לוי ואיתם השמיעו קולכם

בעז שפירא , י"ט בחשון תשע"ג

בעז שפירא
בעז שפירא
צילום: עצמי

נטען לא פעם שזכרונו של ציבור המצביעים קצר וסימוכין חדשים לנכונות הטענה מזומנת לנו גם בימים אלה.

כוונתי לאבק שהעלתה, כך מסתבר, פרשת החורבן והגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון הידועה גם בשמה ה"מכובס"- ההתנתקות.

בפרק הזמן שחלף מאז הכרזתו של הדיקטאטור שרון על התוכנית הסותרת את מצעו והבטחותיו ערב הבחירות ועד לביצוע הפשע נגד עם ישראל וארץ ישראל חלפו חודשים ארוכים מאד במהלכם ניטש בארצנו מאבק איתנים בין הנאמנים לשלמות ארצנו לבין אלה הנאמנים למדינת כל אזרחיה,  לחונטה השמאלנית ולעיתים אף להישרדותם הפוליטית ....

באותם ימים קשים מנשוא נשאו רבים עיניהם אל המפלגה שהייתה לכאורה הכי מזוהה עם מאבק אנשי הגוש ורוב העם בתקווה לראות כיצד יפעילו חברי מפלגה זו את כוחם ותבונתם הפוליטיים בכדי לסכל את התוכנית הנוראה שאיימה להמיט אסון על עמנו ועל ארצנו.

לא כאן המקום להרחיב על התוצאות ההרסניות של פשע הגירוש אך ההרעה במצב הביטחוני, הריסת כושר ההרתעה, מלחמת לבנון ומבצע עופרת יצוקה, האסונות האישיים והפגיעה בגאווה הלאומית, כל אלה הם מקצת הקורות אותנו בתהום אליה דרדרו אותנו שרון ואנשיו בצירוף עוזריהם בפיקוד הצבא- אלה שרק מלאו פקודות.....

רבים מאד בעם נשאו עיניהם בתקווה אל הנציגה הכי אמיתית של אהבת הארץ ושמירה על שלמותה- היא המפלגה הדתית לאומית ובשמה דאז- המפד"ל.

וראה זה פלא, המפלגה החשובה הזו לא דברה בקול אחד. היו שטענו שנוכח האסון המתקרב יש לפרוש מיידית מהממשלה והיו אחרים שלא ניאותו ולטענתם כאז גם היום- יש להישאר על מנת להשפיע מבפנים  .

בין המבקשים לפרוש מיד נמנו השרים אפי איתם ויצחק לוי ואילו השר זבולון אורלב , כך פורסם, סבר שיש להישאר בממשלה למשך פרק זמן נוסף. סוף הפרשה הזו היה הגשת מכתבי התפטרות מהממשלה על ידי אפי איתם ויצחק לוי בעוד שהשר זבולון 

אורלב אכן  ממשיך בתפקידו, מצב אשר לדעת רבים אפשר את המשך העברת התוכנית הזדונית מן הכוח אל הפועל.

התגובות למהלך של איתם ולוי היו אוהדות ביותר. מועצת יש"ע למשל, פרסמה הודעה ובה נאמר "החלטתם של השניים להתפטר מממשלת החורבן של שרון היא הצהרת נאמנות להתיישבות כולה, הראויה לכל הכבוד וההערכה".

העיתונאי נדב שרגאי פרסם באותם ימים מתוחים והרי גורל שהרבנים שפירא ואליהו תבעו מהשר אורלב לפרוש מיידית מהממשלה והסוף ידוע. אורלב נשאר בממשלה כאשר היום, בחלוף למעלה משבע שנים מביצוע פשע הגירוש יש המאשימים את אורלב כי בבחירתו (ונימוקיו עימו) להישאר בממשלה אפשר למכונת השמד של הגירוש להמשיך ולנוע לקראת ביצוע הפשע.

בימים אלה של התמודדות קרובה על ראשות מפלגת הבית היהודי, דומה כי אחד הנושאים העיקריים הדורשים ליבון ובירור הינו האמת באשר להשתלשלות העניינים בפרשה "צורמת" זו המעיבה כצל כבד על המפד"ל כולה ועל החברים שלא פרשו מהממשלה כאיש אחד -  בפרט.

האשמות שהוטחו באורלב לעניין זה נענו בהבטחה/איום להגיש תביעת דיבה נגד מפרסמי ההאשמות נגדו , הבטחה אשר עד לרגע כתיבת שורות אלה ולמיטב ידיעתי ממעקב אחר אמצעי התקשורת- לא מומשה.

דומה כי שתיקתם הרועמת של אפי איתם כמו גם השר יצחק לוי איננה במקום, אם לנקוט לשון המעטה.  בהיות מר אורלב מתמודד על הנהגת מפלגת הבית היהודי דהיום ולאור החשיבות המכרעת הנודעת  לטיב המנהיגות העתידית ולהשפעתה על עתיד מדינת היהודים, גבולותיה,  אופייה היהודי ושמירה על ערכי הנצח של עמנו  - על כל אחד לתרום את חלקו לדיון הציבורי המתוח לשם חשיפת כל האמת בפרשה דלעיל.

אין כאן מקום לאדישות. אין זכות שתיקה. על האדונים הנכבדים לוי ואיתם להשמיע קולם ולספר כל הידוע להם – וישפוט הציבור !