המבחן השני של הממשלה

דוד וילדר , ט"ו באייר תשע"ג

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

בדצמבר האחרון כתבתי מאמר על בית עזרא - כאן בחברון:

"כעת, אין ספק שמדובר באדמה יהודית, ואין שום טענות בעלות ערבית אמיתית  מוצדקת מבחינה משפטית לגבי הנכס הזה.. עם זאת, משרד המשפטים החליט להעניק לערבים שחיו במקום,ברכוש  שהם גנבו מיהודים, מעמד של "דייר מוגן" ומסרבים לאפשר לישוב היהודי בחברון להשתמש בנכס. זאת, למרות פסק דין של ועדת ערר צבאית  בהרכב של שלושה שופטים שהגיעה למסקנה כי יש בסיס משפטי מוצק לאפשר ליישוב היהודי בחברון להשתמש בשטח הזה ".

כעת, לפני כמה ימים, משפחה אחת עזבה את הבית. משפחה אחרת אטמה שני חדרים מתוך ביתה. בית המשפט העליון קבע כי יש  לפנות את המבנים עד ה-24 באפריל.אבל הם לא חייבו את הממשלה לקיים את החצי השני של מסקנות ועדת הערר: שקבעה שהבניינים יועברו ליישוב היהודי בחברון לשימוש ציבורי, כגון גן ילדים.

אז, כמו עם כל רכוש יהודי אחר בחברון, מבנים אלה יישארו ריקים. הם מתווספים לרשימה ארוכה של מבנים בחברון: בית השלום, בית המכפלה, בית שפירא, 'והשוק'', גם ידוע כמצפה שלהבת, .

ישנ להדגיש מספר נקודות בעניין זה:

1.    הסיבה שהבניינים פונו בשקט היא משום שהיישוב הסכים לקבל את פסק הדין של ועדת הערר. במילים אחרות, למרות כל התוו
אנו מצפים מחברינו ומנציגינו להשתמש בסמכותם הדמוקרטית, לשים קץ לחרפה הזאת. זה לא פחות מאשר תועבה, וחילול ה' .ה' לא נתן לנו את ארץ ישראל כדי שיהודים יגרשו יהודים ממנה
יות המודבקות על תושבי חברון, אנחנו אזרחים שומרי חוק, ולמרות סירובה המתמשך של הממשלה לדבוק בהסכמים ובהתחייבויות שלה, אנחנו מקיימים את הבטחותינו.

 2. אנו מצפים ליישום מלא של מסקנות ועדת הערר.אנחנו מצפים לקבל אישורים לשימוש במבנים אלה, כפי שנפסק בהחלטת הועדה. אנו מצפים מהממשלה למלא את התחייבויותיה באופן מיידי, כפי שמלאנו אנו.

3.    הממשלה הנוכחית מורכבת מרבים מהחברים הנאמנים ביותר של חברון. שרים, סגני שרים, וחברי הכנסת, בליכוד, מפלגת הבית היהודי וגם ביש עתיד, עכשיו הם צריכים להוכיח את היכולות שלהם. הם לא נבחרו רק כדי לשבת בכיסא נוח, במשרד גדול ולנסוע במכונית שרד. התפקיד שלהם הוא להשיג את המטרה של כולנו: וזאת, להמשיך להגדיל נוכחות ישראלית ביהודה ושומרון. זה מחייב לכלול את כל ההיבטים של חיים תקינים יום יומיים, חיים נורמאליים. לא עולה על הדעת שנגורש מחוץ לארצנו וננושל מרכושינו רק בגלל שאנחנו יהודים המתגוררים בארץ ישראל, במדינת ישראל. להפך, בגלל שאנחנו יהודים בישראל מוטל על המדינה לעודד אותנו ליישב את הארץ שלנו. זו הסיבה שהיהודים חזרו לארץ - כדי לחיות בה.

4.    זוהי דוגמה קלאסית של סדר יום של ממשלה שמאלנית המנסה למנוע התיישבות יהודית על אדמתנו, ובפרט, כאן בחברון. הנציגים שלנו, בממשלה ובכנסת חייבים לנקוט בפעולות מתקנות, כדי להבטיח, לא רק שיהודים לא יגורשו מאדמתם ורכושם, אלא שיועדדו יהודים  לאכלסאזורים כמו חברון ומקומות אחרים ברחבי יהודה ושומרון.

5.    ח"כ אורית סטרוק, מחברון, שדירתה נמצאת בסמוך לבית עזרא, אמרה: כי "מקומם שלמרות החלטת ועדת הערר והחלטת ועדת השרים להתיישבות, לפיה יש להקצות את בית עזרא לישוב היהודי בחברון, ולמרות החלטת בג"צ, לפיה ההחלטה בעניין תתקבל לפני מועד ביצוע צווי הפינוי, היועמ"ש עדיין לא הואיל בטובו לגבש את החלטתו, וממשיך לכבול את הממשלה לחוות דעת משפטית אולטרא-פוליטית וחסרת-שחר של המשנה ליועמ"ש לשעבר מייק בלאס. כל מי שלמד את הנושא מקרוב יודע שמדובר בפקידוקרטיה ששמה ללעג ולקלס את הדמוקרטיה ואת המוסר והצדק גם יחד".

6.  דבריה של חברת הכנסת אורית סטרוק אכן משקפות גישה אמיתית למצב האבסורדי שאליו נקלענו ,  אך זה לא מספיק. הממשלה חייבת לעצור ולסיים גירוש מתמשך של יהודים מבתיהם, ואולי, בראש ובראשונה בחברון, העיר העברית הראשונה בישראל. אנו מצפים מחברינו ומנציגינו להשתמש בסמכותם הדמוקרטית, לשים קץ לחרפה הזאת. זה לא פחות מאשר תועבה, וחילול ה' .ה' לא נתן לנו את ארץ ישראל כדי שיהודים יגרשו יהודים ממנה.

אנו מקווים ומתפללים שבית עזרא לא תישאר אטום וריק במשך זמן רב, ושבקרוב נחגוג את גאולתו, כאן בחברון. לפני כמה ימים, כאשר הממשלה אישרה את תכנית 'שמים פתוחים' אמר השר נפתלי בנט, כי "הממשלה עברה את המבחן הראשון שלה." אז אולי בית עזרא הוא המבחן השני שלה?