השלום מתחיל בינינו

אברהם אזולאי , כ' בשבט תשע"ג

האם נותרו עדיין למדינת ישראל ידידים כנים? ככל שהזמן חולף, כן מתעוררות סיבות לפקפק בכך.

נשיאים לשעבר, אם אמריקאים ואם אירופאים, מתגלים לעתים קרובות, כשאינם אוחזים עוד במושכות השלטון, כמבקרים החריפים ביותר של מדינתנו הקטנה... והאחרון ברשימה, מי שהקהילה היהודית בז'נווה קיבלה את פניו בדלת הקדמית באירוע מגבית למען ישראל, אך נאלץ לצאת בדלת האחורית.

ואכן, כדי לעודד את נדיבות ליבם  של התורמים, ניקולא סרקוזי, הידוע בעדינותו כי רבה, לא מצא דבר נאה יותר לומר מלהעביר ביקורת על ישראל: "המדינה מעולם לא הייתה מבודדת כל-כך, והיא זו שהקיפה את עצמה בחומות יריחו".
הגיע הזמן שמנהיגי המפלגות הפוליטיות, מכל המגמות גם יחד, בין שהן דתיות ובין שלא, בין שהן מן השמאל ובין שהן מן הימין, יחדלו להתייחס לבוחר כאל בּוּר ועם הארץ. המסר ברור. העם בחל בהתלהמות ובקומבינות

סרקוזי קרא להפעלת לחץ בינלאומי על מנת להביא בהקדם להקמתה של מדינה פלסטינאית. הקהל, שלא נכח באירוע כדי לשמוע דברי ביקורת על מדינת ישראל, קרא לעברו קריאות בוז, ואחדים אפילו משכו בחזרה את תרומותיהם. לא ידוע אם סרקוזי נאלץ להחזיר את מאה והחמישים אלף יורו של שכר המרצים שלו כפיצוי על תרומות שבוטלו.

זאת, כדי להזכיר לביבי ולשותפיו בעתיד, החל ביאיר וכלה בנפתלי או באריה, שמן הראוי  להתאחד, שהאויב האמיתי נמצא, קודם כל, מחוץ לגבולות ישראל ונושא לעתים קרובות מסכה מתעתעת. מסכות, שהאנשים כאן מבקשים להסיר. הוא הכריז בקול רם ונישא על רצונו בשקיפות, ביושר ובשינוי.

ערכים, שמן הראוי שלפיד-פירון ובנט-שקד, הזוגות המנצחים בעלילות הבחירות האלו, יאמצו. אם יאיר לפיד ונפתלי בנט נבחרו, אין זאת אלא משום שגם הם, ובעיקר הם,  מחוברים, חיוביים, זמינים וחייכניים.

המועמדים האחרים של מערכת הבחירות המנומנמת והארוכה מדי הזו, נותרו ברובם מקובעים בעבר, מנופפים בהבטחות שווא, בסיסמאות-נגד, דוברים נוקשים, מנוכרים, בלתי נגישים ובעלי אגו נפוח.

הגיע הזמן שמנהיגי המפלגות הפוליטיות, מכל המגמות גם יחד, בין שהן דתיות ובין שלא, בין שהן מן השמאל ובין שהן מן הימין, יחדלו להתייחס לבוחר כאל בּוּר ועם הארץ. המסר ברור.

העם בחל בהתלהמות ובקומבינות. ראש הממשלה שלנו משלם  על כך את המחיר ובליכוד משחיזים את הסכינים. יהא אשר יהא, נוכח האתגרים שצופן לנו העתיד, אנו תקווה שהזוכה הגדול של ההרפתקה הזו יהיה הדמוקרטיה הישראלית, שעשתה זה עתה צעד גדול קדימה.

דומה המשולש ביבי-בנט-לפיד, בסגנון אירופאי - אמריקאי, כבש את ליבו של רוב הציבור, השואף ללא ספק  לחיי שיגרה, שוויון ותמימות-דעים... ומי יודע? אם, ראשית דבר, נעסוק יותר בצדק ופחות באשליות כוזבות, השלום אולי ישרור, קודם כל, בינינו.

תרגום מצרפתית: אניטקסט שירותי תרגום.