קשה להגיד סליחה?

לא נשב ונשתוק לשמע הכפשות הבאות להפוך את ההתיישבות והמתגוררים בה לגזענים הזויים או לא לגיטימים.

עו"ד גרשון מסיקה , ג' בכסלו תשע"ד

דעות גרשון מסיקה
גרשון מסיקה
צילום: פלאש 90

אתמול התפרסם בידיעות אחרונות ובערוץ 7 מאמר בו יוצא יועז הנדל נגד המועצה ונגדי משום שמצאנו לנכון להיות מעורבים בהגנה על הרב דב ליאור מפני מתקפה פושעת ושקרית של ח"כ אלעזר שטרן.

במאמרו שכח יועז הנדל לציין את הקשרים העמוקים שיש לו עם ח"כ אלעזר שטרן, את העובדה שהם היו שותפים פוליטיים ואת טובות ההנאה שהוא עשוי להפיק מעמידה לצדו. אך לא בכך העניין.

הנדל ניסה להסית במאמרו את האש מהשאלה האמיתית העולה מכל השתלשלות הענינים: מדוע מותר לח"כ להסית מעל בימת הכנסת נגד רב מכהן? מדוע מרגע שהתברר שהדברים לא נכונים לא טורח שטרן לעשות את הפעולה הפשוטה, לומר סליחה, טעיתי, ולנקות את שמו של הקרבן התורן? מדוע טועה אלעזר שטרן לחשוב שמכיוון שהוא אינו מסכים עם דעותיו של הרב דב ליאור זה מתיר את דמו של הרב? במקום להתעסק בתשובה לשאלות הללו, בחר יועז הנדל להתעסק בשאלה מוזרה וקטנונית, על שום מה המועצה האזורית שומרון דבררה את העצומה שנכתבה ע"י תלמידים במועצה? מדוע דבררה המועצה הודעת גינוי של ראש המועצה שהזדעזע מהדברים כנגד ח"כ?

מי ששואל שאלות כאלו חזקה עליו שהוא או בור גמור בסוד עבודת ההסברה והתקשורת בישראל או מיתמם. תחליטו אתם מה מהשניים. היוזמה להקמת העצומה באה מתלמידי ישיבת אלון מורה באופן ספונטני. ישיבה היושבת בתחומי המועצה. דוברות המועצה מביאה מדי יום לידיעת הציבור נושאים חדשותיים המתרחשים בתחומיה, אולם לא רק בזה העניין, אני רוצה לומר כאן בראש מורם: המועצה רואה בשמירה על שמה הטוב של ההתיישבות וסמליה יעד אסטרטגי. תם עידן המתנחל הפראייר. לא נשב ונשתוק לשמע הכפשות הבאות להפוך את ההתיישבות והמתגוררים בה לגזענים הזויים או לא לגיטימים.

לאחר שח"כ אלעזר שטרן בחר לציין את אירוע 8 שנים לגירוש מגוש קטיף במילים: "ההתיישבות בגוש קטיף הייתה כישלון לכן פינו אותה". לאחר שהוא ניהל מסע קיצוני נגד ישיבות ההסדר, עד שבהזדמנות מסוימת נאלץ אפילו שר הביטחון דאז, עמיר פרץ, לרסן אותו. לאחר שבתקופת ההתנתקות יצא שטרן מגדרו להעצמת המוטיבציה של החיילים לביצוע המשימה, ואף פנה לאוניברסיטאות להקל על חיילי מילואים שיגויסו לצורך המשימה. יש לנו החשד הקל שהמתקפה לא מכוונת רק כלפי הרב דב אלא כלפי משהו רחב הרבה יותר. כלפי התיישבות חלוצית גאה שלא מתביישת לומר זו ארצנו לדורי דורות, לא נזוז מכאן.

אלעזר שטרן בחר להסית נגד רב בישראל, והוא מקבל לכך גיבוי מלא מחבריו בתקשורת שהחליטו לשכב בשבילו על הגדר ולצאת בהודעות הזויות. הגיע הזמן שנרים ראש ונאמר לא עוד. לא נסכים שישמיצו אותנו את מנהיגינו. את רבנינו, אנחנו מבקשים שח"כ ינקה את שמו של הרב דב ליאור כפי שמצופה מנבחר ציבור לעשות ולהפסיק את ההסתה הפרועה נגד רבני ההתיישבות ביו"ש.