ארבע שנים בלי שלמה

כשהתכוננתי להכין את המאמר לזכרו של שלמה באום ז"ל שהשבוע ימלאו 4 שנים למותו, טלפן אלי יפתח לפידות ,בן קיבוץ תל יוסף, ואמר לי : "לשם יש לי מסמך מדהים, מכתב של שלמה שכותרתו "חמש שנים לאוסלו".

אל"מ (מיל.) משה לשם , י"ג בשבט תשס"ג

משה לשם
משה לשם
צילום: עצמי
מאמר זה מוקדש לחברי היקר שלמה באום ז"ל, ממקימי יחידת הקומנדו 101 שלחם כחיל ומפקד בכל מערכות ישראל והמשיך ולחם למען ארץ ישראל גם במישור האידיאולוגי והאזרחי, ממייסדי שנית גמלא לא תיפול, שהשבוע ימלאו 4 שנים למותו.

כשהתכוננתי להכין את המאמר לזכרו, טלפן אלי יפתח לפידות ,בן קיבוץ תל יוסף, ואמר לי : "לשם יש לי מסמך מדהים , מכתב של שלמה שכותרתו "חמש שנים לאוסלו".

אך תחילה ראוי מכתבו של יפתח שיקרא לציבור.

וכך הוא כתב לי :"הקשר שלי עם שלמה ארך 5 שנים, 2-3 טלפונים – הוא מרצה ואני מאזין. שלמה התחבר לי עם עמק יזרעאל והגלבוע שכל כך הירבה לתאר בסיפורי קרבות המוקדמים שלו בחזית ההתיישבות בעמק.

הרגע הקשה ביותר בשבילי היה כשהשארת אותי לשמור על שלמה עטוף בטלית – על האלונקה בחדר ההלוויות, חשתי תחושה של יתמות ובדידות כעין חוסר אונים מול הבלתי נמנע מחד והבלתי אפשרי – כיום 4 שנים אחרי... אני עדיין מסוגל לבכות עליו בניסיון להחיותו. שלמה היה והינו ענק על החיים, לוחם אנושי מהגדולים בתולדות אנוש. לא רחוב צריך לקרוא על שמו אלא הר ונהר ,עץ ושדה ים וחופיו .. שלך יפתח לפידות.

"חמש שנים לאוסלו " נכתב על ידי שלמה באום ז"ל

נזכור את אלה שהמיטו עלינו את אסון אוסלו. נזכור ולא נשכח.

• את אלה שמיוזמתם ומבחירה חופשית הושיטו יד לאש"ף ששכב על הקרשים, מוכה מנודה ופושט יד ורגל.

• שהקימו על רגליו את ערפאת בן בריתו של סאדאם חוסיין. שטיהרו את השרץ האש"פי, שכמה ממנהיגיו היו רוצחים מוכרים ובני מוות לפי המשפט הבינלאומי.

• נזכור את אלה שנתנו להם מחילת עוונות והעניקו להם לגיטימציה ומכובדות מדינית.

• את אלה שאפשרו למדינות וארגונים של שונאי ישראל, לתמוך ולסייע בגלוי לארגון לשחרור פלשתין מיהודים, בלבושו החדש והלגיטימי שהוענק לו על ידי רוקחי אוסלו.

• נזכור את אלה שמסרו את הגנתנו מפני טרור לארגון טרור של שונאינו בנפש – כדי שיגנו עלינו "בלי בג"ץ ובלי בצלם".

• נזכור את אלה שהפכו את צה"ל וכוחות הביטחון לשותפים וסייענים בהקמת מדינת טרור רצחנית וחמושה בלב ארצנו , מדינת גנבים ושודדים בפתח ביתנו.

• שהפכו את "שלטון החוק" לנשק בידי אויבינו. ערבים הפורעים ביהודים וממהרים להתלונן בפני המשטרה וצה"ל. והללו בשם "שלטון החוק" כובלים ידי היהודים שהעזו להתגונן. טרור ערבי מול פניהם של מתיישבי יש"ע וטרור משפטי ישראלי בגבם.

• נזכור את אלה שהתנדבו להעמיס את הטפילות הפלשתינית על גבנו. ישראל מעבירה את מס ההכנסה המנוכה משכרם של הפלשתינאים העובדים בישראל לרשות הפלשתינית. דבר שאין משלו בעולם. הפלשתינים מייבאים כמויות עצומות של סחורות לוקסוס, ישראל גובה בגינו מכס ומע"מ ומעבירה לרשות הפלשתינית. הסחורות הללו מוברחות לישראל תוך גרימת נזק כספי עצום לאוצר המדינה.

• ישראל התחייבה לספק לאויביה מים, חשמל ושרותי בזק, גם כשהרשות אינה משלמת את חובותיה.

• נזכור את אלה שיסדו לנו מדינת גנבים ושודדים בפתח ביתנו. ידה הארוכה והגנבנית של הרשות הפלשתינית באמצעות גנביה ושלוחיה, שולפת מחשבים מבתי ספר, פרות מהרפתות וכבשים מן הדיר. עוקרת צינורות ומערכות השקיה מן השדות. מרימה כוורות מן הפרדסים, טרקטורים, בולדוזרים וגנראטורים מן הסככות, משאבות בטון ומנופים מאתרי הבניה. מעל ל-40,000 מכוניות נגנבות בשנה. הגנבים חודרים לבתים ומחטטים בכיסי מכנסיים ובתיקי נשים כדי למצוא את מפתחות המכונית.

היינו לבז ולמשיסה והגנבים ושולחיהם בזים לנו וצוחקים מאיתנו. וכל זה בעידוד ובחסות הרשות הפלשתינית המקבלת מעשר מהגניבות.

המשטרה עומדת חדלת אונים מול מגיפת הגניבות ואם מישהו מהנגנבים והנגזלים ינסה להגן על ביתו ורכושו מיד ייעצר על ידי נציגי החוק, הפרקליטות הרי לא מוכנה שהאזרחים הנשדדים ייקחו את החוק בידיים.

נזכור ולא נשכח מי בישל לנו את ה"שלום " הזה.אל"מ (מיל.) משה לשם הוא יו"ר עמותת "שנית גמלא לא תיפול".