"נס" בבקשה!

אברהם אזולאי , ט' בחשון תשע"ד

לאחר מהפכת גולן טלקום, הגיע תורו של "קופיקס" המציע לנו קפה או כריך ב- 5 ₪ בלבד. שר הכלכלה, נפטלי בנט, עזב למשך שעתיים את הקמפיין שלו כדי לבחון את האינפורמציה בעצמו.

נכון לשעת פרסום כתבה זו, טרם הצלחנו להשיגו על מנת לדעת אם ה"נס" היה לטעמו... לעומת זאת, הצלחנו להצטרף לסגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, בזמן שקבע מזוזה בחנוכת בית שונה לגמרי, זו של מרכז תרבות בשדמה, בדרך בין ירושלים לגוש עציון. כך, בזמן שבתל-אביב חיכו בתור לקפה המדובר ( חמשה עליו בלי עין הרע), בשדמה ההתלהבות הייתה רבה בקרב מאתיים האנשים אשר באו להתרגש ברוח הציונות החלוצית המחודשת.

איזו להבה, איזו עוצמה ואיזה חום! נחישותן של מספר נשים חדורות אידיאל הביאה להפיכת גבעה מדברית למרכז שוקק חיים ותרבות בו ניתן להשתתף מידי יום שישי, בהרצאות מרתקות אודות משמעותה העמוקה של נוכחותנו בארץ ישראל. כאן, אין אגו ואין עסקים: זהו קרב אידאליסטי של כל רגע, מעל לזירה הפוליטית הרגילה. הנשים ניצחו, הן יודעות להתבונן אל מעבר לרגע הנוכחי, כפי שהיטיבו להביע, ח"כ שולי מועלם בלשונה הברורה וגאולה כהן, בחרוזים.

המיליטנטיות של נדיה מטר ויהודית קצובר מסוגלת תמיד להעיר בכל אחד מאיתנו את הניצוץ האידיאליסטי החבוי עמוק בליבנו. הבחירה היא שלנו האם להתעלם מההצהרות התוקפניות של המדכאים מסביב לעולם ולפעול בשטח למען הניצחון התמידי של ישראל. ה"נשים בירוק" מוסיפות בעצם ליישם את ההוראות מלמעלה, אותן הוראות שקיבל אברהם אבינו והוריש לנו: "לך לך" הידוע, לך למענך, למען ייטב לך, אל הארץ הזו ממנה רואים רחוק יותר, ברור יותר.

כל המתרחש במדינתנו הינו בחזקת נס, יש לעודד אותו בתחום הגשמי כמו בתחום הרוחני. מה אם היינו שולחים הזמנה לאבי כץ, מייסד "קופיקס", לפתוח סניף נוסף בשדמה, האם אז הדרך הייתה נסללת מהר יותר?

היה זה לפני 40 שנה, ממש כאילו קרה הדבר אתמול! ב-6 באוקטובר 1973 פרצה מלחמת יום הכיפורים. עלינו, בשם חללי מערכות ישראל אשר נפלו על הגנת מדינתנו, לזכור את מוסר ההשכל מן המלחמה: להמשיך קדימה, מתוך אמונה ונחישות, למען עתיד עמנו על אדמתנו.