו ללא פחד ומורא.

חיים ,מטיילים ונופשים ביהודה ושומרון כעם חופשי בארצו כבכל מקום תיירות אחר בארץ.

התנועה העממית הזאת , שמובלת ע"י גופי התיירות ביו"ש יחד עם ראשי המועצות וארגון משקפת, הצליחה בע"ה לרתום את כוחות הצבא והביטחון למהלך הגדול הזה.

שלא רק שאינם מקשים ומגבילים את התנועה כבעבר, נהפוך הוא, המערכת הביטחונית גאה להיות שותפה וחלק מהמאמץ להבאת המבקרים ולאבטחתם.

כשהגעתי עם משפחתי לחומש ושם אני פוגש קצין בכיר מחטיבת שומרון שח לי הקצין בגאווה צה"לית "כי הצבא העלה כבר לחומש יותר מ-100 אוטובוסים ועוד היד נטויה...".

התנועה הזאת ההולכת ומתעצמת משנה לשנה היא זו שתנצח את כל הספיקות ביחס להישארותינו לנצח ביהודה ושומרון-זוהי חרותנו וזוהי עצמואתנו.

ישר כח לכל העוסקים במלאכה ,תודה לכוחות הביטחון ,חזקו ואמצו יחד עם מאות אלפי המטיילים באמירתו של כלב בן יפונה אל העם: "עלה נעלה וירשנו אתה כי יכול נוכל לה".