ב' מול ב'

אברהם אזולאי , י"א בטבת תשע"ג

כמה ימי גשם ומפלס הכינרת עלה בלמעלה מ-17 ס"מ. קפיצה יוצאת דופן זו מסמנת התחלה חדשה, מעבר נסי מבצורת לגשם, מן הדאגה להטבה, להישג, לברכה השופעת... כמעט כמו בפוליטיקה אצלנו.

האווירה סביב הבחירות החלה גם היא להיות עגומה למדי, כמעט מעיקה: בין המעברים ממפלגה אחת לזולתה, בדיוק לפני שריקת הסיום, לבין התנודות הקלות מסקר אחד למשנהו, 1% לכאן ו-1% לשם, כמעט ונרדמנו, כאשר לפתע – הגיע בנט, כאילו לא ממהר לשום מקום...
 
לאחר שדרך בשדה המוקשים של משאל העם ולאחר שהכחיש שקרא לסירוב פקודה, הנה הוא מצליח לזנק אל התחלה חדשה תוך תקיפת  עמדות הליכוד-ביתנו ומנהיגה. ממרומי 40 שנותיו, בטוח בשנים עשר המנדטים שלו, הוא מכריז בקול רם וצלול: "כן לסיפוח  יהודה ושומרון, לא לגירוש יהודים מבתיהם ובעיקר, שום מדינה פלסטינית".
הנוער הישראלי של היום, משמאל כמו מימין, דורש מנהיג אמיתי, חסר פניות וישר, היודע לתפעל את האינטרנט לא פחות טוב מכלי נשק, מנהיג בסגנון בנט

לנפתלי בנט פרופיל הדומה למדי לזה של ביבי: אותו מסלול צבאי בסיירת מטכ"ל, אותה הכרה מקרוב של התרבות והמנטליות האמריקאיות, אותה הצלחה מקצועית, כריזמה, אסטרטגיה נטולת רבנים, ואותה פתיחות לעולם, מתל אביב עד ניו יורק... שני סיפורי הצלחה!

והיום, בנט פותח מחדש תיק רגיש, שכולם כבר חשבוהו לסגור: הוא טוען את מה שביבי נהג להבטיח לפני כמה שנים. עם הזמן, תחת הלחץ האמריקאי ובעיקר הלחץ של השמאל הישראלי, ביבי הסכים לבסוף, לפחות בתיאוריה, להקמתה של מדינה פלסטינית על גבעות יהודה... בנט משנה את הטון ומגביר את הלחץ, גם במחיר של סערה באגם הבחירות שנראה עד כה שקט כל כך, כמעט עגמומי.

ב' מול ב', ביבי מול בנט, העימות בין בני שני דורות, בדומה ליהודה מול יוסף, לאב מול בנו הוא עימות בין שני דורות של אוהבי ישראל, החוששים זה מזה לא פחות משהם מכבדים זה את זה...

הנוער הישראלי של היום, משמאל כמו מימין, דורש מנהיג אמיתי, חסר פניות וישר, היודע לתפעל את האינטרנט לא פחות טוב מכלי נשק, מנהיג בסגנון בנט. האוכלוסייה הישראלית בכללה נותנת אמון בראש ממשלתה, שהוא גם תקיף וגם זהיר, מנוסה ומרגיע: זהו ביבי. אותו ביבי שאילף את השמאל, זקף אצבע משולשת לאו"ם וכמעט ריכך את אובמה הטרוד, נוכח לדעת פתאום שעוקפים אותו מימין.

הבחירות הסתמנו כמשעממות, עם המון "דז'ה ווּ", אך הנה, המפלס עולה, ונדמה שהמקלחת הקרה ששטפה אותנו זה עתה לא תיפסק בקרוב... להפך!

למזלנו השמש גם בתמונה, נוטעת בנו תקוות ומשכיחה התפתחויות שלא היו נוחות לאף צד. העם רוצה ימין מאוחד, העם רוצה לחגוג את ט"ו בשבט עם פירות הניצחון באותה קערה, עם ב' לצד ב'.