מעגל הקסמים האירופי

האיחוד האירופי מממן את ארגוני השמאל, שמפרסמים את ממצאיהם המזעזעים ב'הארץ'. קובעי המדיניות באירופה מזדעזעים בתורם מהפרסומים ומחליטים לנקוט צעדים נגד ישראל

עדי גרסיאל , י"א באב תשע"ג

עדי גרסיאל
עדי גרסיאל
עדי גרסיאל
המהלך האירופי להחרמת ההתיישבות, שנחשף לראשונה השבוע – כמה לא מפתיע – ב'הארץ', הזכיר לי רשימה שפורסמה לפני כשנה וחצי ולא זכתה לתהודה מספקת. 

יותם פלדמן, עיתונאי ב'הארץ' ובנו של עו"ד אביגדור פלדמן, פרסם אז מאמר באתר 'ארץ האמורי' תחת הכותרת המשעשעת משהו "התנועה למען זכויות האקטיביסט".

"עובדה ידועה אך לא מאוד מדוברת היא שחלק ניכר מאוד מפעילי השמאל בתל אביב מתפרנסים בצורות שונות מענף זכויות האדם. רבים מבין הפעילים הבולטים ולעתים הקולניים ביותר בהפגנות הם דוברים בשכר, אנשי יחסי ציבור, מפיקים ורכזים וכמובן עורכי דין שעומדים בראש הפירמידה של ארגונים אלה", גילה פלדמן. "בעומדך בהפגנה, או אפילו בשעת שיחת חולין, לא ברור אם האדם שלצדך מביע את דעותיו כתוצאה מהתגייסות פנימית או כחלק בלתי נפרד מהמשרה שלו...".

בהמשך טען פלדמן כי "אם ניקח בחשבון את אלה שמתפרנסים בעקיפין מארגוני זכויות האדם: עיתונאים שמתבססים על עבודתם, סטודנטים מתקדמים שכותבים על 'המצב' ועוד, נקיף את רוב השמאל הרדיקאלי בתל אביב. מכאן שלולא שפע היוזמות הניאו-קולניאליות של האיחוד האירופי לפתרון סכסוכים, שמירה על זכויות אדם וכינון ממשל תקין, סביר שלא מעט ממכריי היו מוצאים עצמם נטולי פרנסה".

אז הנה, ממש מפי הסוס, תיאור של מעגל הקסמים והכספים הפלאי: האיחוד האירופי מממן את ארגוני השמאל, שפעיליהם מספקים את הסחורה כדי לא לאבד את משרתם. את ממצאיהם המזעזעים על הנעשה בשטחים הכבושים מפרסם בעיקר 'הארץ', שמחזיק מהדורה אנגלית למען קוראיו בחו"ל. בעלי הטורים בעיתון רומזים, וחלקם אף קוראים במפורש (גדעון לוי בראשית השבוע בעיתוי מעניין) להטיל סנקציות על ישראל. קובעי המדיניות באירופה מזדעזעים בתורם מהפרסומים ומחליטים להיענות לקריאות ולנקוט צעדים נגד ישראל. מטבע הדברים 'הארץ' זוכה לפרסם ראשון את הבשורות הנפלאות. הפעילים נערכים לפקח על אכיפת החרם וחוזר חלילה.

אז מה עושים? פשוט מאוד, שוברים את המעגל. מקדמים את 'חוק העמותות', משתדלים לפגוע בכיסו של 'הארץ' שמצבו הכלכלי גם ככה לא מזהיר (מה יש, רק לאירופים מותר להחרים כלכלית?) ומקשים על הזרמת כספים אירופיים לשטחים הכבושים – אם חרם אז עד הסוף.