קרי, צאתך לשלום

ח"כ מוטי יוגב , ב' בטבת תשע"ד

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: הלל מאיר/TPS

מזכיר המדינה האמריקאי, מר ג'ון קרי שלום.

עם הגעתך בפעם ה-10, מבקש לומר לך דברים ברורים:

ארץ ישראל שייכת לעם ישראל, מכוח ההבטחה האלוקית ואין לאיש הזכות לוותר על שטחים ממנה. בוודאי לא לארגון מרצחים ולרשות המסיתה לשנאת ולהשמדת ישראל.

חזון "שתי המדינות לשני עמים" הוא חזון הסותר את אמונתנו, פוגע קשות באחיזתנו בארץ ישראל ומסכן את ביטחוננו.

בין הים התיכון לירדן לא תקום שום מדינה פלסטינית, בוודאי לא זו המקיימת הסתה פרועה וקוראת להשמדת ישראל בכל הכלים הממלכתיים והנשיאותיים שלה. איננו מעוניינים ב"סידורי הביטחון" האמריקאים אותם אתה מנסה למכור לנו בבקעה או בהר. ראינו מה ארע מסידורי ביטחון שכאלו, לאחר הסכמי אוסלו וכן ראינו איך נסוגותם מעמדת הלחץ על איראן ואפשרתם לה להיות מדינת סף גרעינית המאיימת על ישראל. בין הים התיכון לירדן תתקיים רק מדינה אחת, היא מדינת ישראל, המגנה על עצמה בכוחות עצמה ובע"ה.

בין הים התיכון לירדן, קיים רוב יהודי מוצק של 66% העולה משנה לשנה. לפי הצפי בעשור הקרוב יעלה רוב זה ל-70% ותוך פחות משני עשורים- אף ל-80% של יהודים, כך שאיום המדינה ה"דו לאומית" לפי נתוני האמת אינו קיים. אין כאן שום דבר המתקרב ל"אפרטהייד", הערבים החיים ביהודה ושומרון, חיים ויחיו פה, טוב יותר תחת שלטוננו, מאשר בכל מדינה ערבית שכנה.

שנית, מר ג'ון קרי, הינך מנסה להתערב בסוגיה הישראלית- ערבית פלסטינית, זאת כאשר ברקע שלך שתי בעיות מרכזיות.

הבעיה הראשונה היא שקניתם לעצמכם במדיניותכם במזרח התיכון "חזקה" של טעויות אסטרטגיות והחלשתם את מעמדכם המעצמתי: איבדתם את מעמדכם במצריים לטובת בריה"מ, איבדתם את מעמדכם בערב הסעודית, הראיתם שאין בכוחכם למצות הליך של סנקציות ולעמוד איתנים גם באמצעות כוח אם יהיה צורך בכך, כנגד האיום הגרעיני האיראני. גם בניסיונכם לכפות עלינו את פתרון "שתי המדינות לשני עמים" וצעדים מקדימים של שחרור רוצחים, הנכם טועים טעות קשה שאסור לנו לקבלה.

הבעיה השנייה, שכבר גילית את היותך מתווך לא הוגן בסכסוך הזה. מראש הנך תומך בעמדות הפלסטינים.גילית זאת בדבריך לפני כחודש בנאום בו איימת על ישראל, שאם לא נקבל את העמדות הפלסטיניות הרי שנהייה צפויים לאינתפאדה שלישית וכן שההתנחלויות הן המכשול לשלום. ב-2009 תמכת במארגני משט המרמרה לעזה.

אין ספק שארה"ב היא הידידה הגדולה והחשובה ביותר של ישראל, אך יש סימני שאלה/ קריאה רבים, שאתה מזכיר המדינה של ארה"ב- ג'ון קרי, אינך יכול לשמש יותר כמתווך הוגן בסכסוך הישראלי פלסטיני.

במוצאי חג החנוכה, אצטט לך דבר נוסף מהיסטוריית עמנו, משפט אותו אמר שמעון המכבי לשליח אנטיוכוס השביעי שבא אליו בדרישות טריטוריאליות על חלקים מארצנו – ארץ ישראל: "לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש זרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו, אשר בידי אויבינו בעת מן העיתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר הייתה לנו עת, הושיבונו לנו את נחלת אבותינו".

"צאתך מהמזרח התיכון לשלום"