החייל ערוף הראש

משה חסדאי , י"ט בסיון תשע"ג

משה חסדאי
משה חסדאי
צילום: עצמי

לי ריגבי, בן 25, הוא החייל הבריטי שראשו נערף על ידי איסלאמיסטים. כל זה קרה בלונדון בירת בריטניה.

לי נלחם באפגניסטן. שימש כמתופף בגדוד הרובאים המלכותי השני. החל כתותחן בקפריסין, בזמן שגדודו הוצב שם. לאחר מכן הוצב גם באפגניסטן ובגרמניה. ב-2011, לאחר שובו לבריטניה, הוא סייע למלא את חובות הגדוד ב"טאוור אוף לונדון". ריגבי, אוהד שרוף של מנצ'סטר יונייטד, היה חייל פופולארי ושנון אהוב ואב אוהב לג'ק, בן השנתיים.

שני טרוריסטים מוסלמיים, שצעקו 'אללה אכבר', תקפו ביום ד' 22.5, במזרח לונדון, כ-300 מטרה מהכניסה למחנה צבאי בריטי, את לי ריגבי שהיה בדרכו לבסיס, ירו בו, וערפו את ראשו. זו הפעם הראשונה בתולדות המלחמה בטרור שטרוריסטים מוסלמיים פועלים בלב בירה מערבית בצורה כזו והורגים חייל. שני הטרוריסטים שהיו מכוסים בדם החזיקו בחלקים שחתכו מגופתו של החייל וצעקו: 'אנו נשבעים באלוהים שלא נפסיק להרוג בכם'. הם צילמו את עצמם ליד חלקי גופתו של החייל. שני הטרוריסטים רצו לקראת שוטרים שהוזעקו למקום, כשבידיהם כלי נשק וסכינים, וירו עליהם. השוטרים פתחו באש והרגו אותם.

אחד מאנשי הטרור זוהה כמיכאל אדבולג'ו Michael Adebolajo, בן 28, שהפך את עצמו בשנים האחרונות למעין מטיף מוסלמי עצמאי שהיה מעמיד ברחוב דוכן ומחלק כרוזים נגד הממשלה והכוחות הבריטיים. התקפת הטרור תוכננה על ידו במשך תקופה ארוכה כשהוא עוקב אחר החיילים הבריטים.

התשובה הישראלית לשדים ערבים פלסטינים בדמות אדם שתוקפים וטורפים חיילים ואזרחים ישראלים הינה טעות הרת אסון. עם שדים שחורים כאלה רוצים ישראלים חולי נפש ורוח לעשות שלום, ולהקים להם מדינה ערבית פלסטינית נוספת

אף אחד מהתוקפים אף פעם לא נעצר, או נחקר. כמו כן לא נמסר איך אף אחד משירותי הביטחון הבריטיים לא שם לב לכך כי השניים מכינים לעצמם מאגר גדול ומגוון של סכינים מסוגים שונים, אותם הביאו לזירת הרצח, הטרוריסטים המוסלמים לא ברחו, אלא המשיכו להסתובב במקום והציעו הסברים לעוברים והשבים הנדהמים.

הרוצח מייקל אדבולאג'ו (28) רץ לעבר ניידת המשטרה עם מצ'טה ושותפו מיייקל אולווטובי אדבוולה (22) רץ במקביל אליו עם אקדח שלוף. כאשר אדבולאג'ו הגיע לרכב המשטרתי, נורו לעברו מספר יריות והוא איבד את שיווי המשקל ונשכב על הכביש. מיד לאחר מכן יצאו השוטרים מהרכב וכיסו עליו. 

השוטרים שלא ראו את אדבוולה עם האקדח ניצלו בזכות תושייתו של צלף מיחידה מובחרת בצבא הבריטי, שבפגיעה מדויקת הצליח להרוג את המחבל.

לי מזכיר לי את  הלינץ' ברמאללה שבו המון פלסטינים התעלל ורצח שני חיילי מילואים של צבא ההגנה לישראל - יוסי אברהמי וואדים נורז'יץ - ולאחר מכן גם השחית את גופותיהם, ב-12 באוקטובר 2000 בתחילת האינתיפאדה השנייה.

