הנאום הבא של נתניהו

בלעדי: נוסחו של נאום עוצמתי שראש הממשלה עומד לשאת, הגיע לידי כתבנו

גיל רונן , ו' בניסן תשע"ג

"אזרחי ישראל -- ממש בימים אלה אנו נמצאים תחת מתקפה של אויב אכזר, אויב בזוי וחסר כבוד, אויב ששולח את מיטב לוחמיו לרצוח אזרחים בלתי חמושים, ואשר שאינו שוקט ואינו רוגע ברצונו לראות אותנו מובסים ומושמדים.

"כיום הוא מרכז את מאמציו בילדים, נשים וגברים שנוסעים בכבישי יהודה ושומרון, במתקפת אבנים המכוונת מגבוה, על ידי הנהגת הרשות הפלשתינית, המאפשרת הסתה בלתי פוסקת באמצעי התקשורת ובמערכת החינוך שלה. לא יהיה שלום עם מי שממשיך להיות אויב, למרות כל המחוות שעשינו למענו.

"אני מצהיר בזאת כי ממשלתי החדשה תהיה ממשלה בעלת כוחות חדשים, אשר תפסיק לעשות את מה שהעם היהודי למד לעשות כל כך טוב במאות שנות הגלות: להדחיק ולהתעלם מהמציאות. לא נדחיק עוד ולא נתעלם.

"נתתי הנחיות לחיילי צה"ל לנקוט יד קשה ובלתי מתפשרת נגד מחבלים מגדול עד קטן, מזורקי אבנים ועד למניחי מטענים. עוצר הוטל על כפל חארת' ועל חארס הסמוכה, והעוצר לא יוסר עד שלא נדע בוודאות כי לכדנו את מבצעי הפיגוע נגד משפחת ביטון והרתענו את מתכנניו של הפיגוע הבא, לא רק בכפל חארת' אלא בכל כפרי השומרון.

"הנחיתי את שר הביטחון המיועד, משה יעלון, לגבש נוסח חדש להוראות הפתיחה באש הניתנות לחיילי צה"ל מול מחבלים ביהודה ו
עוצר הוטל על כפל חארת' ועל חארס הסמוכה, והעוצר לא יוסר עד שלא נדע בוודאות כי לכדנו את מבצעי הפיגוע נגד משפחת ביטון והרתענו את מתכנניו של הפיגוע הבא, לא רק בכפל חארת' אלא בכל כפרי השומרון
שומרון. אם ההוראות המחמירות גוררות עלייה חדה בטרור, כפי שאנו רואים, הרי שעלינו לשוב ומהר להוראות המקלות.

"לא אתן לגורמי פרקליטות, כולל פרקליטות צבאית, להפוך את צה"ל לצבא החושש להפעיל את שריריו בשטח. איני יכול לישון בלילה מול המראות של פורעים המטפסים על ג'יפים של הצבא ומפגינים לכל העולם את הבוז שלהם כלפי חיילינו. זהו מסר בעל השלכות אסטרטגיות, ומי שחושב שהוא אינו נקלט גם בטהרן -- טועה.

"ביקשתי משרת המשפטים המיועדת לזמן בדחיפות ישיבה בהשתתפותי, עם צמרת הפרקליטות והפרקליטות הצבאית, בכדי להעמידם על חומרת מדיניות ההעמדה לדין אשר גורמת לחייל צה"ל לחשוש מלמלא את תפקידם בהגנה על אזרחי מדינת ישראל. אני נושא באחריות המלאה לכך שייפגעו גם ערבים חפים מפשע. זהו טיבה של מלחמה. אנו לא נולדנו אתמול. אני אעמוד מול המצלמות של בצלם ומול משפט דעת הקהל הבינלאומית – אני ולא החייל בשטח.

"ואגב, גם את המצלמות של בצלם יש לתפוס מעתה ולקחת, משום שגם הן משמשות את האוייב ביצירת תעמולה שקרית.

"כל זה הוא המעט שאנו חייבים לאדל ביטון הקטנה ולילדים כמוה, שכל חטאם הוא עצם העובדה שהם חיים ונושמים כיהודים, במכונית של אמא שמסיעה אותם לפעוטון, לגן ולבית הספר, על אדמה שהיתה יהודית לפני 3,000 שנה ותהיה יהודית בעוד 3,000 שנה. תודה רבה."

אלה היו דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנאום שהוא עומד לשאת. בחלום שלי. האם כל כך קשה להפוך אותן למציאות?