לבנימין נתניהו, ראש הממשלה, שלום רב!

ד"ר רון בריימן , י"ז בשבט תשע"ד

יעלון-נתניהו-לבני

הקצף יצא השבוע כלפי שר הביטחון, אשר בניגוד לאחרים רואה את המציאות נכוחה ואומר דברי אמת, ואשר אינו נגרר לתרבות השקר התובעת לקדם את המדיניות הנואלת של שטחים תמורת טרור, שאותה מובילה באיוולתה ציפי לבני, מי שמונתה על-ידך להוביל את המתן ומתן מול האויב, ואשר כלל אינה מבינה את המציאות שבה היא פועלת.

תפקודה מקשה את לב פרעה מרמאללה ומרחיק את השלום. ההמחאות ללא כיסוי שלבני מפזרת לבני-שיחה אינן אלא דלק על מדורת הטרור, והן רק מסבכות את ישראל ומובילות אותה תהומה/קדימה. אם היא פועלת על דעתך ובשמך, אזי קלונה הוא קלונך, וגם אתה אינך ראוי לתפקידך! אם לאו, שלח אותה לאלתר אל ספסלי האופוזיציה, כי שם מקומה, עד שתרד אל מתחת לאחוז החסימה ותיעלם מן העין הציבורית.

אתה והיא נראים כמו הצפרדע והעקרב החוצים את הנהר כשהעקרב על גב הצפרדע. היא מתנהגת כאופוזיציה בתוך הממשלה, כסוס טרויאני במוקד קבלת ההחלטות, כעקרב העומד לעקוץ ולהכיש, כסכינאית הממתינה לשעת כושר כדי להפילך, בשיתוף עם עמיתיה באופוזיציה ומעבר לים. ראה, הוזהרת!

נתניהו והמשימה הבלתי אפשרית

התהליך המדיני לא נועד ואינו מסוגל להביא שלום. זו משימה בלתי אפשרית, לפחות בדורנו. אתה יודע זאת, ובכל זאת אתה, בנימין נתניהו, משלם מחירים כבדים – כמו, למשל, נאום בר-אילן, דקלום חוזר של "פתרון" שתי המדינות, ההקפאה הגזענית של הבנייה היהודית, שחרור הרוצחים מארגון הטרור של אבו-מאזן – כדי ש"העולם הנאור" ייווכח שמי שאינו מוכן להתפשר הוא הצד האחר. אבל, האופוזיציה בישראל, בממשלה ומחוצה לה אינה מבינה כך את התהליך. היא פועלת בהתמדה כדי להראות שדווקא אתה הוא זה שאינו מוכן לצעוד כלפי הצד האחר. כאשר כך נוהגים גורמים ישראלים צבועים ומסוכנים, המשימה להוכיח שאבו-מאזן גרם לפיצוץ התהליך היא בלתי אפשרית. ברק חוסיין אובמה, ג'ון קרי, קתרין אשטון ודומיהם יוכלו פשוט לצטט את לבני ומרעיה ולהטיל את האשמה עליך, למרות שאתה עושה לילות כימים כדי להראות שהאויב הוא הנושא באחריות. יש להחליפה לאלתר, גם כאיתות לג'ון קרי!

ג'ון קרי איננו מתווך הוגן, וגם איננו יכול להיות כזה. הוא איננו יכול להיות יותר ציוני מנציגת ישראל בהרפתקת המתן ומתן. "הנעלב" אמנם מייצג את מעצמת-העל היחידה ובעלת הברית היחידה, אבל היא זו שדוחקת את ישראל לתהליך האובדני, היא זו שמרגלת בלשכותיהם של בכירי המדינה, שמחזיקה מרגל ישראלי במאסר עולם, שכופה על ישראל לשחרר רוצחים על מזבח "השלום".

ההחלטה ההיסטורית המתבקשת ממך, אדוני ראש הממשלה, היא לנתק את הקשר השקרי בין שלום לבין מדינה פלשתינאית ממערב לירדן. מדינה כזו תקום במוקדם או במאוחר בעבר הירדן המזרחי, כאשר הרוב יגיע לשלטון שם. עד אז יש להמתין בסבלנות ובאורך-רוח, ולא להתאבד באמצעות סם "השלום" המשיחי.

ההחלטה הפוליטית המתבקשת ממך, אדוני ראש הממשלה, היא לדחוק החוצה מן הממשלה את "התאונה" ואת העומדת בראשה, ולא להיענות לגחמותיהם של פרשנים פוליטיים הלוחצים לדחוק החוצה דווקא את הבית היהודי. נפתלי בנט ואורי אריאל מגלים נאמנות לרעיון הציוני ואומרים את האמיתות שגם אתה מאמין בהן, בניגוד לאותו חומץ בן-יין העומד זמנית בראש מפלגת העבודה והעולה לרגל אל האויב מרמאללה.