שימו לב, למרות שהידיעה על חיילים יהודים שנלכדו ברמאללה הגיעה לישראל בזמן, צה"ל החליט שמבצע חילוץ יהיה מסוכן מדי מפאת ההתנגדות הצפויה של כוחות הביטחון הפלסטינים, המאומנים היטב לשטח העירוני של עירם.

אחד המשתתפים העיקריים בלינץ', עזיז צאלחה, אשר השליך את נורז'יץ מהחלון, הוציא ראשו מהחלון והציג את ידיו המגואלות בדם, בעוד שההמון מריע. הרוצח הנתעב הזה ועוד רבים כמותו שוחררו לחופשי באוקטובר 2011 במסגרת עסקת שליט.

בלינץ' הישראלי היה נוכח אזרח בריטי ושמו מארק סיגר. הוא ניסה לצלם את הלינץ' אך ההמון תקף אותו פיזית והרס את מצלמתו. אחרי האירוע, הוא אמר: "הלינץ' היה הדבר המחריד ביותר שראיתי אי-פעם, ואני דיווחתי מקונגו, קוסובו, ומהרבה מקומות רעים אחרים... אני יודע שלא כל הפלסטינים כאלו, ואני אדם מאוד סלחן, אבל לעולם לא אשכח זאת. זה היה רצח מהסוג הברברי ביותר. כשאני חושב על זה, על הראש של האדם, כולו מרוסק, אני יודע שיהיו לי סיוטים עד סוף ימי חיי". הוא לא חלם שאיסלמיסטים המשתייכים לאותו הזן הקטלני הערבי הפלסטיני מרמאללה, יעשו כדבר הזה בעיר הבירה של בריטניה, לאור יום, ויציתו את הזעם הבריטי. כך גם באירופה כולה. התמנון הערבי הלאומני שולח את זרועות הארס וההרס שלו, לכבוש את העולם כולו. האיסלמיזם הוא המשכו של הנאציזם.

תגובת ממשלת ברק ללינץ' הייתה שהפלסטינים הוזהרו כשעתיים לאחר האירוע להתרחק מבניין המשטרה שבו החיילים נשחטו ומסוקי צה"ל הפציצו את הבניין הריק ומבנים ריקים נוספים של הרשות הפלסטינית. כדי להבטיח שלא ייפגעו פלסטינים, אלא רק מבנים. לפני התקיפות הודיע צה"ל לרשות הפלסטינית על הכוונה לתקוף את המבנים, והמתין שיפנו את יושביהן. נוסף לכך, הטילים שנורו היו קטנים ומדויקים, ולפני כל תקיפה ביצעו הטייסים ירי אזהרה לעבר שטח פתוח בקרבתה.

אורלי וגיא הוכיחו בתחקיר שלהם בעזרת איש שב"כ לשעבר וכיום עורך דין גונן בן יצחק, רכז המודיעין של השב"כ ברמאללה בזמן הלינץ', כיצד השב"כ צה"ל וכוחות הביטחון ידעו על תקיפת החיילים שלנו בזמן האמת, הפקירו אותם, וטייחו את הפרשה תוך פגיעה במשפחות השכולות של החיילים שנרצחו, ופגיעה נוספת בהן ובכלל המשפחות השכולות כששחררו את אחד הרוצחים מהלינץ' ורוצחים ערבים פלסטינים צמאי דם נוספים, בעסקת שליט. מרואן ברגותי חביב השמאל הישראלי היה נוכח בעת הלינץ' ושילהב את ההמונים.

עד כה, התשובה הישראלית לשדים ערבים פלסטינים בדמות אדם שתוקפים וטורפים חיילים ואזרחים ישראלים הינה טעות הרת אסון. עם שדים שחורים כאלה רוצים ישראלים חולי נפש ורוח לעשות שלום, ולהקים להם מדינה ערבית פלסטינית נוספת, כדי שיקבלו פרס על רצחנותם והברבריות שלהם, ויוכלו לרצוח את כולנו עם אמצעים שמדינה ערבית פלסטינית טרוריסטית תוכל להפעיל נגד כולנו. העולם יתעורר ואנחנו איתו והתשובה לטרור הערבי תבוא במלוא עוצמתה ובכוח עליון גאון וצודק ואכזר.