להתפקד ולהצביע

סא"ל (מיל) מאיר אינדור , כ"א באלול תשע"ב

מאיר אינדור
מאיר אינדור
צילום: חזקי ברוך

לכו להצביע -התפקדו לבית היהודי, התפקדו ללכוד,התפקדו למפלגה הקרובה לליבכם! רק אל תניחו את ההכרעה בידי היועצים האסטרטגיים- בעודכם יושבים בצד!

לכתחילה הפריימריס הוא רעיון גרוע שבה תרבות ה'אח הגדול' ו'כוכב נולד' עלולה להשתלט  על  מפלגה אוטנטית כמו המפד"ל שהנהגתה היתה בסך הכל, עם כל הבעיות האנושיות, מפלגה שמשרתת את צבור הציונות הדתית.

כיון שנגזר עלינו הפריימריס ראוי שכל אדם שערכי הציונות הדתית קרובים לליבו יתפקד. אותה קריאה גם מיועדת לאלה שהלכוד קרוב לליבם. אסור לתת לתהליך להיות מופקר ופרוץ, הסבר להלן.

אם הוא מזדהה עם הליכוד שיתפקד עם הלכוד,אם הוא קרוב למפדל  שיתפקד לבית היהודי. העיקר שלא יישב בצד בלא להשפיע.

בעבר נרשמתי למיזם האינטרנט של מועצת יש"ע בניהול נפלי בנט ואיילת שקד. בשבועות האחרונים אני מופצץ במיילים ומסרונים להתפקד עבורם. זו שאלה נפרדת איך עושים שימוש בנתונים שהגיעו אליהם, בתפקיד אחד, למטרות אחרות.
 
מה שצריך להדאיג את האחרים, למשל את זבולון אורלב, שממנו לא קיבלתי אף מייל ומסרון. אין חולק על היותו איש ביצוע, אבל אורלב עלול למצוא את עצמו מול גל אינטרנטי של מתפקדים בני 17 פלוס,  אליהם פונה בנט ומציע להם עסקת קסם שבה תמורת 20 ש"ח הם יוכלו לכבוש את המפלגה ו"לתפוס פיקוד עם נפתלי בנט" - כמאמר שלטי הבד  בריכוזי הציונות הדתית .

כך עלולה המפלגה, שהוקמה לפני יותר ממאה שנה על ידי הרב ריינס ודומיו, להפוך בקרוב ממפלגה של ח"כים, קרובה יותר למונח של הרב קוק "עבד לעם קודש" - למפלגה  של "מנהיגים","פריימריסטים",יחצ"נים ויועצים אסטרטגים . 

על הדרך  מזלזלים בעבודה ה"אפורה" -בעיני רבים, הקדושה והמרתקת - של עסקני הציונות הדתית.  אלה שיצרו לאותו נוער את מקומות הלמוד באולפנות ובישיבות. לעיסוק כזה הם קוראים עבודה של "משגיחי כשרות" וקורצים למה שהורגלנו בצבא, לזלזל במשגיחי הכשרות. 

יחי ההבדל !

עם כל הרצון לסנגר: בינתיים נראה שתופשי הג'ובים הם אלה שרוצים "לתפוש את הפיקוד" למרות שבמבחן הזמן לא ראינו אותם מתמידים בתפקיד הקודם.

לכן,

אם אתם בוגרים מספיק (בכל גיל) להבין שהחיים לא מורכבים מהבטחות אלא מנסיון ומפעילות של שנים, אם אינכם רוצים לראות איך מבצעים בעזרת יועצים אסטרטגיים, השתלטות על מפלגה עם מסורת של מאה שנות פעילות - לכו להתפקד ולהצביע.

עובדה, מאז הביאו לנו כוכבים תקשורתיים -היא רק נסוגה.
הבו לנו "אנשים אפורים".
רוצים מודלים לחיקוי ?
 
מכאל חזני  - איש ההתיישבות ולימים שר הרווחה. הח"כ הנצחי והאגדי ניצול השואה אברימלה מלמד. הם לא היו תקשורתיים. שניהם, זכרונם לברכה. בכוונה אני מזכיר אותם כי שניהם לא היו בדיוק "גוש אמונים" והיו לנו ויכוחים איתם וגם אליהם היו טענות של חברי המפלגה. אבל חתימת אצבעותיהם טבועים-מוסתרים במארג מוסדות וישובים של  הציונות הדתית וגם הכללית עד היום, כולל ביהודה ושומרון.

עולם התורה והחינוך של הציונות הדתית שרבים מבניה נקראים להצביע עבור משהו "שונה" "חדש" , חב להם רבות. אם רוצים אתם שהמפלגה הדתית לאומית לא תהפוך למפלגה פופוליסטית עקב תהליך הפריימריס - לכו להתפקד ולהצביע!

אם אתם מצביעי האיחוד הלאומי, גם לכם יש מילה לומר. מותר לכם מוסרית להתפקד שהרי אחרי כן מדובר על אחוד בין הרשימות. לא תרצו להשפיע עם מי מתחתנים,  מי הכלה ומאיזה משפחה היא באה?!

טופס התפקדות אינטרנטי בלינק https://mifkadzd.secured.co.il/