עכשיו תורנו

יוחאי רביבו , י"ב באלול תשע"ב

דעות הבית היהודי
הבית היהודי
יח"צ

המירוץ לראשות מפלגת הבית היהודי בעיצומו, הפלאיירים הצבעוניים עם תמונות שלושת המתמודדים ממלאים את פחי האשפה של כל בתי הכנסת, כל שבוע מצטרפים מתמודדים חדשים לרשימה לכנסת וכולנו נושמים לרווחה- הנה הגיע היום המיוחל, הבית היהודי משנה את פניו.

אך ההתרכזות שלנו בבחירות לרשימה לכנסת בלבד היא חשובה, אבל לא מספיקה. במפלגת הבית היהודי ישנו מנגנון שנקרא "הוועידה הארצית" או בשמו המוכר יותר "מרכז המפלגה", זהו גוף שמונה 1000 צירים שמתכנס אחת לתקופה ומכריע בכל הנושאים החשובים בתוך המפלגה.

את ההחלטות המאוד חשובות שהמפלגה תצטרך לקבל ביום שאחרי הבחירות לא יקבל יו"ר המפלגה, לפחות לא לבדו אלא "הוועידה הארצית". אם חשבנו שיו"ר המפלגה מי שלא יהיה- קצין במטכ"ל, פרלמנטר מן השורה הראשונה או רב פרופסור יגיע ויתקן את כל הבעיות, טעות בידינו.

לפני ארבעה חודשים הכריז אורי אורבך יו"ר הסיעה ויו"ר וועדת המפקד הרב דני טרופר על שינוי אמיתי שהולך לקרות בפריימריז הקרובים, אם חשבתם שהם מתכוונים לבחירות ליו"ר המפלגה- טעות בידכם, בחירות ליו"ר המפלגה תמיד היו.

גם לא הצטרפותה המבורכת של איילת שקד למפלגה, שהרי הכריז לפני כשבועיים הרב יצחק לוי ושמענו זאת בעקיפין גם מח"כ זבולון אורלב שאנשים שאינם דתיים תמיד היו חלק מהמפלגה.  השינוי האמיתי שאליו הם התכוונו הוא: פתיחת כל מוסדות המפלגה לציבור כולל הוועידה הארצית, ובנוסף שיריון 200 צירים בוועידה לצעירים!

שלא תבינו לא נכון, יוזמי המהלך ירקו דם עד שהגיעו להישג הזה, ובהחלט מדובר בהישג שכן בוועידה הארצית לא התחלפו האנשים כבר שנים ארוכות, והוועידה נחשבת מוקד הכח החזק ביותר של וותיקי התנועה.

האם שמעתם או ראיתם פרסום על כך שמחפשים חבר'ה צעירים שיתמודדו לוועידה הארצית? בוודאי שלא. גורמים במפלגה מנסים למנוע עד כמה שניתן שינוי בהרכב הוועידה. לא מעלים את הנושא לסדר היום, לא מפרסמים, דורשים סכום מופרך (300 ₪) על עצם הגשת המועמדות לוועידה ורק כדי למנוע מאיתנו הצעירים את העונג. אמנם יש שיריון לצעירים, אבל ספק אם יהיו 200 צעירים שבכלל יגישו מועמדות! 

המתמודדים לכנסת צריכים אותנו שם כדי לתת להם תמיכה מבפנים להעביר את ההחלטות החשובות. מי יקבל את תיק השר? מי יאשר את האיחוד המיוחל עם האיחוד הלאומי? מי יקבע מהם הקווים האדומים של המפלגה? מי יחליט שהפעם לשם שינוי האיחוד הוא אמיתי?

הגיע הזמן שאנחנו נחליט. הקמנו קבוצה של צעירים שנקראת "צעירים במרכז- מפלגת הבית היהודי". הטלפונים שלנו מפורסמים על דף הפייסבוק שלנו. אנחנו נעזור לכם לגייס תמיכה, וניצור קבוצה גדולה של צעירים שיעזרו למהלך החשוב הזה באמת להצליח.

אז אם כבר התפקדתם, ואתם מחפשים לעשות יותר זה הפתרון- הגישו מועמדות לוועידה הארצית. נשמע מסובך? לא ברור?

חפשו אותנו בפייסבוק ועשו לנו לייק!