נתניהו – על חלם ועל סדום

לא מאמינים לספינים, לא של ראש הממשלה המדבר על 'ניסור הבתים', ולא של הפרקליטות. רק חקיקה בכנסת היא שתעשה סדר בתוך הבוקה ומבולקה הזאת.

הרב יאיר פרנק , י"ד בסיון תשע"ב

בתוך כל עשן הספינים והגימיקים של 'ניסור בתים' ו-'שמירה על שלטון החוק' יש גם אמת. והאמת היא ברורה ופשוטה – התובע את הקרקע עליה עומדים בתי האולפנה, שדרך אגב מעולם לא הוכיח את בעלותו עליה בבית משפט, לא יקבל דבר מהריסת הבתים וגירוש המשפחות, כיוון שהיא נמצאת בתוככי הישוב בית אל.

שום דבר, גורנישט, נאדה. האמת היא שהוא היה מת  למכור את הקרקע ולקבל כמה מיליונים. אלא שאם הוא יעשה זאת, הוא ימות, לא בכאילו, ממש. אחיו הפלשתיניים ירצחו אותו כיון שהעז למכור קרקע ליהודים. כל התביעות של ארגוני השמאל לא באמת עוזרות לפלשתיניים החיים ביו"ש, והאמת היא שעזרה אמיתית לבעלי הקרקעות מעניינת את ארגוני השמאל כקליפת השום. מה שבאמת מעניין את יריב אופנהיימר ומיכאל ספרד הוא לראות בהרס כל ההתיישבות, כולל אריאל ומעלה אדומים.
הם מצאו פרצה בדמותם של בג"ץ ויועצי האחיתופל בפרקליטות בכדי למלא מקצת מתאוותם בבתי האולפנה בבית אל, ושאר הישובים הנתונים בסכנת עקירה. ישובים שהוקמו לפני למעלה מעשור שנים בתום לב, עם עזרה ממשלתית, על קרקע נטושה שלא היה עליה דבר

הם מצאו פרצה בדמותם של בג"ץ ויועצי האחיתופל בפרקליטות בכדי למלא מקצת מתאוותם בבתי האולפנה בבית אל, ושאר הישובים הנתונים בסכנת עקירה. ישובים שהוקמו לפני למעלה מעשור שנים בתום לב, עם עזרה ממשלתית, על קרקע נטושה שלא היה עליה דבר.

חוק ההסדרה אומר דבר פשוט – אם יוכיח בעל הקרקע שאכן היא שלו (והוא ככל הנראה לא ידע זאת עד שסיפרו לו על כך ארגוני השמאל שנברו בארכיונים הירדנים) הוא יקבל פיצוי מלא. המשפחות יינצלו מהרס ביתם ומגירוש, ויוכלו לחזור ולשבת בשלווה בביתם כמו כל משפחה נורמאלית בארץ הזאת, והוא יקבל את כספו. כל כך פשוט, כל כך צודק, כל כך הגיוני. האמת היא שלא היה צריך בשביל זה חוק, שכן גם כיום אין חוק שמכריח את ההרס.

במדינת ישראל בתוככי 'הקו הירוק' – זה בדיוק מה שהיה קורה על פי חוק המקרקעין הישראלי. אבל בישראל החלמאות והטיפשות חגגו, והפרקליטות מיהרה להודיע לבג"ץ שבתי האולפנה יהרסו, ובג"ץ אימץ את ההודעה בחום (ועתה אנשי הפרקליטות מיתממים שאינם יכולים לפעול נגד 'החלטת בג"ץ').

אילולי היה מדובר בחיים של אנשים – הייתה זאת רק חלמאות. אבל היות שמדובר בגירוש של אנשים נשים וילדים, ואף בהריסת ישובים שלמים – מגרון, גבעת אסף ועמונה, מדובר כבר ברשעות גמורה. גם בסדום היו חוקים, וגם שם בוודאי דברו על 'שלטון החוק'.

נתניהו – יש עוד אפשרות לתיקון. הוכח שישראל אינה חלם. הוכח שישראל אינה סדום. העבר השבוע את חוק ההסדרה בכנסת, והחזר את הצדק וההיגיון לספר החוקים של מדינת ישראל. שאתה ראש ממשלת ישראל, ולא מלכה של סדום.