מדינה פלשתינית - הסכנה טרם חלפה!

על מועמדי הבית היהודי להודיע כעת על התנגדות נחרצת למדינה פלשתינית. זו שעת המבחן, אולי האחרונה.

נועם ארנון , ח' בתשרי תשע"ג

נעם ארנון ליד מערת המכפלה
נעם ארנון ליד מערת המכפלה
חזקי עזרא

בזמן האחרון התפרסמו כתבות ודעות, הן משמאל והן מימין, המבשרות על "קץ חלום המדינה הפלשתינית". אנשי הימין צהלו, אנשי השמאל התאבלו, אך כולם הסכימו על העובדות.

נכון: כולנו מברכים על תהליך התפכחות אנשי השמאל בזמן האחרון; אך יתכן שהם מטעים, אולי אפילו במתכוון. יתכן שאנשי השמאל מנסים להרדים אותנו כדי שנחשוב שסכנת המדינה הפלשתינית חלפה, אך אין הדבר כך. האמת היא, שהחגיגה עדיין מוקדמת: האיום עדיין מרחף, לאו דווקא מעל יישובי יו"ש, אלא מעל מדינת ישראל.

מקורות רבים, בעיקר בתקשורת הזרה, מדווחים בהתמדה על נסיונות רציניים ובלתי-פוסקים של אבו-מאזן לשדרג את הרשות הפלשטנית ולהעניק לה מעמד של מדינה. כיום הרשות הפלשתינית אינה מדינה, וכוחה הוא בעיקר על הנייר ומותנה בהסכמת מדינת ישראל.

רבים טועים לחשוב כי מדינה פלשתנית מהווה סכנה רק להתיישבות, וכיום ההתיישבות חזקה ולכן הסכנה חלפה. אכן, ברוך ה', בזכות ההתיישבות הסכנה כיום אינה הקמת מדינה פלשתינאית בכל שטחי יש"ע והרס היישובים; בעובדה זו מודים כיום אפילו אנשי שמאל רבים. אבל מה שהפלשתינים כן יכולים ורוצים לעשות, הוא להכריז על עצמם ולקבל הכרה כמדינה, אפילו בשטח קטן, ואז, את כל הסמכויות של "מדינה" - להפעיל מאותו שטח.

כמובן, הם ימשיכו לטעון ללא הרף ששטח ה"מדינה" קטן מידי, וימשיכו ביתר שאת להציק ליישובים הסמוכים אליה; אך עבור אבו-מאזן, זו תוצאה שולית. היתרון העיקרי בקבלת תואר של "מדינה" היא שדרוג היכולת להציק לצה"ל ולמדינת ישראל כולה בזירה המקומית והבינלאומית, בכל התחומים – הבטחוני, המשפטי, המדיני, הכלכלי, האקולוגי, ועוד ועוד. במעמד של מדינה היכולות ליצור לחצים ולהציק למדינת ישראל יגיעו למימדים שלא היכרנו, ומולה מדינת ישראל תהיה כמעט חסרת אונים.

הענקת תואר "מדינה" לרשות הפלשטנית, דומה להענקת התואר "עורך דין מוסמך" לנוכל. התואר הזה הוא מכפיל כח.

אם האדם שמקבל תואר עו"ד הוא פושע, התוצאה עלולה להיות איומה: כמו שעו"ד רשאי לחתום על תצהירים ולאשר שהם אמת, גם אם הם לא, והוא רשאי להוציא לפועל עסקאות ומהלכים משפטיים, גם לצורך מזימות נוכלות ופשע, כך גם המדינה הפלשטנית תהיה רשאית לעשות כמעט כל מה שהיא רוצה - לבנות נמל תעופה ולהכניס אליו אנשים ונשק ללא כל הגבלה או פיקוח, ללחוץ על ביה"ד הבינלאומי להעמיד לדין כמעט כל ישראלי ברגע שהוא יוצא מן הארץ, ליזום מהלכים בינלאומיים עוינים, לייצר ולגבות פיגוע טרור אכזריים, לפגוע קשות בערכי טבע, סביבה, מים וביוב, ועוד ועוד. בדומה למה שקורה היום בגבול סיני, מדינת ישראל לא תוכל לפעול בתחומה של מדינה ריבונית. אבו מאזן עובד על הנושא הזה כל הזמן, כולל ממש עכשיו.

