אותר דרעי

מצביעי ש"ס ומנהיגיה תפסו את הראש באכזבה עם פרסום תוצאות הבחירות, שמשום מה לא תאמו את תחזיותיהם של ראשי התנועה ומנהיגיה (להזכירכם 26 מנדטים). לחלק מהפעילים קשה היה לעצור את דמעות האכזבה והכעס.

שמעון כהן , כ"ו בשבט תשס"ג

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: עצמי
מצביעי ש"ס ומנהיגיה תפסו את הראש באכזבה עם פרסום תוצאות הבחירות, שמשום מה לא תאמו את תחזיותיהם של ראשי התנועה ומנהיגיה (להזכירכם 26 מנדטים). לחלק מהפעילים קשה היה לעצור את דמעות האכזבה והכעס. "להחליף את ההנהגה" אמרו פעילים שמקפידים על לשון מעודנת. הבוטים יותר אמרו שפשוט צריך "להעיף את אלי ישי".

לא כל כך חשוב איך הם מתנסחים, בעיקר לנוכח הסיומת האחידה "אלי ישי בגד באריה דרעי, זרק אותו, וזה העונש!". דרעי כזכור הצטרף לתמיכה בתנועת ש"ס רק ביממה האחרונה לפני הבחירות. הצטרפות שעיקרה היה כשניסה לגשש את דרכו לחדרו של הרב כדורי ולשכנע אותו להורות לנכדו יוסי, לוותר על המרוץ האבוד של מפלגת אהבת ישראל. ניסיון שכזכור הסתיים בהמלצה חמה של בני משפחת כדורי לאריה (זכאי) דרעי המגשש, לנסות את מזלו אצל יוסי אחר, שריד, ביילין או פריצקי, אולי הם יפרשו, היוסי שלהם נשאר עד הסוף.

עד לאותו גישוש לילי מסוקר של היו"ר לשעבר דרעי, חיפשה ש"ס במשך שבועות ארוכים את האיש שנדד מירושלים לצפת, מצפת ללונדון, מלונדון לישיבה אלמונית וכן הלאה.

לא לשווא תרו אנשי ש"ס אחרי דרעי בקדחתנות שכזו. בסיכומה של מערכת הבחירות הקודמת גילו אנשי התנועה שפרשת משפט דרעי הייתה מקדם מכירות מנצח. בדיקה פשוטה העלתה כי מצביעים רבים שדבר וחצי דבר אין להם עם תלמודי תורה, מקוואות או קמעות וסגולות, הפכו את פתק ההצבעה שלהם לפתק מחאה נגד שלטונו ללא מיצרים של בית המשפט הישראלי ונגד הנטייה החולנית של העיתונות הישראלית לרדת לחיי כל מי שאינו שייך לצד הנכון של המטבע.

לפרט אחד לא שמו לב אנשי ש"ס כשחיפשו את מנפיק המנדטים מרחוב הקבלן. בעוד הם מחפשים את דרעי בין הרים ובין ספרים, היה הדרעי של הבחירות הללו בליכוד. לדרעי הזה קוראים הפעם אריאל שרון. אמנם בלי זקן שחור אלא עם בלורית לבנה, אבל האיש שמועמדותו הביעה מלחמה בשלטון בית המשפט ובתקשורת היה הפעם ראש הממשלה אריאל שרון, ולמגירה המנצחת הזו הכניסו אותו השופט חשין, הפרקליטה גלאט ברקוביץ', רשת שוקן והנסיך הקטן ברוך קרא.

ייכבדו נא עיתונאינו ושופטי בית המשפט ויעיינו בתוצאות שתי מערכות הבחירות האחרונות. נדמה לי שהעם בישראל רצה לומר להם משהו.