זוכרים, מנציחים וממשיכים

ההתיישבות מצדיעה לצה"ל. עשרות יישובים, מאחזים ומבנים ברחבי השומרון מנציחים את החללים שנפלו בטרם עת על הגנת העם והארץ.

בני קצובר , ה' באייר תשע"ג

תוקף. קצובר
תוקף. קצובר
פלאש 90

החגיגה המיוחדת שנחגוג בעוד מספר שעות היא הניצחון הגדול על המרצחים שמנסים לנשל אותנו מאדמתינו.

רגבי השומרון, שזכו בשנים האחרונות לחזות בשיבת ציון ובהקמת יישובים חדשים בינות להיסטוריה המפוארת של העם היהודי, ספגו במלחמה על הבית אבידות רבות. לוחמי צה"ל המתגוררים בהתיישבות טמונים באדמת השומרון לצד בני השומרון שנרצחו בידי מרצחים.

אנו מודים לקדוש ברוך הוא על שזיכנו להיות חלק מעם ישראל בדור הזה - במדינת ישראל. בשם עם ישראל ניטע, נרחיב ונבנה את ארץ ישראל -  לתפארת מדינת ישראל.

כשאני נוסע היום בשומרון אני נשתף ברגשות, עצוב ושמח, מרגש לראות את האלפים הרבים החיים בשומרון, מרגש לעבור ליד היישוב חוות גלעד לראות את היישוב הפורח ולהיזכר בקצין הביטחון גלעד זר שעל שמו נקרא היישוב ואשר עבד תחתי כראש מועצה ונרצח. מרגש גם להיכנס לשבי שומרון, לראות בית כנסת חדש ולהיזכר במאיר חי שניהל את תלמוד התורה ביישוב ונרצח בדרכו ללמד תלמידים תורה.

זכרון הנופלים זכה להנצחה בבניין הארץ בשומרון. בין היתר מונצחים החללים במצפה מתן שבאיתמר, על שם מתן זגרון ז"ל, קצין צה"ל שנרצח בפיגוע באריאל, גינת הגבורה על שמם של קדושי איתמר ביישוב, בית המדרש משכן אהוד באיתמר לזכר בני משפחת פוגל, גן לזכרו של קובי זאגא שנרצח על ידי מחבל ליישוב אבני חפץ, גן סקורי על שם יהורם סקורי שנרצח פגיעו דקירה בביתו בקריית נטפים, היישוב רחלים שנקרא על שמם של רחלה דרוק ויצחק רופא שנרצחו בפיגוע בסמוך ליישוב, היישוב יקיר לזכרו של יקיר נווה, טייס בחיל האוויר שנפל עם מטוסו, המאחזים רמת גלעד וחוות גלעד על שמו של קצין הביטחון של השומרון גלעד זר שנרצח על ידי מחבלים, נופי בנייה בקרני שומרון על שמו של סגן בנייה ריין שנפל במלחמת לבנון השנייה.

תקצר היריעה ממספר המקומות בהם זכו הנופלים להנצחה ביישובי השומרון", מוסיף קצובר, "גני ילדים, פינות חמד, מעיינות, בתי כנסת ושכונות מזכירים לנו יום יום שעה שעה את הסיבה שבגינה שבנו לארץ השומרון אחרי אלפיים שנות גלות ואת המחיר ששילמה ההתיישבות בגין האחיזה באדמת הארץ והשמירה על גבולותיה.