השלב הראשון מצידנו זו התפכחות, והיא חייבת לקרות בשבועות הקרובים. לצערי ראש הממשלה ושריו אינם דואגים להסברה בנושא זה בתקשורת העברית, משתי סיבות: ראשית, כי הם דואגים לנושא האיראני – בהחלט נושא חשוב; אבל סכנת מדינה פלשתינית היא נושא לא פחות חשוב. שנית, נתניהו מרגיש מבוכה גדולה מול נסיונותיו של אבו מאזן לשדרג את עצמו לכדי מדינה, כי זוהי המשמעות שניתנה בכל העולם לנאום בר-אילן. לכן לצערנו, הענקת מעמד של "מדינה" לפלשתינים היא עמדתם של מנהיגים פוליטיים בכל העולם, כולל ראש ממשלת ישראל.
הציבור הדתי-לאומי הוא היחיד היכול להוביל כיום את המהלך אשר ימנע את הסכנה החמורה של היווצרות מדינה פלשטנית - מדינת טרור משודרגת ומאיימת במרחק נסיעת אפניים מירושלים, תל-אביב ונמל תעופה בן-גוריון. אני חושש, אגב, שחלק ממועמדי הבית היהודי בכלל לא מודעים לעצמת האיום ולקרבתו

יש חשיבות קריטית שמדינת ישראל, ובמיוחד אנחנו, הימין, נתפכח כולנו בדחיפות ונבין את תוכניתו הזדונית של אבו-מאזן להקים לעצמו מדינה, זעירה ככל שתהיה.

כמו בעבר, הציבור שלנו צופה את המציאות בצורה מפוקחת, ולא הולך שולל אחר הבטחות שווא. לכן גם בנושא הזה הבשורה צריכה לצאת תחילה מן הציבור הציוני – דתי. חשוב ביותר, שכל מועמדי הבית היהודי יצאו באמירה ברורה משותפת המביעה התנגדות נחרצת ומוחלטת למדינה פלשטנית. צריך שיהיה ברור שאחת הנקודות המייחדות את הבית היהודי ואת הציבור הדתי-לאומי כולו מכל המפלגות האחרות, זוהי התפכחות מוחלטת מרעיון העיוועים הזה.

הציבור הדתי-לאומי הוא היחיד היכול להוביל כיום את המהלך אשר ימנע את הסכנה החמורה של היווצרות מדינה פלשטנית - מדינת טרור משודרגת ומאיימת במרחק נסיעת אפניים מירושלים, תל-אביב ונמל תעופה בן-גוריון.

אני חושש, אגב, שחלק ממועמדי הבית היהודי בכלל לא מודעים לעצמת האיום ולקרבתו. אני זוכר למשל, שקיימנו טיול אופניים מהשפלה לחברון. לא אשכח, שעל אף שהטיול התקיים ביום חמסין כבד, ילדים בני 10 השתתפו בו וסיימו אותו. ולכן כשאני אומר שהסכנה הזאת תשכון במרחק אופניים - ממש - מירושלים, תל-אביב וגוש דן, אני יודע בדיוק על מה אני מדבר.

ה"בית היהודי" צריך לשמור על הבית; זוהי חובתו היהודית והערכית. כדי להגיע לכך, על הציבור להעדיף ולהצביע בעד מועמדים שמתנגדים בצורה ברורה פומבית ותקיפה להקמת מדינה פלשטנית. אני קורא גם למועמדים וגם למתפקדים לקיים את צו התורה "ובחרת בחיים!" ולהתנגד לסכנה הזו באופן מוחלט וברור.

להערכתי אם האזהרה תיאמר בצורה הגיונית, ברורה והחלטית - רוב העם יבין אותה. וכך, הבית היהודי והאיחוד הלאומי יובילו את המהלך להצלת עם ישראל.