למה אני מתנגד למדינה פלשתינית

יאיר שמיר , י"ט בטבת תשע"ג

דעות אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: פלאש 90

הרעיון שמדינה פלשתינית יוביל לשלום הפך כבר לאובססיה אצל חלק גדול בציבור הישראלי.

אך דווקא יצחק רבין המנוח אשר כראש ממשלה האמין במדיניות של וויתורים בשביל שלום, הוא היה זה שטען כי אין מקום למדינה פלשתינית (ראה מכתבו המצורף מטה).

אך למרות זאת עם השנים רעיון העצמאות הפלשתינית, נעשה פתאום מעין  "משיח", כזה האמור להביא את הגאולה והשלום הנכסף. הגדיל נשיא המדינה שמעון פרס שקבע ש"ישנו רוב ברור בעם בעד עקרון שתי מדינות לשני עמים". לדעתי הנשיא לא מעודכן, סקר מינה צמח מלפני כמה ימים מוכיח דווקא ההיפך, הוא קובע שיש רוב ברור ומוצק בעם נגד מדינה פלשתינית.

אך לעומתו אני סובר שמדינה פלשתינית היא לא רק סכנה למדינת ישראל אלא גם לאינטרסים אמריקנים במזרח התיכון, היא תביא לאזור אי יציבות תמידית ואף מתיחות אשר תכפיל את זו הקיימת כבר כיום. פלשתין עצמאית תהיה בעלת ברית עם אויבי ישראל, תיתן לרוסיה ואולי אף לסין, דריסת רגל בצלע המזרחית של הים התיכון, דבר אשר יהווה איום מוחשי על האינטרסים של ארצות הברית.

זאת ועוד אם נביט לעומקם של דברים נראה כי אבו מאזן האיש האמור לעמוד בראש מדינה פלשתינית ידוע כמסרב לקיים בחירות ברשות מחשש
ראשי הפלשתינאים כאדונים במדינתם, יאריכו את יד הטרור הארוכה של איראן, ויהוו רוח גבית לטרוריסטים בעיראק. מדינה כזו תיתן לגיטימציה מובהקת לציר הרשע של הארגונים הפלשתינאים האלימים, כל זאת בבחירת האזרח הפלסטיני
שהחמאס ישתלט קרי בהווה הוא חסר תמיכה ציבורית ובעברו יש כתמים של מכחיש שואה ושותף לטבח בספורטאינו במינכן.

חשוב לזכור את השנאה כלפי ישראל עליה מושתת מערכת החינוך הפלשתינאית – אותה הקים אבו מאזן - המחנכת להרג אזרחים ישראלים, הדברים לא מסתיימים בכיתות הלימוד לבד אלא גולשת גם למסגדי הרשות הפלשתינית ולתקשורת הנתונה לשליטת אבו מאזן. הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן חתמה באפריל 2011 על הסכם פיוס עם ארגון הטרור חמאס בעוד זה ממשיך להצהיר כי ימשיך בדרך הטרור כנגד ישראל בתיאום עם בת בריתו החדשה, הרשות הפלסטינית, אשר בראשה עומד אבו מאזן.

אל לנו לשכוח כי מאז חתימת הסכם אוסלו האוטונומיה הפלשתינאית שקמה, מנוהלת על ידי רשות  פלשתינית, בה חברים בוגרי בסיסי טרור בעיראק, לוב, תימן, סודאן, לבנון, סוריה וטוניס. ב1994 בעת חתימת הסכם השלום בין ישראל וירדן, קצינים ירדנים בכירים הפצירו בעמיתיהם מישראל לא להסכים בשום אופן למדינה פלסטינית מערבית  לנהר הירדן, הירדנים טענו כי הדבר יביא חורבן לשלטון ההשמי .

לא רק כאן נעלמות נורות האזהרה סביב הרעיון  של מדינת פלשתין עצמאית. אם נביט אחורה בציר הזמן נגלה כי ארגון אש"ף העומד בראש הרשות, היה אחד מבעלי בריתו הראשונים של האיטולה חומייני כאשר זה הפיל ב1979 את השא הפרסי ידיד המערב.

זאת ועוד אבו מאזן לאחר היבחרו  לראש הרשות הפלשתינית ב2005 , בין המקומות הראשונים בהם ביקר היו טהראן האיראנית  ודמשק הסורית.

עלינו להבין, ראשי הפלשתינאים כאדונים במדינתם, יאריכו  את יד הטרור הארוכה של איראן, ויהוו רוח גבית  לטרוריסטים בעיראק. מדינה כזו תיתן לגיטימציה מובהקת לציר הרשע של הארגונים הפלשתינאים האלימים, כל זאת בבחירת האזרח הפלסטיני.

לכן, כל המאמצים של אישים בישראל לקדם מדינה פלסטינית ולטהר את אבן מאזן לא ירככו את העובדה כי עלולה לקום כאן מדינה אשר תיצור סכנה לעולם המערבי וידידותיו בכלל ולישראל בפרט. ומעבר לזאת לא קשה לדמיין טילים עפים משטחי המדינה הפלשתינית כפי שקרה בדרום לאחר נסיגת צה"ל מרצועת עזה.

לסיכום: חובה עלינו להוריד את נושא המדינה הפלשתינית מסדר היום של אזורינו.