אל לנו להתבלבל!

פרופ' ג'רלד פרמן , ט"ז בשבט תשס"ג

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
גוש ימין-שמאל

התמהמהות בבחירות היא עניין יקר מדי; יש לבחור במה שנראה באמצע; בין הימין האמיתי שדורש 'נצחון מלא על הטרור והסדרים אחר כך' והשמאל האמיתי הדורש הקמת מדינת פלשתין שפרושה חלוקת הארץ וירושלים ושיבת הפליטים (בעיקר ליש"ע). העם רוצה שלום או שקט ועליו לתת לגוש הימין או השמאל להכריע; להצביע בעד מפלגות הימין או השמאל שלא יזגזגו, שידרשו הכרעה.

לצרכי בחירות?

בתחילה הכריז מי שהכריז כי יפנה את כל ההתנחלויות ויתן הכסף לגרים בתוך הקו הירוק. עכשיו, רק יפנה התנחלויות מבודדות ואלה שבעזה, ולא כולם. כל הכסף עדיין ינתן לאזרחי הקו הירוק. בנוסף, ערפאת היה פרטנר אפשרי וכעת כבר לא כל כך. כנראה ללא כיסוי ממש של התקשורת, היה מהפך רציני בתכנית מצנע לשלום תוך שבועים שלוש. מה לומדים מזה? לתקשורת - שחיתות, רכילות הינם חדשות מועדפות, ולמצנע אין תכנית רצינית, מגובשת לשלום.

שחיתות וקיום

שחיתות, טובת הנאה, הפרת אמונים - מה הם; שילמת ארוחה עבור עובד ציבור,מועמד, נבחר? ביקש תמיכתך והסכמת (טובת הנאה בדרך!). נבחר קנה מוצר ודיבר עם בעל עניין בציבור? נבחר, עובד ציבור לקח הלוואה לא מסחרית מידיד, קרוב משפחה, בשעה קשה? הודלף מסמך סודי על ידי עבריין... אם הכל חומר לתקשורת, להשמצות בכל הכלים שברשותה לפני סוף תהליכי החקירה, אין ספק שהטובים בינינו לא יהיו מנהיגינו. נסתפק במשמיצים, באינטרסנטים, בשופטים שאין להם שמץ של ספק בקושיות מסובכות, בדמגוגים שיגידו מה שרוצים לשמוע לפני ואחרי בחירות ויעשו מה שטוב עבורם, ונמשיך המגמה להפוך ארצנו 'לארץ אוכלת יושביה'.
בואו ונתרכז כעת בעיקר; נצחון על הבאים להרגנו.

חלשים מרצון

ברחנו מלבנון וקמה 'חיזבאלליסטן'. הקמנו וחימשנו רשות טרוריסטית. כלכלתנו שגשגה ואחוז החלשים גדל. בזנו לשלטון החוק; פינוי התנחלויות יהודיות בלתי חוקיות ביש"ע וסובלנות ופחד כלפי התנחלויות ערביות מסיביות בלתי חוקית בתוך הקו הירוק. זילזלנו במילותינו בכניעה לטרור במקום מיגורו הסופי ועוד. חלשים היינו בגטאות וכנראה חלשים מרצון במדינה הנקראת עצמאית וריבונית.
השעון מתקתק. אם המבינים דרכי העולם לא יהיו בחירינו, הטרוריסטים יהפכו חיינו לגיהנום.

מצע המערך

יש הטוענים כי העיקר הוא גירוש יהודים ובמקומם הקמת מדינה פלשתינית יודנריין; חלוקת ירושלים, שפרושה נטישה הדרגתית של כחצי מיליון יהודים; עליית מיליוני ערבים לפלשתין ולירושלים המחולקת ומעטים לתוך הקו הירוק; הכל ללא הסכם, ללא סוף הטרור,הסיכסוך. ההפרדה היא גדר שבתוכה כ 20% ערבים, שבעוד כעשור - בזכות הרחם הערביה - תהווה מדינה דו-לאומית בדרך לערבית.
בצד הזיהוי היהודי, המצע מהווה מעין דילול משמעות השבת ומורשת ישראל מהישראליות.
אם תורה זאת משקפת דעת העם, האם לא הפסדנו כבר את מדינת העם היהודי- הציוני שהוקמה מחדש ב- '48?
בואו ונתרכז כעת בעיקר; נצחון על הבאים להרגנו.