יעלון, הנחשים ו"השטחים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נשאל בעבר מדוע נעל נעליים גבוהות במחנה המטכ"ל והשיב שעליו להתגונן מפני הנחשים שבאזור. צר לומר, אבל בסביבתו הנוכחית הוא מוקף בנחשים מסוכנים יותר. מומלץ לשר הביטחון – וגם לך, ראש הממשלה – לנעול נעליים גבוהות כדי להתגונן מפני כוחות מבית ומחוץ שכל מטרתם לגמד את ישראל ולכלוא אותה בגבולות אושוויץ, על-פי הגדרתו הקולעת של אבא אבן, יונה צחורה, אם כי לא טורפת כמו היונים הדורסות (ציפורה, פרס) בנות זמננו.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אומר דברי אמת, אבל עליו גם לפעול. הוא יכול להתחיל בעשיית סדר בביתו ובתחום אחריותו. למשל, חשוב לשנות את שם התפקיד של מתאם הפעולות ב"שטחים". הביטוי "שטחים" הוא פוליטי-נדל"ני ונועד להציג את לב הארץ כמיועד למכירה תמורת כלום. יש לשנותו לאלתר ולהחליפו בשמות הגיאוגרפיים וההיסטוריים – שאינם פוליטיים – יהודה ושומרון. כמו כן, יעלון צריך, עוד לפני שיחליט לסגור את התחנה המסוכנת והמזיקה, להורות על שינוי שם התפקיד של כתב גלי צה"ל ב"שטחים" לכתב גלי צה"ל ביהודה ובשומרון. אגב, הדברים נכונים גם לגבי הנעשה ברשות השידור "הממלכתית".

האימא האמיתית

אדוני ראש הממשלה, אתה רוצה להיזכר כצ'רצ'יל ולא כצ'מברלין, ועל כן עליך לומר את האמת. לדאבון לב, בתהליך "השלום" השקרי מתנהגת ישראל כאימא הלא-אמיתית ממשפט שלמה: היא מציעה לחתוך את הילוד החי! דווקא הכובש הערבי מתנהג כאילו הוא האימא האמיתית ומדבר על הארץ בשלמותה, ומי שאינו מבין: הוא חותר לשתי גדות לירדן! תמימים ו/או צבועים בתוכנו, ובראשם ציפי לבני – אבל למרבה הצער גם כמה מובילי דעת קהל – קוראים לוותר על לב הארץ תמורת טובות הנאה מאירופה העוינת, שלא ויתרה על האנטישמיות.

האם אדם שפוי יוותר על אימו/ארצו תמורת אתנן ושלמונים?! בעשותם כן, אנשים אלה מעצימים את החוצפה והצביעות של "המעצמות" המאיימות בחרמות ואשר עדיין אינן קולטות כי תקופת הכיבוש הקולוניאלי הסתיימה לבלי שוב. הן, וישראלים מנותקים, חושבים שישראל היא כובשת קולוניאליסטית בארץ ישראל.

נכון עשית אתה ושר החוץ ליברמן כאשר הגבתם בתקיפות מול צביעותם של כובשי אירלנד וסקוטלנד, קטלוניה וארץ הבאסקים. נכון תעשו אם תפעלו למען הפסקת הבחישה האירופית האנטי ישראלית המתבצעת בארץ באמצעות הקרן לישראל חדשה, פעילות שתוצאתה הצפויה היא הקמת ישמעאל חדשה, מיותרת ומסוכנת על חורבותיה של מדינת ישראל.

השבוע שמענו עוד רעיון עוועים שיש לדחות אותו על הסף: לקנות את אדמות בנימין וגוש בית-אל מן האויב, כאילו הוא בעל הבית בארץ ישראל. שוב, מי שמעלה הצעה כזו מתייחס לארץ ישראל כאל נדל"ן בבעלות כובשים זרים.

דוד בן-גוריון והנושאים את שמו לשווא

יש המצדיקים את תמיכתם בתהליך "השלום" השקרי בכך שכך חשב גם דוד בן-גוריון. בצביעותם הם משכיחים את העובדה שאותו בן-גוריון שלל מכל וכל את הרעיון שישראל תוותר על בירותיה – חברון וירושלים. משמעות דבריו היא שלא ניתן להגיע להסכם אפילו עם האיש מרמאללה, המוצג כ"מתון" בידי אוהדיו מירושלים, שאינם בוחלים באמצעים כדי להשיג את יעדם: להראות שאתה וישראל הם האשמים בכך שתהליך המתן ומתן אינו מוביל לשלום.

אריאל שרון, לפני שהפך את עורו

השבוע שמענו את הקלטת דבריו של אריאל שרון, לפני שהפך את עורו והפך לאתרוג יקיר השמאל. הוא הבחין בין הזכות על ארץ ישראל, שצריכה להיות שמורה ליהודים בלבד, לבין זכויות האדם של הפרט בארץ ישראל, שצריכות להיות שמורות לכל.

נכון תעשה, אדוני ראש הממשלה, אם תעסוק בזכויות היהודים, לרבות הפליטים היהודיים מארצות ערב, שנקלטו בארץ. לזכויות הערבים, לרבות "זכות" השיבה דואגים רבים אחרים. וחשוב לציין תנאי מוקדם הכרחי: יש לאסור כניסתו של פליט ערבי כלשהו למקום כלשהו בארץ ישראל המערבית, מצד זה או אחר של "הקו הירוק"!