תומך בליכוד

עודד רביבי , כ"ז בטבת תשע"ג

עודד רביבי
עודד רביבי
צילום: מרים צחי

ההחלטה שלי לחתום על מכתב התמיכה בראש הממשלה נתניהו נובעת קודם כל מהיותי חבר ליכוד.

שנית, אני חושב שנתניהו צריך ומתאים להיות ראש ממשלת ישראל ושהליכוד צריכה להיות המפלגה הגדולה. אני נגד קיומן של מפלגות סקטוריאליות. מפלגות סקטוריאליות בימין מחלישות  את עוצמת המחנה הלאומי.

בעידן שבו הליכוד משופע בנציגי ציבור הדתי לאומי, באידיאולוגים כמו פייגלין, באנשי ההתיישבות, כמו יולי אדלשטיין וזאב אלקין וכמובן תושב אפרת דודו רותם, שהאישה הראשונה שם היא ציפי חוטובלי, שדני דנון ויריב לוין מדורגים בצמרת הרשימה, מה בדיוק הנחיצות במפלגות מתחרות.

הדימויים על ההשגחה על הקטר, על הימצאות ליד מחזיק הגה הקטר ושלל ביטויים על הצורך כביכול במפלגה מימין לליכוד כדי לשמש כשמשגיח הכשרות של הליכוד, הינם חסרי משמעות. השפעה על השלטון יכולה להיעשות רק מתוך מפלגת השלטון. צעקנות חוץ פרלמנטרית או אופזיציונית נותרת כהערת שוליים בהיסטוריה.

אני מכיר את כל הטענות כנגד הממשלה וכנגד נתניהו. גם אני שותף לחלק מהביקורת. אבל אני גם יודע מה הממשלה הזו העניקה לנו ב-4 השנים האחרונות. איזה מהפך התחולל בישוב אפרת הודות למדיניות ממשלה זו.

הדימויים על ההשגחה על הקטר, על הימצאות ליד מחזיק הגה הקטר ושלל ביטויים על הצורך כביכול במפלגה מימין לליכוד כדי לשמש כשמשגיח הכשרות של הליכוד, הינם חסרי משמעות.

במשך 12 השנים האחרונות לא אישרו ממשלות ישראל, מימין ומשמאל, ולו בניית יחידת דיור אחת בעיר אפרת - בירת גוש עציון. ייבשו אותנו והקפיאו אותנו והתכחשו לכל ההצהרות הפטריוטיות על כך שגוש עציון היא בלב הקונצנזוס. גם נתניהו בתחילת כהונתו נקט במדיניות הקפאה רשמית ביו"ש במשך 10 חודשים. כעסנו בצדק ונתניהו ספג ביקורת נוקבת בדין.

אבל אחרי ההקפאה באה ההפשרה ואושרו באפרת וברחבי יו"ש אלפי יחידות לבניה. וזה אותו נתניהו. האם זה ענין של מה בכך לאשר בנייה מאסיבית תוך לחץ בינלאומי שהולך וגובר? טוענים שנתניהו עשה זאת רק כאקט ענישה כלפי השמאל והפלשתינים ולא באופן ייזום. ואם כך, האם טקטיקה היא לא חלק מתורת המדינאות שבה צריך לתמרן בין רצונות, צרכים ואילוצים? האם לא זו ההוכחה שמדובר במנהיג היודע להפוך משבר להזדמנות?.

בתחילת שנת הלימודים ביקר בעיר ראש הממשלה ואמר שאפרת היא השער הדרומי לירושלים. אמר ועשה. אישר את הרחבת הישוב והעניק סיוע לפיתוחו. כמו נתניהו כל שרי הליכוד, בארבע השנים האחרונות, פקדו את הישוב מספר רב של פעמים ועם יציאתם השאירו הבטחות, שרובן כבר יושמו, לפתוחה ופריחתה של אפרת כפי שלא היה לפני כן.

שר התחבורה ישראל כץ הקים מעגל תנועה בכניסה הדרומית של אפרת והקצה תקציבים להקמת מעגלי תנועה, רמזורים וריבוד כבישים. ושר החינוך - גדעון סער שביקר בישוב 4 פעמים, שידרג את מוסדות החינוך פעם אחר פעם וסייע בהקמת חווה חקלאית שמאפשרת לנו לשמור על מאות דונמים הסמוכים לאפרת בידיים יהודיות .

או שר לפיתוח הנגב והגליל - סילבן שלום שהגיע אלינו פעמיים ואישר סיוע כספי לשדרוג מערכת החירום ושיתוף הפעולה האזורי וכך השר להגנת הסביבה גלעד ארדן ושרת התרבות והספורט -  לימור ליבנת שסייעה בשיפוץ מתנ"ס אפרת, בשיפוץ הספרייה של אפרת ובהבאת מופעי תרבות לילדים ומבוגרים ללא תשלום ומתן סיוע להבאת אמנים לאפרת.

והשרים משה כחלון ושר האוצר - יובל שטייניץ, יו"ר הכנסת רובי ריבלין, והשרים, בוגי יעלון, בני בגין, מיכאל איתן, יוסי פלד, דן מרידור, סגני השר לאה נס וגילה גמליאל; וחברי הכנסת יריב לוין, אופיר אקוניס, איוב קרא, כרמל שאמה הכהן. כל אלו סייעו רבות לאפרת . הם דחפו, השתדלו וסייעו לקדם את צרכי אפרת ותושביה.

אז אחרי כל זה, האם יש סיבה שלא אתמוך בליכוד?