ירידה תוצרת גרמניה

עד מהרה יגיעו לברלין משפחות שיוקר המחיה והמיתון התישו אותן. אחריהן יגיעו תושבי גוש דן שמאסו בקסאמים

עדי גרסיאל , כ"ז בחשון תשע"ד

עדי גרסיאל
עדי גרסיאל
עדי גרסיאל

מכון המחקר NGO MONITOR העוקב אחר ארגונים לא ממשלתיים, פרסם לפני כמה ימים דו"ח מיוחד העוסק במימון שמקבלים ארגונים כמו 'זוכרות', 'יש דין' ו'רופאים לזכויות אדם'. מהדו"ח עולה כי מי שמעביר מיליוני אירו להם ולארגונים נוספים בעלי אג'נדה קיצונית התומכת בחרמות, דמוניציה וסנקציות נגד ישראל, הוא לא פחות ולא יותר מממשלת גרמניה.

די במקביל מתנהל בשבועות האחרונים שיח עירני, שהחל אמנם בעיתון 'הארץ' אך גלש במהרה לשאר כלי התקשורת, על תופעת נהירת הצעירים הישראלים לברלין.

כשחושבים על שתי הידיעות הללו, עולה מהן אכזבה מהגרמנים. מהם ציפינו ליותר. לא ליחס שונה כלפי ישראל, אלא לרצינות ויסודיות, תכונות שנהוג ליחס לאומה שלהם.

אז כשירות לממשל בברלין, הנה תרחיש אפשרי שאיכשהו נעלם מעיניהם של המומחים הקפדניים שלו. בואו נניח שהארגונים הלא חביבים הללו מצליחים חלילה במלאכתם. התוצאה תהיה שישראל תהפוך למדינה מצורעת ומוחרמת. הייצוא ייפגע והמשק ייכנס במהירות למיתון. במקביל, תיאלץ ממשלתנו לבצע "ויתורים כואבים": לסגת מחלקים מיו"ש ולגרש משם את המתיישבים. הפלשתינים מצדם, מעודדים מהצלחתם, יגבירו את הטרור, והפעם - לעבר ערי המרכז. הסצנריו הזה כמעט מתבקש, חווינו אותו כבר בהתנתקות.

ומה יקרה אז אצלכם בבית, בברלין? האם אתם נערכים לגל הישראלים שינחתו בשעריכם? תחילה יהיו אלה החבר'ה הטובים - אמנים, סטודנטים, קוראי 'הארץ'. אבל הטפטוף יהפוך במהרה למבול, ובגלל המחויבות ההיסטורית לא תוכלו לעצור אותו. עד מהרה יגיעו משפחות שיוקר המחיה והמיתון התישו אותן. אחריהן יגיעו תושבי גוש דן שמאסו בקסאמים. חלקם, אלה שעשו את הדרך באונייה בגלל סגירת נתב"ג מחשש לטילים, ייראו כמו פליטים מפעם. ואולי גם יריחו בהתאם. תוך זמן קצר יוקמו מושבות ישראליות בבירת גרמניה. כולל בתי כנסת, מקוואות, וכמובן: פלאפליות וחומוסיות ואולי גם סניף של רמי לוי. ילדים יהודים ישוטטו ברחובות ברלין, יצעקו בסלולרי בעברית, אולי גם ביידיש, מבוגרים בקרוקס יידחפו בתור וירגיזו את הזקנות השלוות שמטיילות עם כלביהן המטופחים בשטראסה. אחת מהן, מבוגרת במיוחד, תיזכר בגעגוע ביהודים מפעם, שהיו "הרבה יותר מודרניים", ותציע לחברותיה להתלונן בעירייה נגד האוסט יודן הלא מחונכים.

את ההמשך אפשר להסיק לבד. אז תגידו, יועצי ושריה של הקאנצלרית ירום הודה, אתם בטוחים שזה מה שאתם רוצים שיקרה?