רפובליקת בננות

אסור להפריע לאמריקאים, מאות נרצחו בישראל ונדרשנו להבליג כדי לא לפגוע בהכנות של האמריקאים מלחמה בעיראק, ואנשים לא קמים וזועקים, למה אנחנו מפריעים?! אנחנו קוברים מתינו, ואסור לנו לרוצץ את ראש הנחש?

אל"מ (מיל.) משה לשם , ז' בשבט תשס"ג

משה לשם
משה לשם
צילום: עצמי
ליל הטבח בתל אביב, דמם של יהודים וזרים התערבב בתחנה המרכזית הישנה, 23 גופות מרוטשות פונו זה עתה וחלקי גופות עדיין נאספים על ידי צוותי זאק"א מסורים. עשרות פצועים נאנקים מכאב, אשר אך פונו לבתי החולים, רסיסי זכוכית מכסים את הרחובות המדממים ... והנה צופה עם ישראל בשלושה "מסבירים" במהדורת חדשות .

ציפי לבני ,שרה בממשלת ישראל, מדברת, מדברת ולא אומרת דבר. כשהמראיין לוחץ, מה תהיה תגובת הממשלה? היא עונה: "אנחנו נלחמים בטרור, נמשיך בפעולות הממוקדות, היינו רוצים לראות את ערפאת עוזב אבל... וכך ממשיכה הברברת. מאחר ואנו בתקופת בחירות מתחייב ה"איזון המקודש" ופניו חמורות הסבר של אפרים סנה, שר לשעבר מהשמאל שעכשיו כולו קיצוני, מרצה לנו את משנתו השחוקה של ראש תנועתו: "נכה בהם" .. "אין פתרון צבאי" וכו' ... וכשמקשה גם עליו המראיין, הוא ממשיך בפרצוף מלא חשיבות: "יש להיפרד מהטרור ולהיפרד מהפלסטינאים". כאילו מדובר בזוג שמתגרש מחר. דברי הבל ואיוולת. מוזרה העובדה שנציגי שני המחנות "ימין" ושמאל מדברים כמעט באותה שפה ומעבירים לנו מסר דומה.

כאילו לא הספיקו לנו 10 שנות רצח ושכול מאז נחתם הסכם המוות באוסלו. ואז עולה הדמות השלישית, הכתב לענייני צבא של הערוץ והוא עם אותו דיסקט שרוט, פותח בארשת חשיבות – איך לא – "ראשית אומר מה אסור לעשות", אסור לפגוע בערפאת כדי לא להפריע לאמריקאים בהכנות למלחמה בעיראק. אתם מבינים את זה, הוא לא מדבר על נתונים על עובדות ואפילו לא הערכות, הוא (כמו שאר חבריו בתקשורת הישראלית) רואה עצמו במעמד של האומר מה מותר ומה אסור לעשות!!!

אסור להפריע לאמריקאים, מאות נרצחו בישראל ונדרשנו להבליג כדי לא לפגוע בהכנות של האמריקאים מלחמה בעיראק, ואנשים לא קמים וזועקים, למה אנחנו מפריעים?! אנחנו קוברים מתינו, ואסור לנו לרוצץ את ראש הנחש? האם פגיעה ברשות הרצח תפריע למלחמה בסאדם חוסיין, בעל בריתו של ערפאת? האם פגיעה בערפאת תגרום לאי הצטרפות צבא המחבלים למלחמה בעיראק לצד האמריקאים?

מה היו אומרים ועושים בארה"ב אילו נטבחו 1380 בני אדם בתחנה המרכזית בניו יורק? כן זהו היחס המספרי בין העמים 1:60. היחס הזה אומר שכאשר נרצחו 23 בני אדם בתחנה המרכזית היה זה כאילו נטבחו 1380 בני אדם בארה"ב. האם ארה"ב הייתה מבליגה? או כל ארץ אחרת בעולם? ומאיתנו דורשים לא להפריע, האם הפכנו ממש לרפובליקת בננות?

להזכיר כי הכינוי ניתן למדינות קטנות ומושחתות בקריביים, מדינות שממשלותיהן הם "ממשלת בובות" שמונתה על ידי המעצמה ארה"ב, וראשיה עושים דבר אדונם. השלטון במדינות אלה מושחת מיסודו ותושביהן חיים בפחד מהשלטון ואדישות לנעשה במדינה.
האם הפכה מדינת ישראל לרפובליקת בננות?

ככל שגדלה התלות שלנו באמריקה, כך גדלה המעורבות וההתערבות בחיינו הפנימיים. פקידי ממשל נוזפים בנו על כי אנו הורסים בתי מחבלים רוצחים. אנחנו, שלא מחסלים את ראשי הטרור ומסתפקים בהרס בתים, ננזפים על ידי אלה שללא היסוס מחקו כפרים והרגו מאות חפים מפשע באפגניסטן כי הם נלחמו ברוצחים, רוצחי אמריקאים.

שיא ההתערבות הבוטה הייתה בגינוי נגד פסילת ח"כים ערבים, עזמי בשארה ואחמד טיבי.
דובר הבית הלבן הטיף לנו :"חשוב שכמה שיותר אנשים ישתתפו בהליך הדמוקראטי ואנו מקוים שישראל תבחן מחדש את העניין". באותה דעה גם תומכים כמובן כל עדת הצבועים בשמאל הקיצוני הישראלי. פסילת מועמדים יהודיים זה מותר ונכון, הרי לא יתכן לראות את שאול מופז רמטכ"ל לשעבר נבחר לח"כ, או את ברוך מרזל או חלילה את משה פייגלין, הם מוקצים, אבל למען הדמוקרטיה חייבים לאפשר למשתפי פעולה עם האויב, מקום בכנסת ישראל.

האם היו מאפשרים לסנטור אמריקאי אשר היה במקביל יועצו של אוסאמה בין לאדן להיבחר שנית לסנאט? האם היו מאפשרים בחירתו מחדש של סנטור שהיה נוסע לאויבי ארה"ב וארגוני טרור ומלהיב אותם להמשיך במאבק ובהרג אזרחים אמריקאים?? כמובן ששם זה לא היה קורה.

אבל כאן, במדינת היהודים שמקבלת צורה של רפובליקת בננות יש לציית לפריץ.
הגיע הזמן ודווקא בתקופה זו של שכול ומאבק ושל בחירות דמוקרטיות עד כמה שיהיו לקום להתעשת ולומר לא!

לומר לידידנו עד כאן! אנחנו לא רפובליקת בננות, אם כל הכבוד והיקר, תפסיקו לדחוף את אפכם לענייננו הפנימיים. אנחנו לא מעוננים בנזיפות ולא צריכים אותן. וחשוב מכל הפסיקו לכפות עלינו "מתווה שלום" שהוא מפת דרכים לגיהינום!!

כל זה לא יעבור!! לא ניתן לכם ולעושי דבריכם בישראל להכרית את המפעל הציוני ביהודה שומרון וחבל עזה.אל"מ (מיל.) משה לשם הוא יו"ר עמותת "שנית גמלא לא תיפול".